Probleme Cu Semnalizarea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Cu Semnalizarea

    Nu stiu daca mai este vreun topic deschis pe tema asta, dar am cautat si nu am gasit...

    Am o problema cu semnalizarea pe spate, apare cand franez, incepe sa semnalizeze mai rapid, iar pe spate nu mai semnalizeaza de loc, in schimb, pe spate, se poate observa o palbaire a pozitiei/stopului.

    Se poate sa fie de la sigurante? sau de vreun bec?

  • #2
    salut poate iti este de folos http://www.loganclub.ro/forum/martor...ht=semnalizare

    Comment


    • #3
      Nu știu dacă interesează pe cineva,dar am făcut două intervenții pe mașina mea.
      1.Am montat 4 lămpi simple de semnalizare,două pentru față,două pentru spate și am făcut o încrucișare în ce privește alimentarea,între semnalizare și poziție. A rezultat:
      a)-când poziția e stinsă ,lămpile noi semnalizează în același timp cu celelalte;
      b)-când poziția e aprinsă,lămpile noi funcționează ca lămpi de poziție,iar când se dă pe semnalizare,ele semnalizează în contratimp cu cele ale mașinii,fenomenul fiind foarte plăcut.De notat că lămpile le-am montat cât mai jos pe bare.

      2.A doua intervenție am făcuto la instalația electrică pe frână, montând între alimentare și contactul de frână de pe peda, un releu de semnalizare, astfel încât intermitența luminilor puternice de stop,mărește atenția celor din spate fără a mai fi nevoie să fac pedală.
      Last edited by crististreulea; 18 December 2009, 21:50.

      Comment


      • #4
        am mai vazut asemena modificari. cand a franat in fata mea si a inceput pomul de craciun sa beculeasca, primul lucru care mi-a trecut prin cap a fost "ce se intampla", nicidecum ca el frana. deci nu e neaparat efectul asteptat.
        din acest motiv politia se va lua de tine pentru iluminare suplimentara si te pune sa le dai jos.
        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

        Comment


        • #5
          a doua lucrare e interesanta....e exact ca la chrysler 300c.... am vazut si eu azi unu in trafic...ingenioasa ideea....dar prima lucrare nu prea ii vad rostu..... e exact ca la espero/kalos...

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google