Logan MCV In Turul Europei

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan MCV In Turul Europei

    Salut! Eu sunt Edy si va prezint dulcea mea masina, mai bine spus dulcele pt ca il cheama Costica! - 7 locuri-1.5dci.

    Sunt foarte incantat de el din toate punctele de vedere. Asta vara, impreuna cu cativa prieteni, 6 in total, am facut turul Europei, de fapt am vizitat Budapesta, Bratislava, Praga, Viena, Berlin, Stuttgart si retur prin Munchen. In total am facut cam 4500 de km cu un consum mediu de 6.2l/% in conditiile in care aveam si un portbagaj pe masina si masina ful de oameni. Si tragea f bine pe autostrada, mergeam cu 130km/h fara probleme. Am atasat si cateva poze...

    Ce sa va mai spun, am ajuns la 14000km acum si n-am avut nicio problema, sa dea Domnu' sa continui asa.
    Attached Files
    Last edited by Edy; 17 March 2008, 10:46.

  • #2
    Sa-ti traiasca!

    Uite, aici se vede din plin potentialu' unui MCV.
    Pasageri la greu, bagaje la greu, costuri mici de deplasare.
    Super fain!

    Comment


    • #3
      Bravo edi , sa-l stapanesti sanatos.... dar trebuia sa iti iei si un spatiu de depozitare... isi merita toti bani..
      Last edited by SoNyKeL; 17 March 2008, 11:41.

      sigpic

      Comment


      • #4
        Te referi la spatiul de depozitare din interior, de pe plafon? Chiar sunt curios daca stie cineva daca pot sa-mi pun acum? In principiu cred ca da, dar asta cred ca doar la dealer...

        Apropos de vacanta mea, eram in Berlin, pe langa Poarta Brandenburg si ne dadeam toti jos din masina la care au venit niste nemtalai si au inceput sa se uite pe la masina, nu intelegeau de unde coboram atatia. Au devenit repede curiosi de pret, de alte alea, chiar as putea sa ma duc la Dacia sa-mi iau ceva bani pt reclama facuta acolo! Oricum cat am mers prin Germania am numarat 8 mcvuri pe sosele, chiar ne salutam cu farurile, ca trabantistii!

        Comment


        • #5
          Ma refeream la spatiul de depozitare din plafon cel din interior, asta asa ca o explicatie ptr reputatia negativa pe care am primit-o...
          am postat in acelasi timp, da doar la dealer eu mi-am pus era ca la optionale

          sigpic

          Comment


          • #6
            Sa-ti traiasca Costica si sa ai grija de el.

            Comment


            • #7
              Traiasca Costica....si pasagerii lui...a 6-a poza zici ca e facuta intrun microbuz...si in nici un caz intro dacie..:P ...multi km fara probleme...

              @offtopic
              cat te-a dus tot turul europei...as vrea si eu sa incerc vara asta ceva...dar inca "cercetez" terenul...

              Numai bine.
              1.6 mpi cu un strop de redbull
              Respect pentru ca imi pasa

              Comment


              • #8
                Sa traiasca costica si sa te duca si mai multi km data viitoare fara incidente
                :love5::love5: :sofer1: :majesty2:

                Comment


                • #9
                  Super misto...sa traiasca costica...ca sa fiu in rand cu lumea
                  misto faza cu nemtii....e posibil sa isi fi cumparat si ei un mcv dupa asta)
                  0.9 tce SL plus

                  Comment


                  • #10
                    Vorba lui Octavian_28 o masina numa buna pentru excursii, multi km fara incidente si de acum incolo
                    ...de doi lei :p

                    Comment


                    • #11
                      Multumesc la toti pentru urarile de bine si la fel va doresc si voua! Va doresc sa faceti toti un tur de Europa cu masina MCV ca sa savurati din plin aceasta masina. La 3 perechi (de indragostiti, normal - ca astia am fost in masina) a venit motorina + taxele de autostrada cam 150 euro si 150 ron de fiecare pereche. Adica boierie fratie, tot s-o ti in plimbari in jurul lumii asa... Partea nasoala a fost cand fetele au ginit un Outlet oras, cu f multe magazine pe langa Stuttgart si au incarcat masina pana peste limitele admise... Dar a rezistat si ne-a adus cu bine in tara.

                      In toata aventura asta prin Europa am fost dezamagit de... romani, logic. Pe la benzinarii, mai ales in Austria, era panica rau cand intrau astia pe acolo. Chiar la un moment dat ma socializam cu un benzinar la omv la cafea si imi spunea ca noi n-avem cum sa fim romani ca ar fi trebuit sa incercam pana atunci sa sutim ceva de pe acolo. M-am simtit "minunat", va dati seama... Dar sa trecem peste!

                      Alt sfat pe care vi-l dau pt cei ce plecati in excursie, la Praga e mare problema daca va lasati masinile aiurea. Eu eram sa fac atac de cord cand nu mi-am mai gasit masina, si parcasem intr-o zona cu parcare platita la tonomat, toate in regula, numai ca pe stalpul unde era scris P mare de la parcare, mai scria si ceva mai mic in ceheste, care am aflat dupa, ca era scris "doar pt riverani". Eu de unde era sa stiu??? Asa ca pe la 1 noaptea cautam parcarea unde erau masinile ridicate si depozitate. Am ajuns acolo, am vrut sa platesc amenda si sa iau masina, dar nu s-a putut. Eu plateam in euro iar ei nu primeau! La dracu' am spus si iar am mai mers pe jos pana la un hotel unde cu chiu cu vai mi-a schimbat receptionerul. Spun cu chiu cu vai deoarece nu vroia ca nu sunt clientul hotelului. Sunt foarte scarbosi cehii cu turistii straini. Dezgust total.
                      Cel putin am avut o vacanta cu peripetii!

                      Comment


                      • #12
                        Pfiu....bine ca l-ai gasit pe costica ..... se vede avantajul dci...:P pe langa faptul de mcv si la cat mai multe aventuri....dar nu de genu..." unde e costica ?! "
                        1.6 mpi cu un strop de redbull
                        Respect pentru ca imi pasa

                        Comment


                        • #13
                          Spatiu' ala de depozitare din plafon se poate monta si acum.. si e undeva la 60 de euro (cel putin atat e la mine in oras)

                          Comment


                          • #14
                            Da; si in Bucuresti e la fel. Cred ca pana la vara pun si plafonul, am de facut o noua excursie si sper sa nu-mi mai dispara masina ca atunci la Praga, ca era sa dau coltul cand am vazut ca nu mai este.

                            Comment


                            • #15
                              Felicitari lui Costica...incarcat cu 7 oameni plus bagaje...sa comportat ca un erau ...lasa ca e bun ca au vazut si nemtii ca romanii fac masini bune nu numai ei. Am sai dau peste nas profului meu de mecanica care zice 'nemtii sau nascut gospodari,si romanii poeti' va dati voi seama ce vrea sa zica

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google