Vreau Sa inchei O Asigurare Casco

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    ca sa nu umbli aiurea ,cel mai indicat ar fi sa cauti o firma de brooker-aj in asigurari ,acolo precis o sa dai de un agent abil si uns cu de toate si el te descurca in toate hatisurile firmelor de asigurari,stie unde sa caute ,stie ce trebuie sa caute ,si in schimb nu te costa absolut nimic ,ai doar de castigat.............
    http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

    Comment


    • #17
      Nu trebuie sa umblii aiurea, dai pe telefoane si se rezolva.
      Eu lejer de la birou am sunat la vreo 5-6 societati de asigurari, facut simulare cu fiecare (discutii avantaje, bonusuri, etc) cine nu vrea simulare la telefon i se poate inchide tel in nas (e clar ca sunt putori si neseriosi).
      Am avut de ales intre Allianz si Generalli. Am ales Allianz, dar si Generalli sunt foarte seriosi (dupa ce am vazut la cei care au la ei si dupa felul cum au vorbit cu mine).

      Comment


      • #18
        Originally posted by mirceammd View Post
        Vreau (de fapt trebuie) sa imi fac CASCO la Logan 1.4 MPI din asta PH2, 2009.Masina imi vine luna viitoare.Am luat-o cu un avans si restul credit la BRD. Oferta Dacia presupune primul an gratuit CASCO.Asta la Asiban. Polite de Casco fac aia de la BRD si e un tip de treaba.Doar ca oferta asta cu un an gratis, dupa aia e cu franciza 1% din suma asigurata, adica vreo 70€ (290 ron). Ce inseamna franciza asta? La fiecare dauna platesc 70€? Sau doar daca e de peste 70€ dauna plateste asigurarea? Daca fac fara franciza, ma costa si primul an (cam greu...). Nu stiu cum sa fac... Ce ma sfatuiti? Care mai aveti la Asiban? E ok?
        Intreaba mai intai la BRD daca poti sa faci CASCO la alta firma, pentru ca stiu ca ei lucrau numai cu Asiban si Omniasig.

        Comment


        • #19
          nu va recomand OMNIASIG niste zdrente ordinare ce dau accept de plata la 3 luni.caz concret masina gata in 3 zile si 2 sapt asteptat accept de plata

          Comment


          • #20
            asa e,referitor la BRD. Lucreaza doar cu Omniasig si Asiban. Chiar tipul de acolo,nu mi-a recomandar Omniasig ca nu-s seriosi. Cica Asiban e ok... Vineri am semnat doar o cerere de casco la Asiban (la BRD) si am ales aia cu un an gratis si cu franciza 1% din suma asigurata... Cand am intrebat prima oara, aveau si fara franciza dar nu era cu primul an gratis. Si asigurarea era chiar mai ieftina (3,...? % din suma) fata de 4.95% (parca...) la asta

            Comment


            • #21
              Sa nu faci la Omniasig, au facut magarii si au bagat fortat franciza de 7.5 mil la toti care aveau contract pe mai multi ani prin BRD

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google