Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Fanez View Post
    S-a mai discutat, mai sus. Daca iti iei o alta masina (ai doua in posesie) la cea de-a doua rca se face cu B0. Numai dupa vanzarea primei masini poti transfera bonusul pe noua masina (malusul nu cred ca-l vrei transferat ).
    Bonus,bonus-malus....ideea e ca atunci cand transfer bonusul sa-mi fie scazut aia 30 lei pentru fiecare punct!Nu am idee unde iti faci tu asigurarea dar brokerul meu face parte din aia care se descurca iar atunci cand o sa-mi transfer bonusul 30 lei x 9= 270 ,vor fi scazuti din asigurare!

    Comment


    • Anul acesta, dacă nu se schimba cu nimic referitor la ordonanță, voi face rca la tiriac fiind cea mai ieftina. De când a dat faliment carpatica, polițele s-au scumpit în medie cu 150 ron.

      Comment


      • Nesimtit de mult s-au scumpit.In loc sa atraga prin preturi mai mici achizitionarea de masini noi ,ei ce fac?!...umfla preturile tocmai la masinile noi cu scuzele de rigoare si explicatia clasica cum ca masinile noi au viata mai lunga deci polueaza mai mult.O mare tampenie ,atat de mare incat manipularea mass-media reprezinta o influenta si mai mare asupra sustinerii acestei tampenii.Inca mai avem pe strazi masini din anii 90 si sunt in numar foarte mare si polueaza de nu stiu cate ori mai mult decat una noua (cu valori reale nu cu 50 lei spaga la ITP)

        Comment


        • Originally posted by Olly09 View Post
          Bonus,bonus-malus....ideea e ca atunci cand transfer bonusul sa-mi fie scazut aia 30 lei pentru fiecare punct!Nu am idee unde iti faci tu asigurarea dar brokerul meu face parte din aia care se descurca iar atunci cand o sa-mi transfer bonusul 30 lei x 9= 270 ,vor fi scazuti din asigurare!


          Ce calcul e asta ba nene?!
          Ai masina prin "Gadagascar"?!
          Tii scade (aia 270) si de pe asigurarea de acu' 2 ani?


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          Keep walking...

          Comment


          • La B0 ,m-ar costa cam 1100 lei pe an,in momentul asta.Dupa ce transfer bonusul va fi de 800 si ceva-900...si tot ar fi mare asigurarea ,mai tine si de varsta etc...Pana acum n-am fost nevoit sa dau asigurarea nimanui,in principiu v.a mai scadea.

            Comment


            • Ce sa mai scadă, anul trecut la B4 am plătit 878 ron și acu la B6 cer 922 ron. Și cu bonus mai mare și preț mai mare.

              Comment


              • Imi aduc aminte ca atunci cand mi-am luat masina, aveam 28 de ani. Era o ambitie de-a mea sa am masina pe numele meu. M-a rupt RCA-ul. Am dat pentru un an aproape 1200 de lei. Ideea era sa imi fac oriunde in afara de EuroINS si Carpatica. Mai ca imi venea sa plang de nervi.

                Comment


                • dar euroins si carpatica ce aveau ? nu erau mai ieftine ?

                  Comment


                  • 555,40 lei am dat la asirom pe un an (pentru ca era mai ieftin ), in iulie (B8-acum).
                    Last edited by Fanez; 17 October 2016, 14:31.

                    Comment


                    • Originally posted by B997NDL View Post
                      dar euroins si carpatica ce aveau ? nu erau mai ieftine ?
                      Ba erau mai ieftine. Dar asa cum nici eu nu imi doresc sa am de-a face cu aceste companii de asigurari, daca il pocnesc pe unul din vina mea, macar sa nu-l mai chinui si cu asigurarea.
                      Desi ramane de vazut cum e si la Asirom. In dimineata asta ma duc la ei sa fac un dosar de dauna ca m-a tamponat o doamna in weekend. Nu am avut de-a face cu Asirom pana acum. Urati-mi succes!

                      Comment


                      • Asta-mi aduce aminte de o intamplare patita anul trecut. Am fost sa-mi fac o RCA si agentul zice:"Omniasig e firma buna, o sa fie foarte bucuros cel pe care o sa-l lovesti".

                        Comment


                        • Omniasig e firma buna, o sa fie foarte bucuros cel pe care o sa-l lovesti"

                          O sa dea si o bere de bucurie. Agentul ala era pe tratament, cred.

                          Comment


                          • Originally posted by LauCalin View Post
                            ...
                            Desi ramane de vazut cum e si la Asirom. In dimineata asta ma duc la ei sa fac un dosar de dauna... Nu am avut de-a face cu Asirom pana acum. Urati-mi succes!
                            E jale mare. Ai nevoie de noroc si de succes! E posibil sa faci masina peste 3 luni. Nu e obligatoriu, poate ai bafta si o faci repede, dar la asirom se practica frecvent amanarea asta. Daca-ti recomanda vreun "service agreat" evita Cars inv (sau cam asa se cheama). Este topic dedicat cu asirom.
                            Last edited by Fanez; 18 October 2016, 11:05.

                            Comment


                            • Cel care m-a lovit mi-a propus sa-mi faca el masina cu banii lui la service-ul unui prieten. La cat de "mare" e dauna cica am iesi mai castigati amandoi. Lui nu ii mareste urmatoarea polita pentru o tamponare usoara si eu am masina reparata in cel mult o zi, doua. Chestia e ca nu stiu ce service e ala.

                              Comment


                              • Originally posted by LauCalin View Post
                                Ba erau mai ieftine. Dar asa cum nici eu nu imi doresc sa am de-a face cu aceste companii de asigurari, daca il pocnesc pe unul din vina mea, macar sa nu-l mai chinui si cu asigurarea.
                                Desi ramane de vazut cum e si la Asirom. In dimineata asta ma duc la ei sa fac un dosar de dauna ca m-a tamponat o doamna in weekend. Nu am avut de-a face cu Asirom pana acum. Urati-mi succes!
                                Dacia/Renault/Nissan nu mai lucreaza cu ASIROM.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google