WeBPulse MCV Prestige

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    deci nu pot sa cred ca e ce am vazut yo acu ceva timp in poiana brasov e imposibil!!!!!!!!sa o stapanesti super sanatos si sa ai mare grija de EA (sti ca sunt fan)
    propunere: dute la un dealer dacia si spunele sa iti dea un catalog de accesorii si uitate la kitul dacia pt MCV dupa care astept parerea ta despre el
    sigpic
    NEVER FORGOTTEN

    Comment


    • #17
      e facuta dragut, dar...nu ti-i greu sa tragi de volanu ala si de manere la geamuri?
      pacat de ea, ca arata bine...dar ca si confort se situeaza intre berlina si SN

      Comment


      • #18
        @RSX volanul se misca foarte bine, toate MCV-urile au servo din fabrica ... in general au chestii in plus fata de sedan ... ambreaj hidraulic, alta cutie ... au gandit-o mai pentru export. Cu geamurile normal ca e greu, ce sa faci, eram si eu cu biznisul la inceput, fara venit stabil si 0 bani de la parinti. Sunt hiper-multumit, pot sa si dorm in ea ) ...

        @VDO mersi de urari ... la brasov eram si eu la inceput ... cu kituri si tuning nu o sa ma complic, ptr ca nu tzin masina mult si nu s-ar merita. (cu barile am avut ocazia pe casco)

        @gmv97 se aud praf fara insonorizare ... acum incet-incet simt si eu cam ce pot, dar fara amplificare nu pot sa scot untul din ele ... pret 330 ron

        Modificari sunt multe, bani sa fie! ... astept ocazia de cip, k ar cam fi nevoie ... viteza max 160, si se simte ca nu prea are zvac; e cam caramida.

        Azi 6666 km )

        Comment


        • #19
          Si inzonorizarea usilor din fata cat a costat???E necesara ca sa nu se mai auda ca in butoi
          In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
          sigpic

          Comment


          • #20
            Dap, e musai-musai necesara. Pentru entry-level sau daca nu te duci la concursuri de sunet recomand vreo 2 straturi de aluband, e cam 4-50 ron pe metru patrat si vine la role.
            Intereseaza-te la denbraven.ro ca ei sunt producatori si poti sa cumperi de acolo. Eu am luat din practiker. Am pus un strat in usile fata si mi-au intrat 2.5 mp. Ti-ar mai trebui si burete insonorizant (sa pui intre fata de usa si tabla de care se prinde ea) si multa grija sa pui bine peste tot, fara sa prinzi aer.

            Comment


            • #21
              cannabys, vreau si eu sa pun pe usile fata si portbagaj...se merita?, este greu de pus? si cat crezi ca mar costa (aluband)
              Last edited by crististreulea; 28 February 2008, 22:35.
              http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

              Comment


              • #22
                pfoai ce ma distrugi cu acest look!
                dupa cum am mai zis in citeva rinduri, alb-ul e cel mai beton dupa rosu passion.
                Stig(a se citi Andrei) ti-a recomandat sa vopsesti bandourile. eu zic sa nu le vopsesti . in schimb sa pui folie prestige pe stilpii de la usi si pe pe usa spate .... nu stiu sa explic, uitate la poza atasata. deci folia prestige si minerele mobile de la usi vopsite in alb. asa o sa apara cu rama neagra la minere

                in al doilea rind scapa de cromul de pe calandru, sau macar vopseste-l alb
                Attached Files
                Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                Comment


                • #23
                  Da, cristi, e in plan ... dar numai cand o sa gasesc autocolant antistatic, nu cel normal, drept (p.s. citeste si pagina anterioara ca scrie acolo despre toate astea)
                  Bandourile ar merita vopsite ... da asta vad doar dupa ce pun protectiile de aripi ... sa vad cum ii sta. Cromu de pe calandru nujt ... nici da nici nu :-?? pana la urma firma e pe primu loc, scoala pe 2, si masina e mai incolo in lista

                  Sa trecem la chestii si mai interesante: (adica niste imbunatatiri)

                  - am montat a 2-a plafoniera care vine doar la MCV-urile cu 7 locuri
                  - am scapat de becuri si am instalat cate 24 de leduri in fiecare plafoniera (am plafoniere simple peste tot, cu un singur buton) ... Mersi lui Fabian pentru schema, lui unEl pentru leduri la super-pret, lui sonikel pentru ca s-a bagat si el in seama, si letconului meu ca a facut fatza la atatea lipituri

                  Nici nu pot sa descriu cat de tare sa vede ... in primul rand ca am lumina sa aprind toata strada, este alba (leduri de 6000k) si e foarte foarte tare
                  Attached Files

                  Comment


                  • #24
                    sustin punctu de vedere spus mai sus, foarte tare
                    sigpic
                    NEVER FORGOTTEN

                    Comment


                    • #25
                      Mcv alb-alb, cu multe luminite albe-albe...tare de tot Cannabys
                      http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                      Comment


                      • #26
                        Si sper sa vina si manere+bandouri tot albe-albe.
                        Daca nu e negru cu crom macar sa fie alb cu alb.

                        Pana una alta masina a primit o portzie de valcea-pitesti cox, plus o portzie de A1 la fel de cox... cap coada. Asa ca sa-i desfund instalatzia
                        Attached Files

                        Comment


                        • #27
                          Frumos,frumos, sper ca nu erai in blana?
                          http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                          Comment


                          • #28
                            Era cam in blana ... nu era pedala la fund, da nici nu mai tragea mai sus ... norocu meu ca eram in spatele lu pitt si-mi taia din rezistentza la inaintare

                            Comment


                            • #29
                              Ce s-a mai intimplat cu acest MCV? (pura curiozitate...)
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                l-am mai vazut prin trafic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google