De unde alimentati cu motorina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • masina era un citroen,si daca mai am chitantele(am facut curatenie dupa ce i-am pus crucea)o sa le pun pe site.
    toate furtunele de alimentare erau noi
    Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

    Comment


    • Eu alimentez numai de la .........
      Attached Files

      Comment


      • A alimentat cineva cu motorina ecto de la lukoil ? Pareri ?

        Comment


        • Eu nu recomand lukoil.

          Eu alimentez numai cu OMV Premium Diesel sau iarna Alpine Diesel si nu am avut probleme cu masina.
          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

          Comment


          • Mol sau OMV
            sigpicFast&Furious
            Team CSR
            Logan Club CLUJ

            Comment


            • As fii curios sa incerc motorina ECTO dar azi n-am vazut la lukoil.AM pus EVO de la Mol.Pentru iarna mai sint variante in afara de alpin de la petrom ? Multumesc!Si cu riscul de off topic,in combinatie cu ce aditiv?

              Comment


              • sunt tentat sa fac urmatoarea treaba:la 50 litrii de motorina(aproape full),sa bag 100 grame de ulei pt motoare in 2 timpi pentru a asigura o mai buna lubrifiere a subansamblelor pompei de inalta presiune.ce parere aveti?
                ubi concordia ibi victoria

                Comment


                • nu va mai stresati.... toti vind produsele a 3 rafinarii si atat... doar ca le schimba numele si atat.marketing capitalist .... in rest multe iluzii si auto inducere

                  succes !
                  Last edited by crispred; 24 October 2009, 17:33.

                  Comment


                  • Rompetrol am ramas placut impresionat de "ALTO 55 "doamne cum tragea masina la 180Km/h mai aveam talpa la greu, cu motorina din Italia nu trece de 175km/h acum nu stiu daca e mai uscata sau poate dauna motorului dar parea ca am un motor de peste 100 de cp

                    Comment


                    • si eu alimentez cu, alto' 55 este motorina de iarna am vorbit cu cineva care lucreaza acolo

                      Comment


                      • Am fost la Prakticer si am primit un bon valoric stie cineva daca poti lua motorina de la OMV pe el?

                        Comment


                        • Ar mai fii alta varianta in afara de alpin diesel acum in pragul iernii ?

                          Comment


                          • eu bag motorina de la repsoil si nu am avut probleme
                            ....

                            Comment


                            • Eu am bagat numai de la OMV (sprint diesel), am 39.000KM fara nici o problema.

                              Comment


                              • efix

                                eu alimentez cu efix de la rompetrol de peste 37000 km si nu am avut probleme.
                                am pus o singura data alto55 (tot rompetrol) si s-a vazut diferenta (in bine), dar si pretul difera

                                deci, recomand rompetrol
                                Last edited by aditzu_97; 2 February 2010, 13:11. Reason: Automerged Doublepost
                                Rulez, pardon tzopai, pe drumurile din Romania, intr-un DCI.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google