Sp!ke's Logan MCV Laureate 1.5 dCI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Salut, ma bate si pe mine gandul la un Logan MCV Laureate 1.5 dCI,85hp se pare ca esti destul de multumit de el. Poti sa-mi spui si mie te rog cam cat e asigurarea CASCO?

    Comment


    • #47
      iti raspund eu, in jur de 350-400de euro ... casco se calculeaza la valoarea masini in general procentu e intre 3.35%-4%din valoarea masinii
      Last edited by crististreulea; 11 December 2007, 21:22.

      sigpic

      Comment


      • #48
        Iata cum am gasit ieri dimineata la masina. . Din pacate nu pot rezolva nimic pana nu o sa ajung in Bucuresti. Revin cu detalii spre seara.
        Attached Files

        Comment


        • #49
          NASPA..f*t*i in mama lor de hoti cretini... Casco se cheama din pacate....

          Comment


          • #50
            Subscriu la ce a spus dantes. Rog moderatorii sa accepte limbajul trivial in cazul asta.
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • #51
              e bine, daca pot spune asa, ca nu sa spart geamul. lasa geamul jos, baga genunchiul si trage inapoi de ea, macar sa nu intre frigu ca la el acasa, nu ca ar fi frig afar'.
              macar atit poti incerca.
              sorry de nefericirea ...
              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

              Comment


              • #52
                of ce nasol spike... tiau furat ceva??/

                sigpic

                Comment


                • #53
                  Imi pare rau sa vad ce s-a intamplat.Au reusit s-o deschida?Cred ca un senzor de perimetru ar fi fost bun.Numai peste maini le-as da la cei care au facut asa ceva...porci nenorociti!!!
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • #54
                    In final tot la casco ptr. ca am vazut ca vopseaua sta sa sara daca nu cumva nu a si sarit la indoitura aia... Temporar se gasesc solutii... Numai pe A2 sa nu o iei cu usa asta cu aerisire

                    Comment


                    • #55
                      Sincer sa fiu nici la dusmanii mei nu le doresc asa ceva,mie nu-mi vine sa rad.
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • #56
                        imi pare rau pentru tine...

                        Din pacate... traim in Romania... Alarma ai avut?! N-a zis nimic? De parca daca suna se baga cineva!? Poate doar s-o auzi tu. Imi pare rau oricum... Stiu ca ti se rupe inima, dar se rezolva mai ales daca ai casco cu decontare directa in service Dacia.
                        Last edited by crististreulea; 5 January 2008, 12:03.

                        Comment


                        • #57
                          Imi pare rau Spike pt ce ti s-a intamplat .Nemernici ce pot sa zic altceva.O faci tu frumoasa la loc.Sa o stapanesti sanatos si multi km de acum incolo fara probleme.Sa auzim numai de bine
                          Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                          Comment


                          • #58
                            ce oameni...de asta e bine sa ai si o alarma in caz de ceva poate nu se ajunge la ce ai patit tu

                            Comment


                            • #59
                              Va multumesc pentru sprijin!. Chiar daca as fi avut alarma tot n-as fi rezolvat nimic. Alaltaieri seara au fost sparte doua masini, a mea si a lui cumnata-miu si cumnata-miu a are alarma si tot nu s-a auzit in casa. De furat nu s-a furat nimic (nici n-aveau ce ca masinile erau goale, a lui cumnata-miu avea in portbagaj ceva haleala).
                              Problema e ca stalpul geamului (partea din spate) este aproape rupt si trebuie schimbata usa. Mai bine imi spargeau geamul si rezolvam problema aici, in Cluj, acum trebuie sa astept sa ajung in Bucuresti, sa ma duc la Omniasig, sa alerg la service s.a.m.d... cunoasteti procedura. De politie.. ce sa zic... ca mi se face greata numai cand ma gandesc la ei. Desi au venit in 3 min dupa ce am anuntat la 112, am pierdut jumatate de zi cu cercetarile lui peshte prajit la fata locului si inca 2 ore pentru declaratii si nu mi-au dat nici macar o hartie din care sa rezulte ca i-am anuntat, cica cei de la asigurari nu au nevoie de constatarea lor si nici cei de la service pt ca nu e accident.

                              Usa am apropiat-o de cheder si pot circula fara probleme, numai sa stea asa ca mai am de facut vre-o mie de km.

                              Comment


                              • #60
                                Imi pare rau pentru ce ai patit. Usa se schimba clar, iar tu n-ai nevoie de dovada de la politie in cazul asta. Dar totusi, o alarma cu pager si senzor de perimetru te scapa in momentul asta de neplaceri. Pana la urma au reusit sa deschida usa? Si se vede ca n-au fost niste hoti profesionisti, din moment ce au indoit usa.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google