Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce mai stiti de CityInsurance ? sunt si astia gata de intrare in faliment ? ca vreau sa fac la ei RCA-ul.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • fa-l, oricum esti acoperit de BAAR, chiar daca dau ei faliment.

      Comment


      • eu zic sa-ti faci la altcineva...asta daca vrei sa nu-ti umple altu frigideru in caz de incident in trafic cum mi s-a intamplat mie

        ca fapt divers, asigurarea mea rca de la omniasig e aproape la aceeasi valoare cu cea a passatului inculpatului. eu platesc vreo 350 pe an iar el avea la city, pt passat 1.9/2.0tdi din 2006, 370 de lei!! wtf?! asigurare ca la logan pt o masina de clasa medie??? de asta i-o fi convenit dar uite cat trag eu acu din cauza prostiei asteia

        bonus: dacia nu lucreaza cu city, asta ti-o zic din capu locului, e ca si cum n-ai avea rca
        Last edited by cristi....; 10 December 2015, 21:35.

        Comment


        • Originally posted by cristi.... View Post
          eu zic sa-ti faci la altcineva...asta daca vrei sa nu-ti umple altu frigideru in caz de incident in trafic cum mi s-a intamplat mie
          mi se rupe de ce umple ala. fac rca-ul cel mai ieftin. sunt acoperit ? sunt. in rest e vrajeala de doi lei
          Originally posted by cristi.... View Post
          binus: dacia nu lucreaza cu city, asta ti-o zic din capu locului, e ca si cum n-ai avea rca
          ce dacie nu lucreaza cu city ? ce treaba are el ? rca-ul nu e pentru tine, ci pentru cel lovit. de pe partea mea, poti sa-ti faci si la Lloyds. o sa fii mult mai smecher. am observat ca ai idei ciudate si ca, in general, esti gica contra.

          Comment


          • Corect ii dau dreptate lui NDL eu sunt interesat sa fac RCA-ul la cel mai mic pret indiferent de asigurator , daca in caz de ceva si sunt vinovat sa ma dea in judecata respectivul atat timp cat sunt asigurat sunt acoperit.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Are dreptate NDL. Ce ma intereseaza pe mine cu ce firme lucreaza sau nu asiguratorul. Este autorizat de ASF, are pret mai mic, fac la el.

              Comment


              • bine ma, sunt ”gica contra”

                eu ma pun in locul celui lovit si ma gandesc ca nu mi-ar conveni deloc sa fiu lovit de unu cu asigurare la astra de ex. mi se indoaie mie zambilica ca e ala asigurat atat timp cat eu voi avea probleme mari cu reparatia, adica cel mai probabil o sa fiu nevoit sa o repar din banii mei chiar daca ala e ”asigurat”

                din pct asta am zis ca nu m-as orienta spre cei care baga rca-u in faliment, sa fie bine pt toti pana la urma, nu numai pt mine si in rest dzeu cu mila. acu fiecare face cum crede de cuviinta ca e mai bine

                prin ”dacia” ma refer la reprezentante. o sa iti zic exact cum sta treaba cu city-u vietii dpdv al despaguburilor, pana una alta ma tin pe tusa de vreo 6 sapt, 1500 de km facuti cu masinile altor colegi , timp pierdut, etc s.a.m.d
                Last edited by cristi....; 10 December 2015, 21:57.

                Comment


                • City are service propriu.Nu lucreaza cu reprezentantele.L-am pălit [emoji1] pe unul si cel mai repede am gasit punct de constatare in sectorul 2 zona Mosilor.Aveau acolo tot..tinichigerie,vopsitorie..Cel pălit a fost de acord sa o repare acolo..Toata lumea multumita.
                  Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                  Comment


                  • Auzi, au service propriu. Si au in toata tara asa ceva? Sau venim din toata tara la ala unde ai fost tu ?

                    Daca pui cuiva pe capota o asigurare panarama, kaput amiabila. Si cum multe se intampla de la neacordare de prioriate, sper ca aia cu asigurari panarame sa stea 3 luni pe bara.

                    Sau daca da careva peste ei, sa le puna pe capota acelasi RCA panarama pe care il poarta si ei in portofel, ca sa le repare masina numai cu piese ASAM, in vreo 2 luni.
                    Doamne Ajuta!
                    Last edited by mr.K; 10 December 2015, 22:07.

                    Comment


                    • cu o singura specificatie: din cate am inteles de la sefu de service, cei de la city lucreaza cu piese din dezmembrari/ srl-uri....+ nu ofera garantie pe piese, adica e treaba romaneasca

                      total de acord cu mr.k

                      degeaba va faceti asigurare la cei mai ieftini daca ele sunt complet inutilizabile. sunt la limita legalitatii, doar cat sa nu primesti amenda, in rest nu servesc la nimic

                      mergeti voi la orice reprezentanta dacia-renault si intrebati daca lucreaza cu city sa vedeti ce va spun
                      Last edited by cristi....; 10 December 2015, 22:05.

                      Comment


                      • Mis K nu trebuie sa faci pe desteptu" Acum chiar nu era cazul...
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • Cum sa aiba service propriu?
                          Lucreaza cu un service anume si atat, de obicei cel mai ieftin de e piata.
                          Ai grija sa nu dea si peste tine unul cu RCA de la City. Ar fi pacat sa afli pe propria tabla cat de bun e service-ul ala.
                          Aaaaa, sa-l cauti pe cel lovit si peste cateva luni sa il intrebi cum arata reparatiile, vopseaua....
                          Last edited by mr.K; 10 December 2015, 22:16.

                          Comment


                          • Pentru mine e simplu !! Imi fac RCA-ul in functie de veniturile pe care le am PUNCT.Daca castigan lunar peste 1,2,3 mii de euro imi faceam RCA la Allianz si cu asta basta .Imi pasa si de cel care l-am lovit(am RCA da? nu umblu ca boschetaru fara Asigurare/itp , chiloti etc ) dar imi pasa mai mult de banii mei decat de ala care l-am lovit asa ca asta e viata!
                            Last edited by prometheus; 10 December 2015, 22:19.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • Sa nu-l cunosti si pe fratele tau cu aceeasi gandire, la o mica intalnire in trafic. Sunt sigur ca l-ai felicita ca si-a facut cea mai ieftina asigurare, de care, ghinion, trebuie sa te folosesti.

                              In general nu ma intereseaza unde isi fac ailalti RCA, ca am CASCO in permanenta.
                              Dar la RCA am grija sa nu ma injure un eventual pagubit de mine, daca va fi cazul vreodata.
                              Last edited by mr.K; 10 December 2015, 22:21.

                              Comment


                              • Unde am mers la constatare era si service.Au spus ca e al lor..Daca au mintit,mint si eu.
                                Tu la ce firma esti asigurat K?
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google