Logan MCV Laureate 1.5 dCi 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan MCV Laureate 1.5 dCi 85 CP

    Nu era setata data la aparat..
    Attached Files

  • #2
    Frumusica tare masinuta ta nea Funky! Sa ai parte de ea si de muuuulti km fara probleme.

    Comment


    • #3
      Frumoasa masinuta.Sa o stapanesti sanatos si sa faci cati mai multi km cu ea!
      Ai pus ceva optionale pe ea?

      Comment


      • #4
        Iuli, rocket va multumesc.
        @ Rocket; optionale? Pai are cam tot mai putin jante

        Comment


        • #5
          Sa o stapanesti sanatos!
          Ai si ABS si gemauri electrice spate pe ea, sa inteleg?
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            Mersi andrei! Si da, am geamuri electrice spate, ABS.
            deja am o problema cu ea! Nu e posibil, are vreo 30 de ore, nici atat. Ieri ma plimbam un pic, am bagat un cd contrafacut, a cantat vreo 3-4 piese cand la un moment dat pauza; cand am realizat ca nu mai canta m-am uitat la el, era stins! Incerc sa-l aprind, apas pe butoane, iau contactu iar il pun.. nimic! Merg acasa iau manualu' il consult.. nimic. azi-dimineata am plecat spre dealer. ajung la ei si ma trimite la service.. acolo vin vreo 3 gagii pe langa masina si incepe unu pe acolo.. ridica capota se uita la baterie si desface o borna. apoi o leaga la loc si ii zice la altu' 'ba, ia vezi acu' si spre surprinderea mea merge! Il intreb "Ce-a avut?" la care el "ai dat prea tare volumu" , ok am inteles, a glumit.. dar a plecat. wtf tot nu mi-a zis motivu ptr care nu a mai mers. Azi dupa-masa iar asa patesc. Pun mana pe o cheie dau jos borna, o pun la loc.. si merge! Oricum, nu e posibil asa ceva. Maine merg la ei! Daca va pricepeti vreunu.. astept pareri
            Multumesc!

            Comment


            • #7
              Asa se intampla la playerele Blaupunkt.
              Cand se mai intampla, scoti siguranta cu un radio pe ea si o lasi asa cateva minute si o pui la loc.
              Treaba asta se intampla din cauza supra-solicitarii memoriei, adica a schimabrii prea rapide a melodiilor/posturilor de radio.
              Daca se intampla mereu, mergi la ei si o sa ti-l schimbe.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                Chiar ma gandeam in dupa-masa asta sa ma uit la sigurante, dar.. daca tipu de la service a scos borna.. de ce sa nu o scot si eu? Da maine merg si le zic despre problema mea. mersi andrei ptr promptitudine
                Inca ceva, nu poate sa-mi modifice cineva acolo subiectu thread-ului? acu vad ca am gresit , am papat 5-u de la 1.5. Multumesc
                Last edited by Iulian; 12 March 2008, 00:49.

                Comment


                • #9
                  Acelasi efect il are si daca scoti borna si daca scoti bateria, dar aia erau prosti si n-au stiut ce sa scoata.
                  Daca scoti borna se resteteaza si CB si e mai complicat decat sa scoti siguranta.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    Oameni incompetenti .. bine ca mi-ai zis, maine am sa le zic de treaba asta! Mersi ptr raspunsuri, am lamurit-o si cu asta, nu are rost sa iti mai pierzi vremea cu mine si cu cd-u meu de c****! Daca mai apare ceva (sper sa nu) imi permit sa va mai cer sfaturi
                    Last edited by crististreulea; 28 March 2008, 14:53.

                    Comment


                    • #11
                      Si mergi la alt service, ca aia se vede ca erau neprofesionisti.
                      Ai fost la Auto Europa?
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        Auto Europa? Scuze, nu stiu daca ai observat, sunt din Resita (Caras-Severin). Singurele service-uri autorizate Dacia in judet sunt, unu in Resita si unul in Caransebes.

                        Comment


                        • #13
                          @Funky - am patit si eu la fel la 2 zile dupa ce am luat masina. Incearca, asa cum a zis si maestru andrei, sa nu mai schimbi muuulte melodii deodata. De exemplu, daca vrei sa ajungi la melodia 30, fa-o in 3-4 reprize si o sa vezi ca nu se mai blocheaza. Degeaba mergi la service - in cel mai bun caz iti dau unul nou care oricum se blocheaza la fel. Eu de 4 luni nu am mai avut treaba cu el. Trebuie doar putintica grija.

                          Comment


                          • #14
                            Iulica, multam de sfaturi

                            Comment


                            • #15
                              Cand am intrebat daca ai fost la Auto Europa, am crezut ca mergi la service in TM, ca stiu ca la Auto Grup nu prea se lucreaza bine.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google