Casco Si Alcoolul

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Casco Si Alcoolul

    Cum procedez? Am full casco pe logan si am facut accident cu dauna de 100%. Problema este ca dupa accident(in stare de soc si nu in totalitate normal(avusesem un traumatism cranian grav)) am luat sticla de wiski(ma ustura fata de la multiplele taieturi) si mi-am turnat pe fata dupa care am si baut cateva gaturi bune. Dupa ce am fost dus la urgenta, politia mi-a luat probe de sange pt alcolemie si mi-a iesit 0,5. Voi lua dauna pe masina? Cum trebuie sa procedez? Am avut 2 martori care au vazut ca am baut dupa accident.

  • #2
    Salut,

    In polita CASCO scrie tot ceea ce te intereseaza.Stiu ca scrie marunt si inghesuit , dar trebuie citita.Clauzele difera de la o firma la alta, asa ca nu iti pot da un raspuns concret.

    Bafta
    real power..... diesel power by

    Comment


    • #3
      si tu om destept...bei ca *** ... nu puteai sa astepti pana a doua zi?
      Last edited by SoNyKeL; 8 November 2009, 11:26.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #4
        fiecare cu treaba lui dar cred ca nici un preot nu ar crede povestea asta.

        urmeaza sfatul lui cosmindan si intereseaza-te de clauzele contractului. dar incearca sa bei dupa ce ai citit deja

        Comment


        • #5
          Multumesc de posturi si apreciez sarcasmul si faptul ca m-ai facut bou. Precizez ca nu eram intr-o stare mentala buna si ca abea a patra zi de reanimare mi-am recunoscut parintii si mi-am dat seama cam ce s-a intamplat din povestea spusa de soramea.Mi-am pierdut memoria din ziua accidentului.Cunosc ca nu e voie sa consumi alchool dupa un accident dar am niste circumstante atenuante. Abea dupa 2 luni am aflat ca bausem dupa accident de la cei 2 prieteni ce erau cu mine in masina.
          Last edited by SoNyKeL; 8 November 2009, 11:26.

          Comment


          • #6
            Nu o lua in nume de rau , deoarece nu a zis-o cu rautate.Sau ca sa ma exprim altfel...nu mai fi spiritual.
            real power..... diesel power by

            Comment


            • #7
              fa cum ti-a zis cosmindan citeste tot tot tot din casco..ai atasat la contract minim 2-3 pagini de reguli...
              bafta.
              Oricum chiar daca tu nu ti-ai dat seama..prietenii puteau sa te opreasca sa nu bei....deci...
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • #8
                Nu sunt si nici n-am luat-o in nume de rau doar ca sper sa gasesc niste solutii, nu altceva. Valoarea masinii era de 9350 de euro si ei incearca sa nu imi acorde despagubirea pe baza unui fapt ce s-a intamplat dupa accident.

                Pai prieteni m-au oprit din baut dar dupa ce apucasem sa fac o alcolemie de 0,5
                Last edited by TopSpeed; 7 November 2009, 23:58. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #9
                  lucrez in asigurari si iti spun SIGUR CA NU TE VA DESPAGUBI NICI O FIRMA DE ASIGURARI, cu parere de rau
                  sigpic
                  Experienta in asigurari de peste 5 ani.

                  Comment


                  • #10
                    Tu te-ai asteptat vreun moment sa te creada?Si eu am retineri.
                    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                    Comment


                    • #11
                      Eu zic ca e adio casco. Daca meliţia a scris acolo ca erai beat....nu te va despagubi ... si asta e valabila la toate firmele.

                      Comment


                      • #12
                        exact....poti sa iti iei adio de la casco...:|

                        Comment


                        • #13
                          da cum zice asta micuu si sa scrii alcool nu alchool ca n-am uitat romana dupa cateva capsuni/portocale...

                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            La o alcoolemie de 0,5/1000 inseamna ca ai cam dat pe gat mai mult de 1/2 din sticla de whisky in conditile in care ai avea intre 70 si 80 kg.
                            Conform formulelor standard ai ingerat cam 400 ml de bautura spirtoasa. Asa ca ma scuzi, doua guri si turnat pe taieturi nu prea se potriveste cu rezultatul analizei.
                            Sa fii multumit ca ai ramas doar cu paguba de la masina si nu a fost mai rau, sa mai ai si pe cineva pe constiinta, ori pensii de invaliditate si alte alea.
                            Dupa parerea mea, ai "citit" ceva, te-ai urcat la volan si cand ai vazut ce s-a intamplat ai turnat pe si in tine, in ideea in care nu ti se va face si dosar penal pentru conducere sub influenta alcoolului.
                            sigpic
                            Ambition 1.5 dc

                            Comment


                            • #15
                              Probelma lamurita topic inchis.

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google