Accident Din Cauza Unui Incostient:Probleme cu EUROINS , dauna totala sau nu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    @50 RRY Daca ai CASCO incearca sa repari pe CASCO si ei sa recupere bani de la asiguratorul bulgar ca altfel mult osa dureze. Ai vazut cum stau lucrurile din tara apoi ce astepti de la Bulgari? Incearca si la CSA poate ei pot sa zica ceva promitator.

    @kilthek Dauna totala nu va fi pentru ca nui atat de lovita masina. Luna trecuta si eu am fost lovit de un tir. Masina arata mult mai rau dar au reparat. inca nu stiu ce suma este pe factura pentru ca este masina de firma si factura merge direct la contabilitate.
    Attached Files

    Comment


    • #32
      Ma mir, mie ptr atata mi-a dat dauna totala la logan........ RCA la alliantz tiriac in 2 saptamani mi-au si livrat banii in cont... de la rca am primit 2200 de euro si cu 1000 de euro am facut masina, azi am vopsito complect
      Attached Files
      Last edited by Tudor_cj; 2 September 2010, 21:13.
      2004 Dacia Logan 1.4MPi
      2006 Dacia Logan 1.5dCi
      2007 Opel Astra H 1.7CDTI

      Comment


      • #33
        >>>>

        @kilthek

        sambata am fost si eu lovit ... ceva asemanator ca tine ... eu ma astept la dauna totala deoarece am si oala indoita si montantu A cutie viteze , caseta directie plus masina toata partea dreapta cam cum ai patito tu. Motoru imi e deplasat cei de la dacia sar putea sa dea dauna totala.
        Traim in romania si asta ne ocupa tot timpul.

        Comment


        • #34
          nu va faceti asigurare la euroins am dauna totala la un seat cordoba din 94, mi l-au evaluat la 4000 lei si de 3 luni astept bani. am facut reclamatie la csa si astept.

          Comment


          • #35
            omule si eu sunt un patit cu euroins.am avut o dauna la ei pentru care s-a dat acceptul de plata catre service in valoare de 6500 lei ,dar eu optasem ptr plata si in momentul in care am fost sa inchei dosarul si sa ridic suma am aflat ca ei imi pot da suma de 1100 lei.
            Dupa care m-au invitat la un fel de negociere ii spun ei si mi-au zic ca mai imi pot da inca un 20 la suta din suma deja acordata(1100).acum am sa ma duc la CSA sa fac o palngeresa vad in ce situatie ma aflu si cam ce pot face in situatia asta.
            Si eu sunt pentru campania NU EUROINS.

            Comment


            • #36
              Degeaba faceti reclamatii la CSA ...VA ZIC EU ! Cei de la CSA ...o sa va dea raspuns in 30 zile ... si in raspuns va va sugera sa ii actionati in instanta pe cei de la euroins ! Ei abea asteapta sa ii dai in judecata ! Procesele dureaza si pana la 2 ani . SI pe tot acest timp nu aveti voie sa reparati masina ...decat la un service autorizat ....acel service trebuie sa aibe si tinichigerie , si vopsitorie ...tot ! Cei din instanta pun accent pe reparatiile in reprezentan te . CEI DE LA EUROINS au N metode in care se pot trage pe cur ! Cel mai bine e sa te duci la cel care tio deschis dosaru ....si sa il ameninti ca te duci peste el in casa . Ca astia nu stiu nici cu vorba buna si nici cu alte metode legale . Exact ce ai patit tu BOBOFLORIN ....o patit un baiat ....cu un BMW ..un seria 5 ....Cei de la EUROINS ...nu o vrut sa il despagubeasca , deoarece costurile reparatiei depaseau 2000 euro ! Si o incercat MUISTII ...sa anghajeze un inspector in dinamica accidentelor . Si sa faca cumva sa il scoata pe el vinovat .ACEI INSPECTORI SUNT ANGAJATI PE O PERIOADA DETERMINATA -Minim 3 zile ...si maxim o luna . Chiar daca baiatu nu era vinovat sub nici o forma .O aflat ...si ...pe la sfarsitu orelor de program ...sa dus frumos la cel ce i-o deschis dosaru ...si l-o amenintat cu cutitu ....ca il taie acolo ...si ca se duce peste el ....peste familia lui . Chiar daca asta nu se face ! Dupa 3 zile o primit telefon ...sa vina sa semneze o cerere de bagare in service .


              MARE ATENTIE LA CEI CE NU STIU : CEI CE DESCHID DOSARU .....ACEI INSPECTORI DE DAUNE ...AU UN FOARTE MARE CUVANT DE SPUS . EI POT DECIDE IN PROPORTIE DE 70 % ..DACA SUNTETI DESPAGUBITI SAU NU ! RESTU RAMANE LA LATITUDINEA DIRECTORULUI DE DAUNE ....CEL CE STAMPILEAZA SI SEMNEAZA ACTELE .
              Last edited by TM80MAT; 9 January 2012, 22:31.
              sigpic

              Comment


              • #37
                tudor_cj in ce stadiu esti cu masina daca ai facuto pune niste poze sa vedem cum a iesit,si cat te-a costat totul.

                Comment


                • #38
                  euroins trebuiesc boicotati sa nu mai faca nimeni asigurare la ei. v-am mai spus ca in spate mi-a intrat unul ce avea asig. la ei pt. raspundere civila mi s-a reparat masina si dupa 6 luni m-am trezit citat in instanta de service pt. ca idiotii de la euroins nu facusera plata. dupa ce m-am dus peste ei caci eu eram si ,,pagubit" si cu bani luati si le-am facut scandal urat au catadicsit sa plateasca

                  Comment


                  • #39
                    euroins... am avut o problema cand am dat intr-o groapa si am spart baia de ulei si au zis ca am gripat motorul fara macar sa il desfaca sa faca o constatare. M-am dus la un service, am bagat factura de remorcare de 600 lei + multe piese schimbate =1700 lei scos de la ei cu facturi (reparatia reala a costat 3000 lei).

                    Dupa 5 ani de zile de contract la ei, in ultima zi, am fost cu masina la constatator si am facut dosar de dauna pentru reparat si revopsit 90% din masina (fara plafon, usa sofer si aripa dreapta)nu aveam franciza. Nu stiu cat a fost devizul dar nici nu ma intereseaza.

                    Din cate am inteles la casco sunt mai ok dar la rca sunt nesimtiti tare.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google