Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut , daca mai sunt doritori de asigurari RCA pentru Bucuresti ofer cotatii si livrare gratuita .
    Asigurari RCA cu livrare gratuita in Bucuresti. Partener Destine Broker.

    Comment


    • Te bagi si la asigurarile obligatorii pentru case? ce acte ar trebui pentru a incheia o polita?
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • Anunt valabil . RCA si locuinte. Livrare gratuita in Bucuresti
        Asigurari RCA cu livrare gratuita in Bucuresti. Partener Destine Broker.

        Comment


        • Te intrebasem ceva mai demult dar se pare ca vrei clienti.e lasa..sunt destui..
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • Pentru cei carora le expira RCA-ul in aceasta perioada , va aduc la cunostina faptul ca preturile au fost reduse . Profitati de acest lucru .
            Asigurari RCA cu livrare gratuita in Bucuresti. Partener Destine Broker.

            Comment


            • Vad ca nu s-a mai postat cam de mult pe aici. Mi-am facut si eu ieri RCA-ul la OMNIASIG. Platit 250 lei pe un an de zile. De fapt i-am ales pe cei mai ieftini. Incredibil si pentru mine - cat s-a ieftinit - anul trecut tot pe vremea asta am platit 415 lei - si la fel si faptul ca OMNIASIG, au devenit cei mai ieftini de pe piata. Am avut pana acum 3 ani la rand la Astra, dar vad ca lor nu le pasa de nici un fel de fidelitate si oricum la ei era 320 lei, asa ca normal ca am ales unde este mai ieftin. Cand i-am zis la broker - ca le-a mai venit mintea la cap de au ieftinit - mi-a zis ca de fapt sunt preturi de "dumping" ca sa atraga clientii, dar la un eventual accident toti se cam codesc cu plata. Si cam are dreptate, ca din ce am vazut la televizor, se sta cam mult cu masinile in reparatii, deoarece societatile de asigurari nu platesc.
              Asa ca fratilor, sa scoatem de la naftalina conducerea preventiva, ca-i bai daca ne accidentaza altii.
              sigpic

              Comment


              • Pai ocmai ieri am fost si eu la Omniasig, mi-au calculat. 340 lei. Nu inteleg diferenta, poate o fii diferenta de varsta
                niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                Comment


                • Diferentele sunt calculate in functie de mai multi factori.Atunci cand inchei o asigurare obligatorie auto ti se pun niste intrebari.Eu am platit pe 6luni la Astra 147ron.
                  CARPE DIEM!

                  Comment


                  • Acuma sunt reduceri pentru - Elevi/studenti/persoane din mediul rural /parcuri ( aici se poate facilita si plata in rate -sau cel putin asta pot face eu ) someri /bugetari /familii bugetarii !
                    Se mai pot acorda reduceri daca incheieti in acelasi timp RCA + CASCO /RCA+CASCO+Asigurare de Locuinta( pana la 25-30 % la CASCO ) !!!
                    Bcr de ex acorda plata RCA in 6 rate , prin cardul BCR !
                    Asirom are o oferta de CASCO numita CASCOPARTENER ! Tariful este foarte mic ;poate varia de la 50-60-70 lei /luna !
                    Intrebari si veti afla !!! )
                    Inchei Orice Tip de Asigurari !

                    0740510556

                    Comment


                    • Originally posted by dani p View Post
                      Pai ocmai ieri am fost si eu la Omniasig, mi-au calculat. 340 lei. Nu inteleg diferenta, poate o fii diferenta de varsta
                      Pai, de ce te lasi pe mana lor sa-ti calculeze si nu-ti calculezi tu? Ca si tu poti sa-ti pui datele exacte aici http://www.rca-ieftin.ro/compara.php , sa-ti calculezi concret care firma e mai ieftina pentru tine. Poti apoi sa mai schimbi din date, de exemplu varsta, si sa vezi ce iese. Eu nu m-am gandit sa incerc. Dar trebuie sa-ti introduci datele exacte -seria masinii tale de pe talon si cnp-ul tau, deoarece se pare ca site-ul isi extrage informatiile din ceva baza de date si vede daca ai avut accident sau nu. Cel putin la mine calculul facut de mine acasa, a iesit exact cu cel facut de brokerul care mi-a facut asigurarea. Ba mai mult, si brokerul mi-a facut calculul pe acelasi site pe care mi l-am facut si eu, ca mi-a aratat pe calculator, cand mi-a dat sa aleg de la ce firma vreau sa-mi fac asigurarea.
                      Last edited by Rouge de Feu; 15 February 2011, 02:03.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Rouge de Feu View Post
                        Pai, de ce te lasi pe mana lor sa-ti calculeze si nu-ti calculezi tu? Ca si tu poti sa-ti pui datele exacte aici http://www.rca-ieftin.ro/compara.php , sa-ti calculezi concret care firma e mai ieftina pentru tine. Poti apoi sa mai schimbi din date, de exemplu varsta, si sa vezi ce iese. Eu nu m-am gandit sa incerc. Dar trebuie sa-ti introduci datele exacte -seria masinii tale de pe talon si cnp-ul tau, deoarece se pare ca site-ul isi extrage informatiile din ceva baza de date si vede daca ai avut accident sau nu. Cel putin la mine calculul facut de mine acasa, a iesit exact cu cel facut de brokerul care mi-a facut asigurarea. Ba mai mult, si brokerul mi-a facut calculul pe acelasi site pe care mi l-am facut si eu, ca mi-a aratat pe calculator, cand mi-a dat sa aleg de la ce firma vreau sa-mi fac asigurarea.

                        Poi foarte bine , daca ai reusit sa-ti fac singur calculatia ! Pe langa acest site , mai sut alte zeci de site`uri asemanatoare , facute de firmele de brokeraj ! Dar acest site`uri nu-ti pot preciza anumite reduceri extra /promotii /facilitati ! Si nu vreau sa le aduc injurii , dar uneori ...sunt unele site-uri , care din dorinta de a-si atrage clientii , pun niste preturi fictive !
                        Si exemple va pot.... !!!Dar ,tin sa precizez, nu toate site-urile sunt la fel !

                        Succesuri !!!
                        Inchei Orice Tip de Asigurari !

                        0740510556

                        Comment


                        • Se poate sa ai dreptate. Dar eu cred ca la ora actuala tocmai cei de la firmele de brokeraj sunt mai obiectivi din punct de vedere al calculului - decat cei de la firmele mama. Deoarece lor nu le pasa la care firma iti faci asigurarea, conteaza sa aiba cati mai multi clienti pentru comision. Pe cand cei de la firmele mama stiu ca o data ce clientul a intrat la ei - nu mai merge in alta parte si poate isi permit sa mai omita sa bage in calcul anumite reduceri, chichite (poate gresesc - e doar parerea mea). Eu cel mult pana anul trecut, mergeam la sediul firmei, deoarece am ramas cu ideea ca la sediul firmei se pot da acele reduceri de 10-15 %, cum se faceau mai demult, reduceri pe care nu le puteau da acei agenti de asigurari.
                          sigpic

                          Comment


                          • ura ! am platit RCA-ul pe inca un an si rovigneta.
                            235ron la omniasig. reducere ca am sotia bugetara, reducere ca nu am avut accidente de cand conduc (16ani). accidente in care sa fac uz de RCA...
                            Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                            Comment


                            • Ma chinui sa inteleg rationamentul pentru care se acorda discount persoanei/sotului, sotiei bugetare. NU reusesc!

                              E limpede: orasul de provenienta, varsta conducatorului, prezenta unui copil, vechimea permisului, etc. DAR faptul ca apartii sectorului bugetar ce relevanta-incidenta are in producerea accidentului?

                              Cine ma poate lumina?
                              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                              Comment


                              • Originally posted by 77sky View Post
                                Ma chinui sa inteleg rationamentul pentru care se acorda discount persoanei/sotului, sotiei bugetare. NU reusesc!

                                E limpede: orasul de provenienta, varsta conducatorului, prezenta unui copil, vechimea permisului, etc. DAR faptul ca apartii sectorului bugetar ce relevanta-incidenta are in producerea accidentului?

                                Cine ma poate lumina?

                                Poi , cei din sectorul bugetar , sufera cel mai mult ! Statul le-a redus salariile , le-a schimbat codul muncii , si acuma parca s-au intors in anii in care , albii ii calarea pe negrii !Doua motive destul de bune de a le acorda reduceri!
                                Si din cate am inteles ,cei de la Asirom , au facut un studiu , si au realizat ca cei de la buget sunt cei mai precauti , cand vine vorba de condus !
                                Cei de la BCR , deja incep sa acorde si reduceri pentru bugetari/familie de bugetari , la polite CASCO !
                                Cei de la Generalli , ofera astfel de reduceri si la inchierea asigurarii pentru case ...s.a.m.d. !
                                Si (, aici nu ma pricep , un avocat sau cineva care cunoaste litera legii ,) o societate nu poate acorda reduceri , doar ca asa vrea ea....trebuie sa respecte nu stiu ce lege a concurentei...sau ceva de genu...nu stiu !Si prin chestia cu bugetarii , reusesc sa aibe preturi foarte mici , si sa atraga clientii )
                                Inchei Orice Tip de Asigurari !

                                0740510556

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google