Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Acum vreo 2 saptamani am facut si eu RCA-ul pentru masina din semnatura(1.5 dci).

    303 lei pe 12 luni la Asirom, fara daune pe polita veche, fara reduceri la asta noua(nu sunt bugetar, am carnetul de 7 ani dar din cauza varstei sunt departe de limita pentru reduceri)
    Last edited by god; 21 October 2011, 01:53.
    ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
    Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

    Comment


    • Originally posted by micutzu666 View Post
      e pe pensionar?

      Nu e pensionar.

      Comment


      • In afara de cele 2 tepe carpatica,euroins,eu mai ieftin am gasit doar la asirom,fiind bugetar cu un copchil minor..pt 6 luni 155.de asta te intrebam.poate nu am butonat eu suficient.
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Originally posted by darksid3 View Post
          Sa va fereasca Cel de Sus (voi cu Euroins), sa loviti pe cineva ca aveti toate sansele sa platiti din buzunar.
          Si de Grupama!!! Sunt niste nesimtiti!!!

          Comment


          • Pentru cei din Constanta nu ezitati sa ma contactati pt RCA la ASTRA. Daca vi se pare mai scump rezolvam, asta ca toata lumea sa fie multumita

            Pentru mai multe detalii pe P.M.
            Last edited by Christnacht; 22 October 2011, 08:37.
            Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

            Comment


            • Am facut asigurare RCA la Euroins pe 1 an de zile si am platit 271 ron la motor de 1,6!

              Comment


              • bravo ... la banii aia mai puneai cateva sute de mii si iti faceai asigurare la ceva unde nu risti sa fii dat in judecata cand lovesti pe cate unu.
                Va bucurati cand dati sume de nimic pe asigurari , dar cand va loveste cate unu cu asigurare la fel de ieftina stati si huliti pe forum .
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • pentru un unupatru pe 6 luni 155 ron la asirom.nu am vrut sa risc cu junghiurile de astra euroins si carpatica.
                  Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                  Comment


                  • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                    bravo ... la banii aia mai puneai cateva sute de mii si iti faceai asigurare la ceva unde nu risti sa fii dat in judecata cand lovesti pe cate unu.
                    Va bucurati cand dati sume de nimic pe asigurari , dar cand va loveste cate unu cu asigurare la fel de ieftina stati si huliti pe forum .
                    Si care ar fi ma rog motivul pentru care sa fii dat in judecata,sau mai bine zis ce acuzatii ar putea sa ti se aduca in acest caz?
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Pe mine ma intereseaza sa am asigurare nu ma intereseaza firma!

                      Comment


                      • Originally posted by IancuMIC View Post
                        Si care ar fi ma rog motivul pentru care sa fii dat in judecata,sau mai bine zis ce acuzatii ar putea sa ti se aduca in acest caz?
                        in cazul in care firma de doi lei nu plateste reparatia integrala a masinii , ala pe care il lovesti are tot dreptul sa dea in judecata...si surpriza...nu firma de asigurari o da in judecata , ci pe tine si tu daca vrei sa iti recuperezi banii aia vreodata o sa trebuiasca la randul tau sa dai in judecata firma de cacao gen euroins/carpatica etc , toate astea pentru ca v-ati zgarcit la cateva sute de mii .Pe ei nu ii intereseaza ca au nspe procese pe rol , o sa trebuiasca sa plateasca candva , dar pana atunci tu scoti banul din buzunar si rupi salile de judecata, asta daca nu intra in insolventa intre timp .Stiu ca toti ne bazam ca suntem soferi de soferi si nu ni se intampla nou d-astea ... dar nah e bine sa stii la ce riscuri te expui .

                        Originally posted by radu2008 View Post
                        Pe mine ma intereseaza sa am asigurare nu ma intereseaza firma!
                        normal, mentalitate de roman . Ce conteaza celalalt de langa tine ca o sa trebuiasca sa stea cu anii pana isi recupereaza banii de la o firma de 2 lei de asigurari,sau ca va sta cu masina sechestrata in service ca nu ii dau acceptul aia de la asigurari , desi omul nu a fost vinovat cu nimic ca a fost lovit de unu cu o asigurare care mai mult e degeaba ,important e ca s-a facut economie de cativa lei .
                        Last edited by Cristi_Xp; 6 November 2011, 18:45. Reason: Automerged Doublepost
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • Eu cred ca politica firmelor de asigurare se schimba de la an la an.Anul trecut in octombrie a intrat cineva in mine si mi-a botit portiera si usa stinga.Avea asigurarea la Euroins.Cind mi-au facut pozele la masina cu dosarul de dauna,mi-au si dat acceptul de reparatie.Acum inteleg ca multi se feresc de Euroins.N-am cautat, dar exista pe forum un pool in privinta celei mai bune firme de asigurare?Anul asta am avut de exemplu asigurare la Carpatica,dar se apropie sa-mi expire asigurarea si sincer nu stiu unde s-o fac la anul.

                          Comment


                          • [QUOTE=Cristi_Xp;1099868]in cazul in care firma de doi lei nu plateste reparatia integrala a masinii , ala pe care il lovesti are tot dreptul sa dea in judecata...si surpriza...nu firma de asigurari o da in judecata , ci pe tine si tu daca vrei sa iti recuperezi banii aia vreodata o sa trebuiasca la randul tau sa dai in judecata firma de cacao gen euroins/carpatica etc , toate astea pentru ca v-ati zgarcit la cateva sute de mii .Pe ei nu ii intereseaza ca au nspe procese pe rol , o sa trebuiasca sa plateasca candva , dar pana atunci tu scoti banul din buzunar si rupi salile de judecata, asta daca nu intra in insolventa intre timp .Stiu ca toti ne bazam ca suntem soferi de soferi si nu ni se intampla nou d-astea ... dar nah e bine sa stii la ce riscuri te expui .


                            Cristi,,stii foarte bine ca in realitate nu-i asa.N-am auzit de un caz despre care presupui tu.Sa nu creem panica.Este f. f. adevarat ca unele firme de asigurari tergiverseaza lucrurile in cazul platii unor daune.Care sunt obligatiile unui cond.auto in afara de permis.talon etc?Asigurare valabila.Si atunci?Este firma acreditata?Atunci despre ce vorbim?Ca sunt unele firme care si-au creat o faima proasta,este la fel de adevarat.Dupa parerea mea cel care ar intenta vr-o actiune de care vb.tu e moarta din fasa.Stiu ca nu e corect dar nici unul din soferii implicati n-au vr-o vina(cel care a provocat avaria va suporta rigorile legilor privitoare la circulatie)de aceea sunt asigurarile.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Originally posted by radu2008 View Post
                              Pe mine ma intereseaza sa am asigurare nu ma intereseaza firma!
                              Originally posted by IancuMIC View Post


                              Cristi,,stii foarte bine ca in realitate nu-i asa.N-am auzit de un caz despre care presupui tu.Sa nu creem panica.
                              Eu daca sunt pagubit, in urma unui accident, de catre un asigurat al unei firme d-astea de doi lei, nu discut decat la Politie. Unde e posibil sa lasi si amenda si permisul. Asa, sa se invete minte respectivul.
                              Uite un motiv sa renuntati la astfel de asiguratori!

                              Comment


                              • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                                in cazul in care firma de doi lei nu plateste reparatia integrala a masinii , ala pe care il lovesti are tot dreptul sa dea in judecata...si surpriza...nu firma de asigurari o da in judecata , ci pe tine si tu daca vrei sa iti recuperezi banii aia vreodata o sa trebuiasca la randul tau sa dai in judecata firma de cacao gen euroins/carpatica etc , toate astea pentru ca v-ati zgarcit la cateva sute de mii .Pe ei nu ii intereseaza ca au nspe procese pe rol , o sa trebuiasca sa plateasca candva , dar pana atunci tu scoti banul din buzunar si rupi salile de judecata, asta daca nu intra in insolventa intre timp .Stiu ca toti ne bazam ca suntem soferi de soferi si nu ni se intampla nou d-astea ... dar nah e bine sa stii la ce riscuri te expui .


                                Cristi,,stii foarte bine ca in realitate nu-i asa.N-am auzit de un caz despre care presupui tu.Sa nu creem panica.Este f. f. adevarat ca unele firme de asigurari tergiverseaza lucrurile in cazul platii unor daune.Care sunt obligatiile unui cond.auto in afara de permis.talon etc?Asigurare valabila.Si atunci?Este firma acreditata?Atunci despre ce vorbim?Ca sunt unele firme care si-au creat o faima proasta,este la fel de adevarat.Dupa parerea mea cel care ar intenta vr-o actiune de care vb.tu e moarta din fasa.Stiu ca nu e corect dar nici unul din soferii implicati n-au vr-o vina(cel care a provocat avaria va suporta rigorile legilor privitoare la circulatie)de aceea sunt asigurarile.
                                nu e moarta din fasa , pentru ca asa se procedeaza . Omul trebuie sa isi recupereze prejudiciul creat de tine .Firma de asigurare dintr`o factura pe care serviceul i`o ofera poate accepta sa plateasca doar jumate , cealalta jumate va trebui sa o suporte pagubitul , pentru simplul fapt ca asa vor ei ,ti-ar conveni sa patesti asta ? Omul va trebui ca sa plateasca ca sa isi recupereze masina ca sa isi recupereze prejudiciul te va actiona pe tine in instanta, ca el nu are nicio treaba cu firma ta de asigurari , asadar tu daca vrei sa iti recuperezi banii la randul tau , va trebui sa actionezi firma de asigurari in instanta ... ani pierduti aiurea si bani aruncati fara rost . Euroins,Carpatica erau printre cele mai proaste platitoare si cu cele mai multe procese, oare de ce ? De ce sunt serviceuri care refuza din start sa lucreze cu euroins ?) Eu vi-am dat un sfat , liberul arbitru va permite sa alegeti daca sa il urmati sau nu .
                                Eu cand dau de firme d-astea fantoma , prefer sa merg sa repar masina pe casco cu regres ,cel mai elegant .
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google