Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca va pot ajuta cu ceva sunt agent asigurari la Astra.Daca vreti asigurare,daca aveti probleme cu asigurarile sau ceva daca va pot ajuta o fac cu cea mai mare placere.Imi puteti lasa pm.O zi buna.
    sigpic

    Comment


    • Cam cat mai este o asigurare RCA pentru 1 an la 1,6 ca imi expira peste o luna fara daune?

      Comment


      • Salut
        RCA si CASCO la UNIQA ( fosta UNITA) de 3 ani de zile. Nu am avut nici o problema cu ei, foarte seriosi pana in acest moment. Am avut parte pana in prezent de 3 incidente minore ( din fericire nu am purtat vina pentru nici unul din ele) si toate s-au rezolvat rapid cu ajutorul celor de la UNIQA.

        Comment


        • Originally posted by radu2008 View Post
          Cam cat mai este o asigurare RCA pentru 1 an la 1,6 ca imi expira peste o luna fara daune?
          320 RON la euroins

          Comment


          • Originally posted by beeci View Post
            Eu mi-am dus masina la reprezentanta Dacia pe asigurarea vinovatului de la Asirom. Asta a fost acum 3 saptamani, cei de la Dacia tot trimitand fotografii la reconstatari pana acum. O sa va updatez cand am primit masina
            Masina intretimp s-a reparat, pe 29 septembrie au trimis factura la Asirom (aproape 14000 lei). Pe 13 septembrie cica a fost semnata plata. Azi dimineata cica nu a fost facuta plata, dar dupa putin scandal teoretic se plateste azi. Cand imi vad maine masina, cred.

            Comment


            • Originally posted by petrica View Post
              320 RON la euroins
              Sa va fereasca Cel de Sus (voi cu Euroins), sa loviti pe cineva ca aveti toate sansele sa platiti din buzunar.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Deci astia sunt inca cu probleme!bine de stiut.
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • Originally posted by darksid3 View Post
                  Sa va fereasca Cel de Sus (voi cu Euroins), sa loviti pe cineva ca aveti toate sansele sa platiti din buzunar.
                  Cum sa platesti din buzunar, accidentul nefiind din vina ta? Eu am la Omniasig, si RCA si Casco. Daca te loveste unu si ai si Casco, oricum cea mai buna varianta este sa deschizi dosarul Casco cu regres pe RCA-ul aluia - scapi de dureri de cap. Daca asiguratorul aluia face figuri, se judeca asiguratorii intre ei, nu trebuie sa mai umbli tu pe drumuri. Dar oricum, din buzunar tot nu platesti, in nici o situatie. In cel mai rau caz, daca ai deschis dosar la RCA-ul aluia, ajungi la judecata - ori cu preopinentul, ori cu asiguratorul lui.
                  Last edited by ParuLuScorilo; 19 October 2011, 16:02.

                  Comment


                  • Originally posted by micutzu666 View Post
                    Deci astia sunt inca cu probleme!bine de stiut.
                    Si Carpatica.

                    Comment


                    • Simplu! Firma de asigurare nu vrea sa plateasca invocand diverse motive, va vor pune pe drumuri la diferite sesiuni de poze, expertize ,etc. In cel mai bun caz, ii dai un judecata si se vor pierde alti bani si alti nervi pe minim un an de zile. In cel mai rau caz, cel pe care l-ai lovit, isi pierde rabdarea si incepe sa treaca la amenintari si sa-ti manance ficatii. Ajungi la Politie, dai declaratii, geamuri sparte, cauciucuri taiate, etc. Si totul pentru 30-40 de lei "economie" ca ai facut RCA la Euroins sau Carpatica.
                      Am trecut prin asta si stiu, noroc ca omu' s-a dus si l-a luat de gat (la propiu) pe director ca altfel nici ca-i dadeau acceptul de plata.

                      PS: Ca sa nu mai zic ca aproape nici un service serios nu lucreaza cu Euroins si Carpatica, decat service-uri de doi lei, cu piese facute pe genunchi, pe salupa. nici macar pe vapor.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • - “Desi reclamatiile au scazut cu aproape 15% fata de aceeasi perioada a anului trecut, aspectele sesizate, in special in ceea ce priveste asigurarea RCA, raman o problema pe care ne-am...


                        Un articol despre "seriozitatea " societatile de asigurare . Oricum la un simplu search pe internet , o sa gasiti mereu cate un client nemultumit de cate o societate de asigurare , cotate mai bune - Asirom /Alliantz etc . Asta e...nici fara ele...nici cu ele.. !
                        Inchei Orice Tip de Asigurari !

                        0740510556

                        Comment


                        • Ideea e ca nemultumiti de EUROINS sau Carpatica vei gasi cu sutele. Vorbim de regula, nu de exceptie.

                          Comment


                          • Originally posted by beeci View Post
                            Masina intretimp s-a reparat, pe 29 septembrie au trimis factura la Asirom (aproape 14000 lei). Pe 13 septembrie cica a fost semnata plata. Azi dimineata cica nu a fost facuta plata, dar dupa putin scandal teoretic se plateste azi. Cand imi vad maine masina, cred.
                            M-au sunat cei de la Dacia Feleac Cluj ca au primit banii; am primit masina.
                            Pentru o reparatie efectiva de 7-8 zile masina a stat is service exact 2 luni si 2 zile.
                            Aveam probleme cu Asiromul, ca se pare ca m-au mintit. Mi-au dat numarul OPului pe ca cand ei nu au fact transferul la banca. Insa intr-un final fericit au platit tot.

                            Comment


                            • Astazi am facut asigurarea la "golan" pe 1 an, si ma ajuns 220 lei la UNIQA asta cu tot cu reduceri ca are de mult timp permisu si nu are incidente.

                              Comment


                              • e pe pensionar?
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google