Cati Armasari Are Loganul Meu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cati Armasari Are Loganul Meu?

    de 2 saptamini am devenit pentru prima data proprietarul unui Logan, si este 1.5 dci din 2007, cu konditioner, servo directie, AIR bag etc. am intrat pe forumul respectiv sa vad ce ma spune lumea, dar m-am intilnit vu o problema nu stiu citi cai putere are masina mea, si nici nu am ideie cum pot sa aflu.
    de aceie rog pe cineva din voi sa fit amabili si sa-mi spuneti si mie citi cai are Loganu' meu.

  • #2
    Daca e euro 3 are 65cp daca e euro 4 are 70cp , ramane sa stabilesti ce norma euro e.

    Comment


    • #3
      Poate sa fie si prestige de 85 cp! Pune niste poze cu masina desi nu ajuta prea mult dar nu se stie!

      Oricum stai linistit ca is mai lesinati ei armasari de logan sa nu ai pretentii sa zboare!

      Comment


      • #4
        Uita-te in talon, e mult mai simplu.

        Comment


        • #5
          Uita-te ma in cartea de identitate a masinii. Chiar era asa greu sa-ti dai seama.

          Comment


          • #6
            in talon la P2 scrie puterea in kW...cel de 75 cp are 55kW.....daca ai mai mult de 55 este cel de 85cp ,daca este sub 55 are sub 75cp

            Comment


            • #7
              problema e cartea e nemteasca si nu inteleg nici o boaba acolo.
              trebuie sa existe nishte caracteristici exterioare nu?

              Comment


              • #8
                Scaneaza cartea si urco aici! Asa e cel mai sigur!

                Comment


                • #9
                  Ce an zici ca e masina? Pune si tu niste poze cu ea din spate si eventual interior....daca e 2007 probabil sa aiba minim 70 de cai....

                  Comment


                  • #10
                    poze o sa pot pune abia miine, ca azi e la parcare deja. si de scanat tot nu am posibilitate. chir nu exista nici o deosebire gen: viteza maxima etc.

                    Comment


                    • #11
                      Are 70 de cai, Loganul tau. Case closed!
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • #12
                        oooo, merci mult DARKSID3, DAR CUM AI AFLAT? E 100%?

                        Comment


                        • #13
                          68 de cai ca sa fim mai exacti... Se rotunjeste totdeauna in sus.

                          Si acum sa fim seriosi... Chiar daca e in germana, tot in kw se masoara puterea nu in cm sau kile. Trebuia doar sa te uiti. Nu cred ca trebuia deschis un thread nou pt asta... Parerea mea...
                          Last edited by Fyrestarter; 19 April 2012, 21:12. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #14
                            te uiti in talon si vezi cati kw are , numarul de kw din talon ii inmultesti cu 1.36 pentru ca 1kw=1.36 cp...ex: 50kw x 1.36 = 68 si ca sa fi cu mot zici ca ai 70
                            sigpic
                            Experienta in asigurari de peste 5 ani.

                            Comment


                            • #15
                              Cauta pozitia 7 din certificatul de inmatriculare ,vezi cati kw e trecut acolo.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google