Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Apropo de CASCO, 2300 lei pe an toate daunele posibile tot la Alliantz.
    Da, este important sa spunem si toate detaliile: 29 de ani, fara niciun istoric in asigurari, nu am mai avut pe numele meu masina.

    Qberk, 910 lei pe an? Mi se pare ireal... Decat daca e pe numele cuiva mai in varsta sau daca ai un B8 sau cat e maximul.

    Comment


    • Conteaza foarte mult si care este valoarea asigurata. Daca vorbim de o masina noua pretul de achizitie variaza intre 7.000 si 15.000 euro iar ulterior valoarea asigurata scade (spectaculos) odata cu trecerea anilor.

      Spre exemplu eu platesc la Groupama aproximativ 400 lei prima anuala la Casco iar valoarea asigurata este aproximativ 2.000 euro - adica atat este despagubirea maxima chiar si la dauna totala.
      Last edited by abc; 10 July 2018, 05:25.

      Comment


      • Unele oferte de Casco sunt ireale. Eu am prins pt VW o oferta de 430 lei pe an pentru accidente (valoare pagube 45000 in limita a trei evenimente, furt total si pagube din cauze naturale - cam toate evenimentele din motive naturale). 430 pe an fara fransiza. De nerefuzat.

        Comment


        • Originally posted by abc View Post
          Conteaza foarte mult si care este valoarea asigurata. Daca vorbim de o masina noua pretul de achizitie variaza intre 7.000 si 15.000 euro iar ulterior valoarea asigurata scade (spectaculos) odata cu trecerea anilor.
          Mare dreptate ai!
          Ca exemplu masina mea.Este evaluata acum la 66000 ron de cei de la Generali.In 2016 avea pretul de nou de 18.000 euro.Platesc 660 ron×4 rate.
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • Salut,

            Cam asa arata Casco, (Parte din ea)

            CostiC
            Attached Files

            „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

            Comment


            • logan din 2017

              Va salut. Am vorbit la reprezentante in legatura cu achizitionarea unui logan si mi-au spus ca au pe stoc un autoturism pe specificatiile mele, dar fara navi, insa este dintr-un stoc de la sfarsitul lui 2017, rulaj 0 km. Bineinteles ca imi acorda un mic discount. se merita sa il comand pe acesta? ar putea avea ceva probleme, uzuri?

              Comment


              • Depinde de reducere facuta
                Probleme nu cred ca ar fi
                sigpic

                Comment


                • Nu sunt probleme, dar discountul trebuie sa fie bunicel. Da mai multe detalii despre chestiune, echipare preturi...

                  Comment


                  • Originally posted by ciprigst View Post
                    Va salut. Am vorbit la reprezentante in legatura cu achizitionarea unui logan si mi-au spus ca au pe stoc un autoturism pe specificatiile mele, dar fara navi, insa este dintr-un stoc de la sfarsitul lui 2017, rulaj 0 km. Bineinteles ca imi acorda un mic discount. se merita sa il comand pe acesta? ar putea avea ceva probleme, uzuri?
                    Merita pt. ca iei masina acum. Daca faci comanda pt. alta, nu cred ca o primesti mai devreme de octombrie.

                    Comment


                    • Logan sl plus, motor 1.0

                      Am uitat .... discount 600 euro
                      Last edited by ciprigst; 11 July 2018, 12:09. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Ia-o. Navigatie, RVC si senzori de parcare poti pune dupa.

                        Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

                        Comment


                        • Cipri, se poate sigur mai mult, as cere 1000 eur..adica daca iei una SH ,de 1 an vechime, cu vreo 5000 km, cu garantie, e mult mai ieftina, undeva 6500 - maxim 7000 eur..si inca miroase a nou..
                          Orice ai alege, ai grija la dealer sa puna cei 5 litri de benzina..
                          PS: cel putin are si vopsea metalizata?

                          Comment


                          • Este peco langa dealer
                            Mie imi era sa nu fie ceva masina la care i-au deschis usile de 20 000 de ori, butoane apasate aiurea, au urcat 1000 de oameni pe scaune etc aparand aici cv uzuri la diferite chestii

                            Off topic
                            Cam cat ar costa montarea navi + camera (piese de la dealer)
                            Last edited by ciprigst; 11 July 2018, 12:58. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Camera+manopera costa 500 ron la dealer.(necesita sa ai medianav pt. imagine)

                              Comment


                              • +medianav si montare?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google