MCV II Laureate AbC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by t0rquemada View Post
    E posibil să fie din alea refuzate la montaj, vezi povestea cu radiocd daewoo1220 "noi, de uzină" cu tot felul de probleme.

    Sap și revin.

    PS. Alea de la colegul nostru de la bursă se așează așa
    ai o poza sau mai multe la masina fara bara, vedere din fata? vreau sa verific ceva......daca merita sa dau bara jos......
    scuze........ca am postat aiurea.
    Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Oti, nu am desprins toata bara(daca desfaci ce am incercuit eu ai acces la faruri lejer)


      t0rquemada

      fac tot posibilul....
      Attached Files
      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

      Comment


      • a ....nu......sa inteles gresit.....eu nu am treaba cu farurile........

        Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • VICTORIE avem faruriiii de SL10!
          Acum am terminat montajul,poze maine(dilema luftului a fost deslusita si remediata se aseaza lux)

          Oti

          Poze cu bara in totalitate jos nu am (nu am desfacut o de tot, cum a facut colegul de la bursa)
          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

          Comment


          • Care a fost dilema? A mai fost ceva de bricolat in plus? Poze?

            Comment


            • Originally posted by bogdan_cj View Post
              Poze?
              Originally posted by bobbyred View Post
              Acum am terminat montajul,poze maine...
              Pozele am înţeles că urmează să le urci pe forum astăzi, mai curios sunt să ne explici cum ai scăpat de luft (unde ai greşit la montajul iniţial).

              Comment


              • Ajung acasa si vin si pozele da o mica operatiune de bricolaj la ghidajele exterioare Rusul a crezutca, daca le face multttt mai groase este si ok !
                Pana la urma le-am comparat cu cele de Elba ( cele stock )si am depistat diferenta diferenta o face cca 2-3mm )
                Acum se aseaza ok ,luftul este identic ce ce am avut !
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • Bine că ai rezolvat şi mai ales, că te-ai liniştit!
                  Acum nu îţi rămâne decât să te bucuri de ele, că prea ţi le-ai dorit!

                  Comment


                  • Mersi !

                    Chiar ca ,toata noapte am stat si am studiat problema .....pana la urma le-am venit de hac
                    La primi Km pe timp de noapte cu ele reglate de la ochi sunt multumit, pe saptamana viitoare am sa le reglez plus schimb de becuri (Osram Night Breaker Unlimited H1+H7 ).
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • felicitari, satisfactia face toti banii, cunosc sentimentul reusitei si pe cel al nereusitei.........si eu mai pierd noptile.......

                      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                      Last edited by Oti; 30 May 2015, 08:57.
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Sa le utilizezi cu placere si sa iti ofere siguranta pe timp de noapte!

                        Numai bine!

                        Comment


                        • Sper să nu cobesc dar codul de pe far e necunoscut (cei drept e folosit pe produsele de pe aliexpress).

                          Legat de Made in Rusia și E1 :

                          E1-Germany; E2-France; E3-Italy; E4-Netherlands; E5-Sweden; E6-Belgium; E7-Hungary; E8-Czech Republic; E9 - Spain; E10-Yugoslavia; E11-British; E12-Austria; E13-Luxembourg; E14-Switzerland; E16-Norway; E17-Finland; E18-Denmark; E19-Romania; E20-Poland; E21-Portugal; E22-Russian; E23-Greece; E25-Croatia; E26-Slovenia; E27-Slovakia; E28-Belarus; E29-Estonia; E31-Bosnia-Herzegovina; E37-Turkey

                          Să le folosești cu plăcere!
                          Attached Files
                          Last edited by t0rquemada; 30 May 2015, 23:15.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Asta poate insemna ca farurile nu sunt de origine? M-am mai uitat la 2 useri ce vand piese din uzina si apare acelasi cod pe far.

                            Comment


                            • e fain daca incep sa apara si astfel de produse.......sper si pretul sa fie corect (....cat mai mic fata de cel de origine)

                              Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google