Consiliere daune

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    nicaieri in contract nu spune de 25%...si am citit tot aici printr-un thread de o negociere a sumei. dar a fost doar un post cam vag ...de aceea am intrebat. poate cunoaste careva care a patit-o

    Comment


    • #92
      Acum cateva saptamani eram la tara si am mers pe un drum pietruit aproximativ 10 km. Cand am ajuns la destinatie si am lasat masina aprox 2 ore pe loc am observat sub masina o balta de ulei. ma uit si zic ca e de la baia de ulei, dar nu. Ridic masina pe cric si cand ma uit vad ca de langa sonda de marsarier curge ulei si sonda este rupta. Ma uit mai atent vad ca in cutie exista o mica adancitura prin care se prelinge ulei si din sonda rupta curge ulei.
      In acel moemnt avea nevoie de masina si am lipit cu poxilina zona pentru a imi face treaba cu masina. cand am ajuns acasa am schimbat sonda sperand ca doar pe acolo mai picura doar ca am observat ca inca mai prelinge pe sub poxilina.

      Am casco si ma intrebam daca va fi vreo problema la constatare din cauza ca am pus poxilina acolo ?

      Pun si niste poze inainte sa schimb sonda sa vedeti despre ce este vorba.
      Attached Files

      Comment


      • #93
        Originally posted by Vip3R View Post
        nicaieri in contract nu spune de 25%...si am citit tot aici printr-un thread de o negociere a sumei. dar a fost doar un post cam vag ...de aceea am intrebat. poate cunoaste careva care a patit-o

        In primul rand tu ai intrebat daca se pot repara numai jantele pe casco ! Iar eu ti-am oferit un raspuns , conform ofertelor de la GroupAma, nu le-am inventat eu ca sa zici ca este o minciuna cat casa !!(Stiu ce pachete de Casco au , pentru ca lucrez in domeniul asigurarilor de aproximativ 5 ani de zile , si stiu cam toate pachetele de asigurari de pe piata life sau non-life -deja este offtopic )Acuma ca cei de la GroupAma nu vor sa-ti ofere despagubirea...asta-i alta problema !!!

        In al doilea rand, cu problema ta eu m-am confruntant , in sensul ca , in 2007 eu am vandut un Logan 1.6Ambition din 2005 (aprox 10.000 Euro pret nou)! Pretul de vanzare- 5000 de Euro -60.000Km! Ideea este ca cei de la Nalba au vrut sa-mi ofera 3500 Euro - Dupa calculele lor ! Cei de la reprezentanta mi-au zis ca scad in jur de 20-25% din valoarea masinii pe an + urme de rugina+ coroziune pe la aripa + km din bord +alte prostii pe care le-au inventat Deci fa un calcul si ai sa vezi aproximativ cam cat o sa-ti iei tu pe masina !

        Te salut cu respect !

        Originally posted by o8MeLC View Post
        Acum cateva saptamani eram la tara si am mers pe un drum pietruit aproximativ 10 km. Cand am ajuns la destinatie si am lasat masina aprox 2 ore pe loc am observat sub masina o balta de ulei. ma uit si zic ca e de la baia de ulei, dar nu. Ridic masina pe cric si cand ma uit vad ca de langa sonda de marsarier curge ulei si sonda este rupta. Ma uit mai atent vad ca in cutie exista o mica adancitura prin care se prelinge ulei si din sonda rupta curge ulei.
        In acel moemnt avea nevoie de masina si am lipit cu poxilina zona pentru a imi face treaba cu masina. cand am ajuns acasa am schimbat sonda sperand ca doar pe acolo mai picura doar ca am observat ca inca mai prelinge pe sub poxilina.

        Am casco si ma intrebam daca va fi vreo problema la constatare din cauza ca am pus poxilina acolo ?

        Pun si niste poze inainte sa schimb sonda sa vedeti despre ce este vorba.

        Prin aplicarea de poxipol , nu ai modificat nici o piesa a masinii ,ci doar ai blocat scurgerea de ulei ! Deci poti sa te duci linistit la casco ! Oricum , la devizul de reparatie , o sa trebuiasca sa mergi la servici , pentru ca cei de la casco sa constate impreuna cu mecanii daunele de la masina ta !
        Dar acuma...mai poti da jos poxipolul ? ))
        Last edited by aditzugl; 3 May 2011, 22:12. Reason: Automerged Doublepost
        Inchei Orice Tip de Asigurari !

        0740510556

        Comment


        • #94
          Asta nu am incercat si nici nu am de gand sa o fac atat timp cat nu stiu ca nu se va repara imediat dupa ce voi da jos poxilina. Multumesc de raspuns si sper sa fie asa. Voi reveni cu detalii cand voi merge la constatare.

          Comment


          • #95
            am nevoie de ajutor. sper sa ma puteti ajuta. azi am lovit masina, am lovit tot un logan. la facultate, dupa ce am iesit din parcare m-am asigurat stinga(nu venea nimic), dupa care dreapta (au trecut 2 masini repede) si m-am bagat, in conditiile in care din stinga nu veneau masini. Exact in momentul in care m-am bagat eu, din parcarea de peste strada (vis a vis) un coleg de facultate, a facut aceeasi schema ca mine, iar la mijloc ne-am lovit(cu jumatate de metru pe sensul meu). el ajunsese de o secunda, doua inaintea mea la axul drumului. Am atasat si doua poza sper sa intelegeti. Trebuie sa precizez ca el era perpendicular pe bordura, iar eu deja virasem putin si ca amandoi voiam sa facem stinga.
            Dauna la masina mea: far spart, spoiler si aripa, iar la el spoiler si aripa.(amandoua masinile in partea stinga fata)
            Attached Files
            Last edited by andr3w; 17 May 2011, 23:42.

            Comment


            • #96
              si cu ce sa te ajutam ? cine-i vinovat ? banuiesc ca la asigurari va spune culpa comuna ...
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • #97
                voiam sa imi spuneti cine este vinovat..nu, la asigurari eu am iesit vinovat..nocorul meu)..:-?? multumesc oricum bafta)

                Comment


                • #98
                  pai de ce ai iesit tu vinovat ?!
                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    mi s-a spus ca sunt vinovat pentru ca el se afla deja pe drumul prioritar iar eu, din neatentie am dat in el, in loc sa-l ocolesc prin stinga si sa trec prin spatele lui(nu prin el)..:-?? asta e, el intrase pe linia de tramvai de vreo 2 secunde, iar eu cand am plecat din loc el era acolo... in fine..asta e..

                    Comment


                    • Buna ziua.
                      Am intampinat si eu o problema pe care am sa o relatez pe scurt:
                      In urma cu 7 luni am fost lovit in spate de un autoturism asigurat de euroins , toate bune si frumoase eu am fost nevoit sa parasesc tara in interes de serviciu(pana la plecare am depus toata documentatia necesara pentru recuperarea banilor rezultati din dauna) am facut si constatarea la un service agreat de aceasta firma unde a rezultat suma de 6.500 lei(pentru care s-a acordat si acceptul de plata catre service).cand am ajuns la sediul firmei m-a trezit in fata unui asa zis negociator care mi-a spus ca nu imi poate acorda decat 1100 lei si ca el mai poate negocia pentru mine cu firma sa mai imi acorde undeva la inca 20% din cei 1100 ca si cum el lucra pentru mine nu pentru euroins,cu nerabdare astept si eu un raspuns de la o persoana care s-a aflat in acceasi situatie sau care este in masura sa ma indrume in speranta de a-mi recupera banii.mentionez ca nu am luat nici un ban si ca dosarul este inca nesolutionat. VA MULTUMESC

                      Comment


                      • daca ai casco mergi sa o faci pe casco si ei le va trimite celor de la euroins factura. In caz ca nu vor plati se vor certa ei fara a fi tu implicat.

                        Comment


                        • Daca a deschis deja dosar pe rca la euroins, se poate inchide si sa isi deschida altul, pe casco?

                          Comment


                          • eu stiu pe cineva care s-a dus la constatare la firma celui vinovat si au spus ca reparatia costa doar 800 lei, era de schimbat aripa, roata, cauciuc si bara spate (opel astrah). A plecat de acolo s-a dus la casco, cei de acolo au facut constatarea si au dat un pret de 5 600 lei. S-a facut reparatia pe casco si acum sta linistit fara a mai fi interesat de cei 2.

                            Comment


                            • Salut, am si eu un var care l-a atins pe unu cu un opel. Daune: bara spate zgariata foarte putin intr-un colt. Au fost la asigurator, s-a uitat ala pe acolo si le-a spus sa faca o constatare amiabila. Cel cu Opel-ul nu a dorit sa o faca acum ci pe 4 ianuarie, este posibil?
                              Nu-i bai...

                              Comment


                              • Salut,
                                Am și eu o întrebare legată de CASCO.
                                Fratele meu care are un Megane, azi, în timp ce se deplasa spre Călărași, a încasat o mare găleată de tablă/metal zburată din camioneta unuia din fața lui, și nu a avut cum să o evite, fiind pe o porțiune de drum deszăpezită doar pe un sens. Găleata i-a zburat din benă pe un morman de zăpadă și de acolo sub pragul ușii drepta față. Pragul este înfundat și zgâriat și jos și pe lateral.
                                Am oprit să vedem ce s-a întâmplat și nu am avut cum să-l identificăm pe vinovat.

                                El are CASCO de la BCR, dar nu a plătit decât prima rată și peste aprox. 1 lună o plătește și pe a doua.
                                Ce să facă? Să o repare acum sau să mai astepte. Pot face figuri că nu are decât o rată platită?
                                Mulțumesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google