Am Gasit Oglinda Rupta In Parcare!!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Radu, eu iti dau un sfat, incearca sa iti repari oglinzile in regim propriu, or sa-ti dea 70% din valoarea unei oglinzi in service dacia, mai exact cam 2 milioane, adica 4 milioane in total si te duci si iti cumperi de care vrei, sau vorbesti la un magazin de piese sa iti treaca oglinzi de prestige pe cod de oglinzi normale si cu bonul te duci la asigurare sa iti deconteze, dar mare grija sa nu depaseasca pretul din service dacia
    zoom-zoom

    Comment


    • #17
      stai linistit si du-te la casco......eu la fel am patit cu oglinda...si a ajuns 450 lei o oglinda normala .....de mcv ...nu electrica.....le-am spus ca asa am gasit-o in parcare si s-a rezolvat.....de ce platesti casco...??
      Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

      Comment


      • #18
        Eu ce zic, sa isi ceara banii, ca le spune ca isi repara in regim propriu masina si cu banii care ii ia de la asigurare isi cumpara oglinzi de prestige sau mcv
        zoom-zoom

        Comment


        • #19
          Nu se mai poate sa o repar in regim propriu ca am bifat in contract ca pe baza facturii emise de service se face decontul reparatiei si cu cat poate sa fie mai scumpa o oglinda de mcv fata de una nrmala ca acuma toate loganurile au oglinda de mcv si era sa uiti au deschis dosar de dauna pentru fiecare oglinda in parte???

          Comment


          • #20
            nu cred ca sunt 2, depinde cate formulare de accident ai completat. te duci si le spui ca nu mai vrei, ca ai gasit undeva mai ieftin si nu mai costa nici montajul ca le montezi singur si ii dai pe spate. interesul lor e sa coste cat mai putin, sau daca ai cunostiinte la service, dai si u ceva la cel care iti face factura de un suc, si iti trece cod de oglinda normala, sau pui de mcv\prestige si platesti tu diferenta...depinde cat de intelegator e asiguratorul
            Last edited by laur_cos; 2 September 2009, 17:07.
            zoom-zoom

            Comment


            • #21
              Am completat 2 formulare de accident asa a zis inspectorul ca este imposibil sa le gasesti pe cele 2 oglinzi avariate si a zis ca face 2 dosare si sa pun 2 date diferite cand s-a intamplat!!
              Alti cum isi pun bara de mcv si eu cum sa nu pot sa pun oglinzi de mcv ,prima data at trebui sa vorbesc la service !??
              Last edited by radu2008; 2 September 2009, 17:42.

              Comment


              • #22
                Cred ca da,daca nu se poate la service intreaba la asigurare si le spui ca platesti tu diferenta
                zoom-zoom

                Comment


                • #23
                  Sincer nu prea vreu sa dau bani din buzunar ca platesc casco lunar destul de mult daca nu se poate le las asa maine daca am timp ma duc la service sa ma programez si sa rezolv o data problema cu oglinzile!

                  Azi am fost la service si saptamana viitoare sosesc oglinzile electrice cu suprafata marita ca pretul este acelasi daca era alt pret nu se putea asa a zis baiatu de acolo,l-am intrebat daca sa le vopsesc si a zis ca nu se merita ca daca se zgarie o sa arate urat si trebuiesc iarasi vopsite dar pe bani mei si am renuntat la idee !!
                  Last edited by radu2008; 3 September 2009, 15:32. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #24
                    Cred ca o sa fie o schimbare in bine in ceea ce priveste vizibilitatea in aceste oglinzi cu suprafata marita o sa vad dupa ce ridic masina din service poza am luat-o de pe net ca eu am oglinzi electrice nu manuale!!
                    Attached Files
                    Last edited by radu2008; 7 September 2009, 22:17.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google