Kelemen-mobilul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • in acest moment masinutei i se schimba distributia, uleiul de motor, de cutie, lichid de frana, antigel,semering si pinion de langa distributie,se curata tamburii si tot ce mai are nevoie ea la 5 ani si 50000 km.

    Gata!

    masina e ok ! sa lucrat la ea 5,5 ore... mi se pare enorm de mult...
    Last edited by mumus; 6 October 2011, 21:48. Reason: Automerged Doublepost
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • semering si pinion de distributie ? de ce ?
      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

      Comment


      • la 60000 m-am dus in reprezentanta si mi-au spus ca imi curge ulei pe la simiringul de distributie...mi-au spus ca trebuie schimbata cureaua simiringul si pinionul de distributie...am plecat de la ei si m-am dus intr-un alt service unde mi-au spus sa schimbam doar simiringul...am pus simiring de origine acu am 89000 si nu probleme
        precizez ca schimbasem cureaua de distributie la 59000
        My ride

        Comment


        • la mine de la inceput de cand am luat maisna de noua se vedea umezit pe la curea...nu mi-a curs niciodata ulei..doar se vedea ca lacrimeaza...dat fiind faptul ca are deja 5 ani..mi-a fost frica sa nu cedeze cureaua de distributie...si am mers si cu ocazia schimbari distributiei am schimbat semeringul si pinionul ala nenorocit de la sinterom(care era buba...nu era la cota) si e ptr generala la masinile din 06-07.

          Surprinzator cureaua veche era impecabila. cred ca cea de la accesorii era mai tocita... asta daca se mai vedeau pe ea inscrisurile..ai putea sa juri ca e noua.

          Dar acum sunt linistit ca masina e in regula.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Spune-mi si mie..de unde ai cumparat chererul acela de pe usa ?
            My turbo lag, give your MPI, a chance

            Comment


            • gasesti in orice magazin de bricolaj.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • merge brici masinuta, si nici nu mai lacrimeaza nimic pe la capacul distributiei
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Sau vopsit ieti la un amic cele 3 usi vopsite la SICARO Brasov in 2007, si decolorate dupa un an...iar acum cand sa dus masina la vopsit, usile erau aproape albe, un roz pal spalacit... Rusine sicaro, mai ales ca, dupa ce le-am spus de problema, au vrut sa o poliseze, dar pe bani mei...

                  Usile sau vopsit la un amic. si acum sunt ok, masina va primi si un polish peste vreo saptamana.

                  Usile vopsit au fost: usa soferului si ambele de pe dreapta.
                  Attached Files
                  Last edited by mumus; 29 August 2014, 10:37.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • 2 poze cu 'hainele' de iarna .
                    Sa mai stergem praful si pe aici.uploadfromtaptalk1424249846439.jpguploadfromtaptalk1424249873050.jpg
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Originally posted by alexdachim View Post
                      imi pare rau ca iti zic dar ceea ce faci u e tiganie...Mai bn mai puneai niste bani si iti luai in primul rand unul de inox .....Asta in cateva luni o sa-ti cada din cauza ruginii....Si in plus nici nu arata fain modelul....Dar daca ti-e iti place asta e.....
                      Heheee inca nu a ruginit.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • polishul il faci unde l-am facut eu?
                        sigpic

                        Broker de asigurari DESTINE

                        Comment


                        • Polisarea o fac in fiecare toamna acasa, in garaj, cu crema polis si ceara aplicata dupa.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Am pus rotile de vara, dupa cum am promis, am pus poze cu kormoranele din 2006 zero galme, nu bat, nu sunt ovale, nu sunt crapate, am pus si o poza cu debica din 2008, bune si ele. Masina inainte de poze am spalat-o

                            Kormoranele 2 ani au fost non stop pe masina, dupa carr m-am mutat in sacele, si a trebuit sa iau gume de iarna, de atunci masina are aproape 70000. Cu probleme minore.

                            uploadfromtaptalk1430045723777.jpguploadfromtaptalk1430045735332.jpguploadfromtaptalk1430045747004.jpguploadfromtaptalk1430045774797.jpguploadfromtaptalk1430045787321.jpguploadfromtaptalk1430045807587.jpguploadfromtaptalk1430045819059.jpguploadfromtaptalk1430045832994.jpg
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Nu au galme, nu bat , nu sunt ovale dar oare nu sa întărit cauciucul pe ele și o sa pierzi aderenta cu ele ???

                              Comment


                              • La franare brusca si noi esti sanie cu ele...
                                Masina e la tata, eu o conduc prea putin, el conduce mai prudent, o sa pun probabil la anu pe ele michelin crossclimate si gata.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google