Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Foarte elocventa parerea ta.

    Comment


    • Generalli, Allianz daca vrei buni. Gothaer parca nu fac RCA
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Generalli ??? pai am avut un casco acolo si am fost dezamagit . Sint tari la RCA ?

        Comment


        • Astra Asigurari va intra in faliment, a decis, miercuri, Autoritatea de Supraveghere Financiara (ASF).

          Decizia a fost luata in contextul problemelor financiare pe care le are societatea, informeaza surse din interioul ASF, citate de televiziunile de stiri.

          Potrivit acestora, cei care au polite incheiate la Astra Asigurari isi pot obtine banii inapoi pentru lunile ramase, sumele urmand sa fie achitate de Fondul de Garantare

          Comment


          • Azi la 3 e conferinta de presa.
            Pagubele aferente politelor vandute or sa fie acoperite de fondul de garantare.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Problema e: care pagube, cele deja produse sau cele viitoare?
              Cred ca se refera la dosarele de daune deja deschise.
              Pentru ca...
              Potrivit acestora, cei care au polite incheiate la Astra Asigurari isi pot obtine banii inapoi pentru lunile ramase, sumele urmand sa fie achitate de Fondul de Garantare
              Cu alte cuvinte, politele RCA deja emise, mai raman valabile sau trebuie ca detinatorii sa ceara banii inapoi, si mai ales, sa incheie alta polita RCA?
              Last edited by mr.K; 26 August 2015, 14:01.

              Comment


              • Cred ca aflam la conferinta de la 3.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Stimati colegi ,
                  Nu va agitati prea tare , pentru ca sunt numai "fitile" date la deruta. ORICARE din companiile de asigurare din Romania sunt reasigurate la companii mai puternice de afara . Chiar daca este falimentara ( in acte) Astra va supravietui sau va fi absorbita de o alta companie de profil din tara cu tot cu portofoliul de clienti.( cam cum a fost cu BT , pentru cei care stiu )
                  Nu fiti copii " sa puneti botul" la can-can_urile promovate de presa sau TV .
                  Oricat de nashpa pare sa se descurce Astra , pe partea cealalta a deschis sucursale si in alte tari , iar personalul este platit la zi fara nici un fel de intarziere.
                  Bafta !
                  ADRIAN Vatamaniuc
                  0727.883.438

                  Comment


                  • Cu taote asigurarile, eu spun ca, daca iti loveste masina unul si iti pune pe bord o asigurare ASTRA, sa mergi acasa sa verifici daca mai ai CASCO valabil.

                    Comment


                    • PDATE ora 15.10.. ASF a anunţat oficial că Astra Asigurări este în incapacitate de plată şi nu mai are autorizaţie de funcţionare. Compania cu peste patru milioane de asiguraţi a intrat în faliment.

                      http://www.asf-fga.ro/noutati-si-com...a-asiguratilor La naiba daca stiam ca ADAS a dat faliment anul trecut...
                      Last edited by einstein1984; 26 August 2015, 15:33. Reason: Automerged Doublepost
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Astra Asigurari va intra in faliment, a decis, miercuri, Autoritatea de Supraveghere Financiara (ASF).
                        sursa ? pune-o si tu, sa vedem de cand si alte detalii.

                        care era site-ul unde verificai daca esti asigurat ?

                        Comment


                        • CEDAM, dar mai bine te uiti aici http://www.asf-fga.ro/noutati-si-com...a-asiguratilor
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Multumesc ! Voiam sa si vad unde am asigurarea, ca nu mai tin minte si nu-mi venea sa mai cobor la masina. Dar parca la Astra o am.

                            am verificat aici

                            la astra aveam... din 24 sept. nu mai apar in baza de date => am mers fara asigurare. si acum ce fac ? de unde imi recuperez banii ?! mai aveam exact 1 luna din 6. bine ca n-am lovit pe nimeni zilele astea.
                            Last edited by B997NDL; 26 August 2015, 16:00. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Pai dupa ce se declara irevocabila decizia de faliment, ceri bani inapoi la FGA pe luna ramasa.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • Reinnoit Rca pe un an pentru sandero 0.9 tce la C.Ins. 266 ron.Clasa B/M. B9,desi a existat o dauna.La anul sigur o sa fie B5.
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google