MCV II Laureate AbC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Numai curge e lacrima,acum vedem cat timp !
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

    Comment


    • Ba la cate probleme ai avut cu ea si inca bagi bani , te admir pentru asta , eu mi-as fi pierdut curajul ! Felicitari , e o masina ingrijita si frumoasa !

      Comment


      • Ce bani, e in garantie

        Comment


        • probabil s-a referit ca i aduce imbunatatiri pe banii lui, gen jante, faruri, navigatia
          laureate 1.5l, albastru marin

          Comment


          • Ionut.P

            Multumesc de aprecierii! Nu sunt singurul care am avut probleme cu masina,majoritatea persoanelor cu care am vorbit(vezi si pe forum) au avut probleme mici/mari cu ele.
            Stai fara grija nu am baga asa mult in masina daca sti de unde sa cumperi )!

            ten

            Exact, probabil la asta se referea colegul Ionut.P (banuiesc!)
            Am verificat si astazi conducta cu pricina este curatica,inclusiv senzorul de care mi-ai vorbit (probabil la tine au ciupit/rupt acel o-ring,la moaj)
            Dar am identificat o scadere de ulei pe joja,il tin sub observatie...(eu am facut schimb la 20.000 cu "zema lunga Dacia oil" dupa care l-am scos,este la Razvan(aris86)pe gard) si am bagat un Mobil 5w30 ) ori la papat,ori a pierdut !?!
            Last edited by bobbyred; 23 August 2015, 17:03.
            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

            Comment


            • Originally posted by bobbyred View Post
              ...si am bagat un Mobil 5w30 ) ori la papat,ori a pierdut !?!
              Ai verificat dacă uleiul Mobil 5W30 este şi pentru DPF?

              Comment


              • Eu asa zic,ulterior am vorbit si cu cineva din service care foloseste tot Mobil 1 pe masina personala Dci cu Dpf.

                Mobil 1 ESP Formula 5 w30 is made with a proprietary blend of leading edge components formulated to be fully compatible with the latest Diesel Particulate Filters (DPF's)and
                Gasoline Catalytic Converters (CAT's).
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • mai bine bagai elf special pt dpf si nu te mai stresai )
                  laureate 1.5l, albastru marin

                  Comment


                  • Nu am gasit atunci la un pret rezonabil pe asta l-am avut prin balcon ramas.
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • Partea cu DFP e mai puțin importantă, mai critică e norma Renault RN0720.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Spre deosebire de acum 3-4 ani când Elf-ul făcea legea, în prezent sunt mai multe uleiuri care îndeplinesc norma Renault RN0720.

                        Comment


                        • Si am ajuns si la rotunda suma de 28.000km, cu bune,cu rele per total sunt multumit de masinutza.

                          Bogdan_cj - uite si pozele mult promise (poza 3 faza scurta, poza 4 lunga) mentiones ca,eram intr-o curte luminat din lateral.Distanta fara de gard este de cca 70-100m
                          Attached Files
                          Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                          Comment


                          • La cati mai multi km fara probleme!!! Bafta cu ea sa ai .

                            Comment


                            • Mersi la fel !
                              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                              Comment


                              • Intre timp am ajuns la 29.000 km (13 sep-29 sep, am adaugat inca 1000km poza diseara),ieri am rezolvat si problema cu scartaitul la scaunul de la sofer,era inca prezenta si dupa ce au schimbat cadrul de la sezut + culise!
                                Asa ca,saptamana trecuta mi-am facut "curaj"si am mers la M.Sud pentru inca o constatre dupa ce am pierdut inca 2 ore pe acolo (am incercat sa stau calm culmea,am reusit !)......in fine apare in sfarsit Inginerul Dacotec,constata - comanda piesa,respectiv din ce mi-a spus burete sezut.
                                Ieri am avut programare pentru a schimba buretele cu pricina,mare noroc am avut Acolo am gasit o "veche cunostinat" un tip extrem de meticulos in ce face (nu spun numele pentru a nu se considera reclama).
                                Baiatul mi-a desfacut tot scaunul din toate incheieturile,tapiterie,burete,cleme....etc.
                                Rezultat final SUPER MULTUMIT!
                                Problema scartaitului aparea de la acele sarme cu arcuri in interiorul armaturii sezut si spatar,(armatura cred ca-i spune ! ) a bagat pe capete ceva varnis termo(ele via Dacia au ceva plastic acolo dar era ros foarte putin ) plus gresat toate sistemele de culisare si reglaj plus verificat strangeri acum este liniste.
                                Dupa toate disputele pe care le-am avut cu ei,acum chiar au facut treabaprobabil de frica schimbarilor ! !
                                Sunt curios daca sunt sunat pentru feedback !?
                                Last edited by bobbyred; 29 September 2015, 09:17.
                                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google