B 65 CLK => Logan Mcv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu este de la filtru... filtru il am din luna mai...

    Mers linistit... schimbat la 2200 ture... nu reusesc sa fac sa scada consumul....

    masina goala are acest consum...
    sigpic
    Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

    Comment


    • poate distanta la bujiile noi nu e corespunzatoare(eu am patito) si filtrul ala sport poate fi plin de praf(acuma depinde pe unde mergi) si nu ajunge suflat cu aer, trebuie folosita o solutie speciala....si am auzit de la un posesor ca avea ceva proble cu termostatul si pe urma cu sonda Lambda si de acolo un consum asa mare

      Comment


      • Termostatul este ok. indica 4 linii mereu

        Filtru de aer, l-am verificat si cam este plin de praf.

        Bujiile le-am schimbat eu... ma gandesc ca ori le-am strans prea tare..ori sunt pre slablite? are vreo relevanta?

        aa.. si de la bujii cu 2 electrozi, am ajuns sa pun bujie cu un electrod.
        sigpic
        Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

        Comment


        • nu ar trebui sa fie mare diferenta intre bujiile cu un electrod si cele cu doi(aici ma refer la performanta pt ca si eu am facut la fel si nu se simte nimic)....ma refeream la distanta dintre electrozii bujiei(desi la cele noi ar trebui sa fie reglate din fabrica, dar e bine sa verifici)...si inca ceva ,eu cand am schimbat bujiile la mine se destrangeau putin in mers dupa cca 30km(dar nu ceva semnificativ)si dupa vreo 3 "restrangeri" nam mai avut pb

          dar daca zici ca filtrul de aer e plin de praf...ar trebui sa pleci de la el sa incerci sa elimini cauzele pt ca vine iarna si o sa sara consumul si mai mult(eu in privinta asta ma gandesc sa fac un mecanism care sa imi obtureze aerul care intra prin fanta de la spoiler care in mers pe timp de iarna raceste prea mult si se incalzeste greu motorul...ceva gen Ford Focus ultimul model...daca reusesc ceva o sa pun pe forum rezultatul)...

          Comment


          • Schimba filtrul de aer Fane, ca si asta este o cauza pentru marirea consumului de carburant.

            Comment


            • Fane si in afara iti consuma tot atat de mult ?
              sigpic

              Comment


              • afara am consum de 8,5-9 ... la mers de 90-100 km/h ...
                sigpic
                Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                Comment


                • pe benzina e mult fane, e mult rau la 90 km/h

                  Mergi cu ea mai bine si verifica calumea la un service, eu la 90km/h inafara am consum de 6
                  sigpic

                  Comment


                  • dar masina merge ok...adica nu e inecata sau sa mearga prost?
                    arunca un ochi si la senzorii de pe galeria de admisie, sa fie la locul lor

                    Comment


                    • am fost si am recalibrat computerul de la gaz... cred ca de acolo este....

                      Multumesc pt. sfaturi baieti.
                      sigpic
                      Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                      Comment


                      • off,gazul asta,nu va pare rau de masinutze.
                        sigpicDaca nu poti macar incearca,daca incerci inseamna ca poti.

                        Comment


                        • Nea' Leo ne e mila de masinute da' de portofel ni se rupe inima de mila ce ne este ...
                          I changed her oil , she changed my life
                          sigpic

                          Comment


                          • Weekendul asta am facut un drum de 570 km.

                            Bucuresti- Slanic prahova - Valenii de Munte - Sacele - Brasov - Fundata - Gaesti - A1( km 72) - Bucuresti.

                            Consum mediu pe gaz 8,6 % ; viteza medie 51 km/h.

                            Pret combustibil: 150 lei.

                            O fi bine?
                            sigpic
                            Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                            Comment


                            • adica pe 72 de kilometri 150 lei ?! cati km total ?
                              eu cu 150 fac (am facut) 598 km 100% extraurban

                              Comment


                              • 570 km cu 150 lei...are GPL

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google