Ag-68-rms-> mcv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Inca cateva poze cu suportul de bicicleta montat si cu bicicletele pe el . Aaaaa si RMS`u a primit cauciucuri noi pe fata (Continental ECO Contact 3) de care sunt multumit.

    P.S cand am facut curat am zis sa dau si chederul jos iar cand l`am dat surpriza am gasit ceea ce vedeti in ultimele poze :| ... azi a fost tata la garantie cu masina si l`au sunat baietii de la reprezentanta sa-i spuna ca garantia nu acopera asa ceva :| ... o sa mai incerce tata sa mai vorbeasca la vocea clientului iar daca nu vor sa o repare pe garantie se va apela protectia consumatorului, daca se va intampla asta nu cred ca va fi de bine pentru Dacia deoarece nu avea cum sa se infiltreze apa acolo deoarece din cate stiu eu nu are voie sa intre apa pe sub chedere ... A mai intalnit cineva probleme de genu asta cu rugina ? ...
    Attached Files

    Comment


    • #47
      Pune mana pe peria de sarma, curata rugina si dupa aceea pune vaselina si baga chederul la loc. Nu vad in asta o foarte mare problema.

      Comment


      • #48
        @Alin0007, sigur lucrezi la dacia, sau iubesti asa de mult aceasta marca incat poti inchide ochii la toate defectele.Replica ta seamana a bataie de joc.

        Comment


        • #49
          Nu lucrez nici la dacia si nici nu o iubesc prea mult. Dar nu e capat de lume problema lui. Eu cred ca avem pretentii cam mari dupa ce ne chinuim sa gasim banii de logan.
          Si ce-l sfatuiam, e practic rezolvarea problemei. rapid, ieftin si bine. Si acolo intra apa la toate mcv-urile pentru ca e drept si apa dintre usi sta acolo.
          Last edited by Alin0007; 11 June 2010, 00:13.

          Comment


          • #50
            Frate e scandalos ce ai u acolo.Fa reclamatie la protectia consumatorului!!!!!!
            Alin nu sunt de-acord cu tine.Orice masina ar fi nu e posibil sa ai rugina aia sub cheder.

            Comment


            • #51
              Ok! Nu mai ma bag. Face-ti ce vreti.

              Comment


              • #52
                @Alin0007 dreptul meu este sa pot apela la garantie pentru orice punct de rugina la masina cat timp este in garantie, din motivul acesta am garantie.
                @Vlad24 daca nu se rezolva nici cu vocea clientului se va anunta protectia consumatorului iar atunci ar trebui sa se rezolve ...

                Comment


                • #53
                  wow.... asa repede rugina ??? sa ma uit si eu la a mea...
                  si protectia consumatorului ce-ti poate face?
                  sigpic
                  Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                  Comment


                  • #54
                    @FANE_CLK pai protectia consumatorului pentru a se repara masina pe banii lor in service .Si eu am ramas uimit cand am vazut cata rugina era, pozele sunt facute dupa ce am dat cu o carpa sa indepartez din rugina.
                    P.S rog MCV`istii sa se uite si sa imi zica daca gasesc rugina acolo.

                    Comment


                    • #55
                      aa..proteectia consumatorului in cazul in care ai garantie
                      sigpic
                      Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                      Comment


                      • #56
                        frumos mcvimi plac jantele

                        Comment


                        • #57
                          Din pacate s-a dealerul de la care a fost cumparata masina (Daperom) a trimis poze la uzina iar raspunsul uzinii a fost ca nu se repara pe garantie, dar tot un reprezentant al firmei Daperom i-a zis lui tata sa mearga la alt dealer AMAT ca poate acolo raspunsul este altul (din pacate a fost la fel). A vorbit si la Vocea Clientului si tot degeaba, iar mai sunt 2 solutii: protectia consumatorului sau reparare din fonduri proprii (ceea ce nu as vrea sa se intample). Eu,tata si marea majoritate a persoanelor care au vazut rugina ne intrebam cum este posibil sa se infiltreze apa sub cheder, tinand cont ca decat acum cand am vazut partea cu rugina a fost desfacut chederul.

                          P.S poza trimisa de dealeri a fost o poza cu chederul dat jos si nu cu mocheta si tot ce am mai dat eu jos ...

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by Alin0007 View Post
                            Nu lucrez nici la dacia si nici nu o iubesc prea mult. Dar nu e capat de lume problema lui. Eu cred ca avem pretentii cam mari dupa ce ne chinuim sa gasim banii de logan.
                            Si ce-l sfatuiam, e practic rezolvarea problemei. rapid, ieftin si bine. Si acolo intra apa la toate mcv-urile pentru ca e drept si apa dintre usi sta acolo.
                            Dar tu care esti asa bogat nu ti-ar pasa ca ti-ai lua alta.Ce raspuns!.
                            A aparut cam repede rugina acolo si e destul de multa.
                            Cel mai probabil o sa o repari singur,astia de la Dacia gasesc n motive sa nu o repare.
                            sigpic
                            !

                            Comment


                            • #59
                              NPoWer care a fost raspunsul lor ? La mine in carnetul de garantie scrie 6 ani de zile garantie la rugina de la interior spre exterior.

                              Comment


                              • #60
                                Pai Gigeii de la Dacia au zis ca nu e vina lor ca a aparut rugina acolo, ca nu putea sa se infiltreze apa sub cheder. Tocmai din cauza garantiei vreau sa se apeleze protectia consumatorului, cat timp eu stiu ca nu din cauza mea s-a infiltrat apa sau alte substante corozive in masina (respectiv sub cheder). Nu e greu sa se repare masina din fonduri proprii, dar este dreptul meu sa fac acest lucru.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google