My Ride..logan Mcv!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Mishu View Post
    vedem ...
    cum adica "vedem"?...scoate pozitia veche ca nu da bine deloc...ori avem cerculete ori nu mai avem...
    arata foarte bine cerculetul albastru

    Comment


    • am 2 variante
      -ori ii pun led albastru la culoarea pozitie...
      -ori jos de tot
      ramane sa ma consult si cu tata

      PS: inca ceva mai pot sa ridic faru ? daca din reglaju lui e la maxim..si cel din interior...(stiu ca suna ciudat...da chiar bat jos )

      Comment


      • Eu zic sa nu-i mai pui bec pe margine, decat sa pui albastru mai bine nu.
        Eu am galben, dar am angel alb, la tine nu cred ca ar merge combinatia.

        Legat de reglaj, iti spun cum am facut eu.Am fost la un prieten ce are service, si avea facut pe poarta liniile dupa care ar trebui sa bata farul si le-am reglat exact cum le-as regla cu aparatul acela mobil.

        La un far am avut si eu o problema, batea prea jos, dar l-am ridicat la maxim, cat a cedat si apoi am strans suruburile si apoi din reglajul oglinzii am ridicat lupa.

        Apropo, du-te pe un perete si prima data misca stanga dreapta oglinda farului, le reglezi cum trebuie si dupaia mai poti ridica.La mine cel putin asa merge.Erau la maxim, dar am mai miscat stanga dreapta si am mai putut ridica dupa aceea farul incat sa bata corect.

        Iti pun niste poze sa-ti faci o idee cum ar trebui sa bata.
        Attached Files
        Cumpar volan de Duster

        Comment


        • faza e ca le-am pus pe un gard imi facusem ideea....da cu reglaju la maxim de la far...si cu cel din interior...tot nu e de ajuns faru stanga e cam jos
          trebuie s-o bag din nou la garaj si sa umblu la far...la suruburile lui
          in rest...sunt foarte multumit...se face zi pe drum

          Comment


          • Sa stapanesti sanatos lupele Mishule! Ai putea pune asa ceva in far, in locul celor stoc.
            Attached Files
            sigpic
            Ca sa stii incotro te indrepti trebuie sa stii de unde ai venit. Richard Burns

            Comment


            • Fa cum ti-am zis.Prima data mai misca-le stanga dreapta din reglajul oglinzii si poate iti mai permite sa le dai mai sus.
              Cumpar volan de Duster

              Comment


              • da lupele au si bec in ele sau trebuie sa il pui tu? si app kat te-au costat cu totu?

                Comment


                • Au bec.Si poti pune si bec D2S cu adaptor cum au masinile care vin din fabrica cu xenon.
                  Cumpar volan de Duster

                  Comment


                  • meseriase mishule,sa le stapanesti sanatos!mai interesante cercurile albastre asa,bvdar parca dau mai bine pe negru:-?
                    AdY_JmL_2015

                    Comment


                    • sa fie primite misuuuu
                      stii tu... HZP ;)

                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Cristi4Speed View Post
                        Sa stapanesti sanatos lupele Mishule! Ai putea pune asa ceva in far, in locul celor stoc.
                        merci ...cred ca o sa scot de tot pozitia

                        Originally posted by soboBN View Post
                        Fa cum ti-am zis.Prima data mai misca-le stanga dreapta din reglajul oglinzii si poate iti mai permite sa le dai mai sus.
                        merci de indicatii cat mai curand...sper ca maine...sa ma apuc de treaba

                        Originally posted by 92 AND View Post
                        da lupele au si bec in ele sau trebuie sa il pui tu? si app kat te-au costat cu totu?
                        sunt complet echipate 2 lupe,2 becuri,2 relee pentru angel eyes,2 balasturi...instalatia pentru balasturi....mastic pentru faruri(dar nu l-am folosit pala) si cam atat ...
                        costuri : lupe 450,faruri 150 (deja desfacute ) si manopera moca...le-am pus eu cu tata


                        Originally posted by icstrem_no1 View Post
                        meseriase mishule,sa le stapanesti sanatos!mai interesante cercurile albastre asa,bvdar parca dau mai bine pe negru:-?
                        e bine si asa nu e masina de show...sau tuning...ma intereseaza functionalitatea

                        Originally posted by SanduGolanu View Post
                        sa fie primite misuuuu
                        merci neneaaa inca odata...merci de ajutor

                        Comment


                        • a dat domnu...in sfirsit...felicitari...
                          sfatul meu: mergi undeva unde sa gasesti un aparat de reglaj, si ti le faci
                          beton...
                          azi am facut si eu acelasi lucru si nu costa o avere, vreo 15 ron...
                          "Pe masura ce faci imbunatariri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta" - Eduard A. Murphy...sigpic

                          Comment


                          • da o sa mearga si la reglat cat mai curand

                            Comment


                            • inca 2 poze cu plafoniera
                              Attached Files

                              Comment


                              • niste poze cu bolidu` proaspete din seara asta
                                mai am de reglat farurile(vremea e prea naspa...in weekend o sa le reglez ) sa-i iau leduri la pozitie(din anumite motive nu renunt de tot la pozitie ) si sa-i fac o baie
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google