Nesimtire Romaneasca

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Vezi dupa ce ma urc in masina si vine ala si da in spate, eu nu plec ptr ca trebuie sa merg exact de unde vine el, si nu e loc de 2 masini acolo...+ca inainte sa dea flash se vede in faru sprinterului din dreapta ca ma apuc sa semnalizez dreapta, sa stie prostu ca imi sta in drum...el nu pricepe , eu cobor si degeaba...
    Unde am gresit eu?
    Am gresit ca am coborat, asta in cel mai rau caz...
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #62
      nu inteleg de ce ai coborat din mansina? din masina nu se coboara al faze de-astea, decat...
      la mine daca coboara cineva deja sunt in garda, daca nu-i vad mainile sau pumnii, deja risca mult, chair daca are intentii pasnice, care pot fi interpretate rapid si gresit.

      Comment


      • #63
        Am coborat ca nu se dadea din drumul meu, degeaba flash, semnal... El era chitit ca el tre sa treaca si eu sa fac dreapta...

        Acu sa ma ierti, da nu voi face stanga in loc de dreapta ca vrea el...

        Ps: nu ma putea ocoli, in ambrle parti sunt masini parcate...de aici si sensul unic... Hai bre ca nu e greu de priceput...
        Last edited by mumus; 19 February 2015, 18:52. Reason: Automerged Doublepost
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • #64
          nici n-am zis asa ceva, daca ai fost atent.

          Comment


          • #65
            Stiti ce ma enerveaza pe mine? Gandirea de genul: eu am bmw, ala e un fraier cu logan, deci trebuie sa dea inapoi chiar daca eu sunt pe interzis.
            Am testat chestia asta in traficul din Bucuresti cu ambele masini. Daca sunt cu loganul, rar dau de cate unul care recunoaste ca a gresit si da cu spatele. Restul ar cobori sa ma ia la bataie, desi eu sunt pe sensul corect de mers. Cand merg cu hilux-ul, se schimba treaba; la primul flash sau claxon nu stiu cum sa dea mai repede cu spatele. Cred ca au senzatia ca ma pot urca pe ei. Si sincer, in cele mai multe cazuri as face-o!
            My Ride sigpic

            Comment


            • #66
              In cazul meu a fost invers, cu bulanu era ala cu loganu.

              Eu cand merg cu 'jipanele' (qasqai si un x-trail) nu am observat nimic altfel...
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • #67
                1. Nu pot intelege oamenii care conduc masini moderne, imbracati in geaca si cu fes in cap. Mai ales pe-aia de li se aburesc si geamurile, pot spune ca nu-i suport.
                2. Din momentul cand ai facut dreapta (cred) si pana cand apare Loganul in campul vizual, trec 8-9 secunde, timp in care tu esti OPRIT. De ce?
                3. Dupa ce a aparut cel cu Loganul, ai inceput sa inaintezi. Vazand asta, el merge-n marsarier, crezand ca tu vrei sa faci stanga, astfel incat iti face loc pentru aceasta manevra. Personal, nu observ momentul cand spui cand ai semnalizat dreapta.
                4. Dupa schimbul de "flash-uri", cobori din masina iar cand "discuti" cu soferul Loganului, gesticulezi nervos.

                Concluzie personala: filmare cu premeditare. Mi se pare ca ai fost la "pescuit", cunoscand zona foarte bine.

                Din partea mea ai un 'NU'!
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • #68
                  Deci: Eu atunci plecam din parcare. Ieseam din parcare, am scos masina, m-am dus inapoi sa ridic blocajul, se si vede cand ma pun in masina ca se misca...

                  Inainte sa ma flesuiasca ala, uite-te in farul sprinterului din dreapta mea, ai sa imi vezi semnalul dreapta... (chiar cand am plecat de pe loc)
                  Si nici claxoanele boului nu ar fi trebuit sa ma deranjeze nu? Cand el vine de pe interzis si este pe drum cu sens unic, pe contrasens.

                  Daca ala e prost si nu pricepe ca vreau sa fac dreapta...
                  Gesticulez nervos ptr ca ala vine de pe interzis si tot el urla la mine sa ma dau la o parte...


                  Iar daca la mine faci referire la faza cu geaca si caciula... sa ma ierte cel de sus ca am indraznit sa imi iau geaca si caciula in cap pe frigul ala iarna...

                  La drum lung ma dezbrac stai linistit, dar la drumuri sub 10 km cu masina rece nu imi arde de moda...

                  Daaa oooo daaa imi arde de pescuit seara dupa ce plec de la munca

                  PS: am taiat si am montat 2 filme, e logic ca nu vreau sa se vada unde parchez, etc...
                  Last edited by mumus; 19 February 2015, 21:18.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • #69
                    mumuse, io cand ti-am zis ca te-ai miscat "ardeleneste"...:

                    vezi, nu sunt singuru' care ti-am zis ca filmarea da impresia de parca cautai "ceva, o actiune", sa urci pe net.
                    io te cred ca de-abia ai plecat din parcare, da' asa da filmu' impresia.

                    si roteste camera aia cu 180gr ca se vede ca dracu data si ora aia...in plus, regleaza-le!

                    si nu mai fa greseala sa te dai jos din masina si sa mergi inspre "inamic".
                    io am vrut sa-l iau pe capota pe unu' care la fel, s-a dat jos si venea gesticuland si injurand spre mine. s-a ferit la timp, altfel...traversare prin loc nepermis.
                    Last edited by Kojak; 19 February 2015, 21:26.

                    Comment


                    • #70
                      Nu pot, ca e camera de 50 lei, nu are display nu are butoane de reglaj...(are 2 butoane, unu ptr on-off leduri ir, unul ptr facut poze...) trebuie sa schimb nustiu ce file ca sa pot schimba data, si imi prind urechile

                      Iar camera este invers pusa, pe bord, sa o pot da jos si pune repede, ea sta pe talpa cu care ar fi trebuit sa fie prinsa pe parbriz.

                      Oricum daca ajung sa fiu 'mustrat' ptr ca nu vreau sa ma duc in directia propusa de unu care intra si merge pe interzis si contrasens... pot spune doar ca imi pare rau ca m-am nascut in romania.


                      PS: pacat ca nu a avut camera pe masina un amic, care a fost lovit din lateral de unu care considera semnalizatul automat si prioritate...si dupa ce i-a lovit masina baiatului, tot el sare cu gura si ii mai da si un cap in gura, de ia rupt piramida nazala...

                      Noroc ca acum se pregateste plangerea penala.
                      Last edited by mumus; 19 February 2015, 21:29.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by mumus View Post
                        pot spune doar ca imi pare rau ca m-am nascut in romania.
                        cam tarziu...

                        Originally posted by mumus View Post
                        Noroc ca acum se pregateste plangerea penala.
                        esti avocat de profesie?
                        Last edited by Kojak; 19 February 2015, 21:39. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #72
                          NU, am spus vreo prostie?
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • #73
                            eee, nu...ma gandeam si io, ca nu pari.

                            Comment


                            • #74
                              'Tui mama masii de caciula, imi zice toata lumea ca e naspa, da eu Batman batman.

                              E un fes primit cadou, la pachet cu un jegermaister si pe el scrie numele bauturii, si cum imi place, ii fac reclama moca.

                              Interesant e ca la locul de munca ma ia lumea cu domnu doctor, deci sigur te inseli
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • #75
                                dentist sau tehnician dentar, acu' imi aduc aminte si de tine.

                                ...pe care jager il tii in torpedou ptr. noptile geroase din depresiune.
                                mai am si io ceva dintr-o sticla-n frigider...ia sa...daca tot mi-ai amintit (ma sparge nevasta-mea, ca cica e al ei, da' mai mult io i-am golit sticla

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google