MCV Stepway Prestige 0.9 TCe Easy-R

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Mersi de urari!

    Foarte multumit si de masina in general si de consum in paticular. Am 17700Km acum.
    50% mers in Bucuresti am consum de 7.7% pe ultimii 2000Km.
    Drum intins la viteze legale consumul este 5.9-6.1%, de care eu unul sunt multumit.

    Cutia schimba foarte ok, mult mai bine decat as schimba eu.
    Am avut pana acum de 2 ori sesiuni de trepidatii care s-au constatat si rezolvat in service, pe garantie.
    Pana acum dupa 5k de Km de la ultima revizie n-au mai aparut trepidatiile.

    Ca si imbunatatiri, doar elementele aerodinamice din dreptul rotilor spate si al rezervorului si folie cu transparenta minima pe geamurile spate si luneta.
    Folia a fost pusa fara sa dau geamurile jos si a costat 350 lei undeva intre targul Vitan si Rin hotel.

    Am comandat chestia asta pe viitor:
    https://www.aliexpress.com/item/4000...chweb201603_53
    Last edited by XanRO; 26 August 2019, 14:17. Reason: adaugat km

    Comment


    • #17
      Deci in 13000 km ai fost deja de 2 ori in service... si esti multumit... Bun asa. Consumul este mare, dar si de el esti multumit. Dupa calculele mele in max 2000 km mergi iar la service, dar sigur vei fi multumit din nou... Cu asa clienti Dacia o sa aibe un progres fantastic. Si va avea masini din ce in ce mai proaste. Ps: nu am nimic cu tine, doar nu imi place cum gandesti in cazul acesta. Cum naiba sa fii multumit cand mergi la intervale regulate la service, si nu ptr schimb ulei...
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #18
        Mi-am dat seama ca am uitat sa pun la socoteala cotiera cu montare in spatar si conductele pe tru pasagerii din spate.
        Ambele sunt luate de la Planetara si montate de Torquemada.

        Ca si mici bricolaje am asa:
        -am pus niste bucati de material ptr impachetat electronice intre capota portbagaj si nr. de inmatriculare ca sa nu mai faca zgomot cand o inchid;
        - un bumb din acela de plastic de pus sub mobila pe care l-am pus pe contactul torpedoului ca sa stea lumina inchisa;
        - la fel, decupaje din material cauciucat pus pe suportii capotei ca sa nu vibreze (astia trebuie schimbati ptr ca s-au plastifiat);
        - plase si chingi velcro de fixare prin portbagaj.

        Comment


        • #19
          Ceva trepidații în ultimii km?
          Îți recomand GPL dac ești în București, asta doar dacă nu ții expres la garanție.

          Comment


          • #20
            Deocamdata nu mai am trepidatii, dar merg si mai putin in oras.
            Deocamdata tin de garantie inca 3.5 ani.

            Comment


            • #21
              ...............
              Attached Files
              Last edited by 77sky; 9 October 2019, 17:59.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google