Tancul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tancul

    Pe 2 octobrie dupa 3 luni de asteptare aproape am intrat in posesia unei minunate Dacia Logan MCV Stepway serie limitata Explorer.
    Sub capota isi face simtita prezenta un 0.9 TCE ajutat de o transmisie manuala.
    In afara de schimbarea culorii alte optiuni nu am simtit nevoia sa ii adaug (poate ca harta europei ar fi fost o idee buna), avand in dotarea standard tot ce am cosiderat ca am nevoie.
    Attached Files

  • #2
    Este foarte frumoasa! Felicitari pentru alegere!

    Cred ca este cel mai reusit model de la Dacia de pana acum.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • #3
      multumesc!
      initial eram setat pe Dokker stepway dar cand am vazut primele poze ale MCVului stepway am zis ca asta e THE ONE!

      am revenit azi dupa o frumoasa calatorie de rodaj ce a inclus Transfagarasan si o bucata din Transalpina, am plecat cand masina abia avea 250 km si am facut in total 933km. un consum mediu de 5.4% ceea ce ma multumeste enorm.
      Attached Files

      Comment


      • #4
        Arata super. Exact ca in reclama. Spor la kilometri, culoarea e foarte faina. Ai tapiseria aceea cu spatele scaunelor de piele ?
        Logan GPL 1.4

        Comment


        • #5
          multumesc! da, asa e tapiteria
          Last edited by Seba; 16 October 2017, 11:53.

          Comment


          • #6
            Ai dat un Passat cu 140 CP si DSG pe o Dacie ?

            Comment


            • #7
              Avea 170 de cai :p

              Comment


              • #8
                Sa o stapanesti sanatos! Singurul MCV care intreadevar imi place ( barele alea de protectie, e si mai inalta ... mic suv Culoarea este bestiala
                Last edited by Christnacht; 16 October 2017, 21:31.
                Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                Comment


                • #9
                  Eh, tare m-ar interesa şi pe mine protecţiile alea pt aripi macar.

                  Comment


                  • #10
                    Nu te ajută aripile decât în anumite situații pe care ți le produci singur (pe mine m-au ajutat). Nu ajută deloc când un dobitoc în parcarea de magazin nu își poate scoate mașina cu spatele decât atingându-ți portiera cu bara față.

                    Comment


                    • #11
                      bara spate e deja probata din punctul asta de vedere, am deja o urma pe partea de plastic negru... bine ca nu a ajuns si la partea vopsita, noroc ca e suficient de inalta

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Luciano2 View Post
                        Eh, tare m-ar interesa şi pe mine protecţiile alea pt aripi macar.
                        Tot kitul de Stepway se prinde cu cleme, deci găuri în toate reperele - se oferă vreunul voluntar la găurit aripi și praguri
                        Last edited by t0rquemada; 17 October 2017, 09:05.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • #13
                          Haide măi, nu sunt aşa multe, doar o gaură pe mijloc si câte una la capete pe fiecare element de plastic, oricum, tu ce crezi, rugineşte la fel şi cu protecţiile alea şi fără
                          7 ani normă de utilizare, după aia cade tabla după ea, cumperi din noua generaţie, de-asta Reno scot la şapte ani modele noi.-

                          Comment


                          • #14
                            Felicitari pt noua achizitie ! Drumuri bune si cat mai multi km fara probleme ! Celebrul 0.9 tCe se descurca bine pe caroseria asta ?

                            Trimis de pe al meu HUAWEI Y625-U51 folosind Tapatalk

                            Comment


                            • #15
                              eu unul sunt foarte multumit de felul in care accelereaza si reprizele pe care le ofera, nu sunt un vitezoman, pe autostrada m-a ajutat cand a fost nevoie sa accelerez in depasiri, pe DN la fel. oricum eu merg lejer si nu fortez nota, poate d-asta am si scos un consum atat de bun
                              Am un amic cu un sandero stepway, pe un drum similar ca lungime a scos un consum cu 1% mai mare.
                              totul depinde cred de asteptarile celui de la volan. am avut un 2.0 TDI cu DSG si 170 de cai si totusi imi place mai mult motorul asta sunt un ciudat :P
                              Attached Files
                              Last edited by Cavaleru; 17 October 2017, 22:50.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google