Carpatica Iasi---firma De 2 Lei AJUTOR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Carpatica Iasi---firma De 2 Lei AJUTOR

    Salutare .Am un matiz si a intrat un Smart in spatele meu.Ne-am dus la Carpatica unde are ala asigurare,fac astia poze, iau declaratii,o gramada de hartii si imi spun sa sun dupa 2 zile sa vad cum e treaba.Sun dupa o saptamana si dosarul tot nu e ajuns la Sibiu(acolo au astia sediul) si tot au am dat o gramada de telefoane.Cand in sfarsit ajunge dosarul,astia de Sibiu zic ca nu-s bune declaratiiele .Du-te iar da declaratie,dar al acu Smartul nu e,e plecat omu la mare.Si eu nevinovat stau cu masina in garaj din cauza unui tampit si a unei firme de asigurari de doi bani.Cert este ca sigura ala are vreo pila pe acolo,ca ma tin de o luna de zile pe drumuri si de nervi nu mai spun. Am depus reclamatie la C.A.S. ,dar dupa 30 de zile vine raspunsul.Paguba mea nu e mare am hayonul rupt si bara aia din spatele ei unde sta roata de rezerva(nu stiu exact cum se chema) indoita.

    Da-timi va rog un sfat cum sa procedez sa scap din tot...asta

  • #2
    daca te ajuta a mai fost o situatie expusa aici
    "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

    Comment


    • #3
      societatea are obligatia sa te despagubeasca in 15 zile de la efectuarea dosarului. Deci fa o plangere la CSA si stai linistit.
      Poti chiar sa-ti faci masina pe banii tai iar ei sunt obligati sa iti dea banii pe reparatie.

      Comment


      • #4
        Presupun ca omu si-a rezolvat problema din august si pana acum.
        Totusi e bine de tinut minte ca acum csa-ul obliga asiguratorii sa rezolve daunele in maxim 15 zile de la deschiderea dosarului. Daca nu se intampla asta in ziua 16 direct la csa. Asiguratorii mai au o portita prin care mai pot face "cercetari" asupra incidentului pana la 3 luni de zile, asta numai daca accidentul nu se mai investigheaza si de alte organe( politie..etc). Acum la accidente mici, parerea mea ca nu prea am ce sa investigheze. Intra cineva in mine din spate....nu prea ai ce investiga...

        Asa ca mergeti cu incredere la csa, faceti plangeri si se va rezolva.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google