Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • rca la Alianz 250 lei pentru un an, logan 1,4 mpi

    Comment


    • Originally posted by Stavros View Post
      am un logan 1.4 luat in leasing si luna viitoare ( pe 28 august) tre sa imi fac un nou RCA ! ma puteti ajuta cu cateva raspunsuri?

      1. daca eu sunt utilizatorul tre sa imi fac RCA pe persoana juridica sau fizica?
      2. daca mi-am facut masina (vopsit o portiera si aripa stanga spate) luna viitoare o imi vina CASCO mai mult? mentionez ca am casco multianual. Aia de la leasing mi-au zis ca nu voi plati mai mult ! asa e?


      multumesc !
      1. RCA-ul il face firma de leasing si va fi destul de mare pentru ca e pe persoana juridica;
      2. Din cate stiu eu nu iti va creste rata. Cei care au masini in leasing iti pot spune mai multe.

      Comment


      • Eu am leasing la masina si am apelat la ei de 3 ori si rata nu creste si nu scade pana la sfarsitul contractului dar asigurarea RCA este boala curata la buzunar !

        Comment


        • deci pe persoana juridica trebuie sa platesc?

          Comment


          • Daca ai masina pe firma sau luata in leasing, rca-ul il vei plati pe persoana juridica
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Originally posted by Stavros View Post
              deci pe persoana juridica trebuie sa platesc?
              O sa-ti vina RCA-ul facut de firma de leasing odata cu factura pentru rata, tu doar trebuie sa platesti.
              INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

              Comment


              • multumesc !

                Comment


                • RCA Leasing

                  Originally posted by Fane-CL View Post
                  O sa-ti vina RCA-ul facut de firma de leasing odata cu factura pentru rata, tu doar trebuie sa platesti.
                  Vedeti ca sunt deja cativa asiguratori care ofera tarife de persoane fizice pentru utilizatorii persoane fizice care au masini in leasing.

                  Sfatul meu este sa va faceti voi RCA,ul acolo unde va convine (mai ieftin) inainte sa expire cu macar doua saptamani si sa ii anuntati pe cei de la leasing ca vi l-ati facut.
                  Pentru ca cei de la firma de leasing au tot interesul sa vi-l faca pe cel mai scump, pentru ca sunt si ei platiti de asigurator la procent din prima de asigurare.

                  Daca aveti nevoie de vreo informatie, va pot ajuta!
                  Intrebati pe PM.

                  Numai bine!

                  Comment


                  • Am platit azi RCA la CARPATICA ASIG S.A / 6 luni-(1,6)=240 RON
                    Attached Files

                    Comment


                    • RCA la Allianz Tiriac / 6 luni-(1,4)=130 RON

                      Comment


                      • Doar ce-am facut si eu RCA-ul ca-mi expirase. Incepand de astazi la un Logan 1.5, pe 1 an la Carpatica => fix 400 RON.
                        Nikolas: ai 1.4 si e mai ieftin decat la mine ca intri in alta grupa de motorizare dar mi se pare extraordinar de putin si asa (ar veni 260 ron/an)
                        Last edited by god; 5 October 2009, 16:59.
                        ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                        Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                        Comment


                        • Si mie mi se pare foarte putin pe jumate de an!

                          Comment


                          • Anul trecut a-m platit in doua fractii a cate 6 luni 108 ,total 216 lei An.
                            1. Detin carnetul din 1993 .03.
                            2. Asigurarea o fac numai la Alianz Tiriac de 3ani jumate (de cand am masina )
                            3. Probleme nu am avut cu RCA -ul (accidente)
                            4. Posibil sa fiu luat in seama cu o reducere substantiala .(parerea mea )de catre firma .
                            5. Acum cand am facut RCA-ul a-m fost instiintat ca daca-l inchei pe 12 luni voi plati 260 lei,(ca de la anul se vor scumpii cu 30 % )dar cum nu au fost banuti a-m lasato asa .

                            Comment


                            • Si nu mai dezinforma lumea ca este cel mai ieftin RCA

                              Comment


                              • Ady62 eu am facut luna trecuta RCA la un magazin de la Popescu, preturile la RCA Carpatica variaza intre 240-208 RON /6 luni, trebuie doar sa intrebi la cat mai multe dughene cu piese auto!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google