Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Amin !
    sigpic
    "BRABUS" STYLE

    Comment


    • Fapt observat de mine, mai ales la cei care au masini cu motorizare mica, gen Logan: isi permit un RCA la o firma mai rasarita, dar nu o fac pur si simplu, deoarece sub soare exista ceva mai ieftin. Diferenta aia se duce in 5 minute pe altceva, dar poate genera batai de cap pentru care trebuie sa muncesti luni de zile.
      Asta e mentalitatea, cu asta defilam. Nu facem noi educatie aici, nevoia e cel mai bun profesor in viata.

      Comment


      • am cerut un pret pt 1.9 tdi pe un an.excluzand euroins,carpatica ar fi asirom si groupama.cam 440 ron. Am B6 pe asig.actuala.
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Eu pana acum am avut la ambele masini numai omniasig, parca in primul an in 2006 am avut la logan la asirom. Am avut urmatoarele spete cu asiguratorii:
          1. Am avut o dauna pe rca asirom, am ales regim propriu, am primit banii dupa 2 luni, dar am primit bani pe oricare piesa ce a fost afectata, fara comentarii, inclusiv oglinda prestige.
          2. Parbriz spart la logan, schimbat pe casco asirom, vinerea am deschis dosarul, lunea am fost cu masina in service si a fost totul frumos.
          3. Am casco la omniasig la mazda, credit brd, s-au purtat cu mine ca si cu un gunoi, nu le-a pasat deloc, au refuzat dauna pe motiv ca nu am scris exact groapa in care am strambat jantele( de parca sunt asa rare pe drum...)
          4. Dauna la logan la carpatica, usa stanga spate infundata, toate service-urile au fugit de ei, am ales din nou regim propriu, norocul meu a fost ca am gasit usa la dezmembrari ca altfel cu despagubirea de la ei nu o puteam rezolva in service autorizat.
          Acum, avand necazurile la omniasig ma gandesc sa ma mut de la ei cu rca-ul, pentru ca daca s-au purtat asa cu mine la casco, ma gandesc ca in caz de dauna pe rca vor fi foarte aroganti... Eu intotdeauna am gandit ca daca voi gresi vreodata, sa imi platesc greseala si nu a contat pretul rca-ului; asta e, daca nu imi permit, nu mai circul cu masina. Aveam impresia ca cei de la omniasig sunt cei mai buni iar acum ramane sa ma gandesc intre alianz sau group ama (de generali inca nu am auzit cazuri reale de cum se misca)
          zoom-zoom

          Comment


          • generalii se misca foarte bine

            Comment


            • Originally posted by laur_cos View Post
              ramane sa ma gandesc intre alianz sau group ama (de generali inca nu am auzit cazuri reale de cum se misca)

              Desi am Casco la Omniasig, RCA-ul il am la Group Ama; cand am luat masina in 2008 la Omniasig-ul avea niste preturi exagerat de mari la RCA.
              Informare telefonica pentru reasigurare 386 lei.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Originally posted by laur_cos View Post
                Eu pana acum am avut la ambele masini numai omniasig, parca in primul an in 2006 am avut la logan la asirom. Am avut urmatoarele spete cu asiguratorii:
                1. Am avut o dauna pe rca asirom, am ales regim propriu, am primit banii dupa 2 luni, dar am primit bani pe oricare piesa ce a fost afectata, fara comentarii, inclusiv oglinda prestige.
                2. Parbriz spart la logan, schimbat pe casco asirom, vinerea am deschis dosarul, lunea am fost cu masina in service si a fost totul frumos.
                3. Am casco la omniasig la mazda, credit brd, s-au purtat cu mine ca si cu un gunoi, nu le-a pasat deloc, au refuzat dauna pe motiv ca nu am scris exact groapa in care am strambat jantele( de parca sunt asa rare pe drum...)
                4. Dauna la logan la carpatica, usa stanga spate infundata, toate service-urile au fugit de ei, am ales din nou regim propriu, norocul meu a fost ca am gasit usa la dezmembrari ca altfel cu despagubirea de la ei nu o puteam rezolva in service autorizat.
                Acum, avand necazurile la omniasig ma gandesc sa ma mut de la ei cu rca-ul, pentru ca daca s-au purtat asa cu mine la casco, ma gandesc ca in caz de dauna pe rca vor fi foarte aroganti... Eu intotdeauna am gandit ca daca voi gresi vreodata, sa imi platesc greseala si nu a contat pretul rca-ului; asta e, daca nu imi permit, nu mai circul cu masina. Aveam impresia ca cei de la omniasig sunt cei mai buni iar acum ramane sa ma gandesc intre alianz sau group ama (de generali inca nu am auzit cazuri reale de cum se misca)
                eu am la grupama si sunt foarte multumit de ei. de doua ori am avut nevoie sa repar masina prin casco (9.600 ron, respectiv 6.400.ron) si de fiecare data au sarit cu banii fara sa comenteze. ii recomand
                Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                Comment


                • As vrea sa ma mut cu casco de la ei, dar nu ma lasa contractul de credit... Cel putin s-au facut asa smecheri de cand s-au unit cu bcr asigurari. Au insistat si cei de la brd pe langa ei si la fel nu i-au bagat in seama ca jantele pot fi piese de uzura... Acum in martie urmeaza sa imi refac rca-ul si mai mult ca sigur ii voi evita.
                  zoom-zoom

                  Comment


                  • Preturi Asigurare

                    Salutare, in clipele astea postez cu nervii intinsi la maxim, mi-a expirat asigurarea pe 29 luna trecuta si din lipsa de fonduri pe moment azi am fost sa o refac, am fost tot la brokerita de unde am facut-o si data trecuta, toate astea sa intamplat acum o ora si jumatate, fiind tarziu nu am mai gasit deschis la alte ghisee.
                    Bun, ajung la cucoana si ii cer niste sume, ii dau io actele acolo, ma cauta pe calculator, si imi zice 570lei pe un an de zile, 320lei pe 6 luni la balivernele astia de la carpatica, va dati seama ca expresia mea de dupa a fost aproape de wtf?! ceeeeeeeeeeee?
                    Cum naiba acum 6 luni ma costat 188lei asigurarea la city insurance?, ia a incercat sa imi explice ca sa scumpit bla bla, iam zis ca poate sa se scumpeasca dar apoape dublu ce naiba?
                    Voi stiti pe unde gasesc o asigurare mai ieftina?, pentru mine student fara niciun fel de venit sumele astea pentru o asigurare reprezinta o cheltuiala prea mare.
                    Am incercat si pe net (pe emag si alt site) si tot preturi dastea asa fabuloase, ba chiar mai mari 350lei.
                    Culmea este ca acum 6 luni aveam 19ani si era pana in 200lei asigurarea (acuma am 20 si conduc de 1 an si jumatate), si da masina este trecuta pe numele meu, permis din mai 2011.
                    Comparativ cu un vecin cu cielo 1.5, permis cam tot odata cu mine luat, a facut asigurarea saptamana trecuta cu 250lei pe un an, are 46 de ani.
                    Eu oarecum inchideam ochii si ziceam bine ma astia ma freaca la pipometru cu varsta si plateam 200lei la 6 luni dar preturile astea mi se pare hotie pe fata.
                    Last edited by florinel92; 6 November 2012, 20:09.

                    Comment


                    • Florine-l,incearca la rca - ieftin.ro Vezi,poate iesi mai ieftin..Totusi s-ar putea ca varsta sa fie cauza de este mare polita..
                      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                      Comment


                      • Cea mai ieftina asigurare daca o comanzi online: http://www.citysmart.ro/asigurare-rca-ieftin.html

                        PS: Eu am cumparat de la ei online 3 asigurari...
                        ...de doi lei :p

                        Comment


                        • Astazi am reinoit RCA-ul la Group Ama; 385 lei.
                          Cel mai ieftin era la Carpatica, 353 lei si Astra 370.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • mishu_wrc aici imi da oferta de 390lei pe 6 luni .
                            IancuMIC banuiesc ca este pe un an, altceva este maxim 400lei/an.

                            Comment


                            • Sigur ca pe un an; ar fi fost prea de tot sa fie pe 6 luni.
                              Ai avut ceva evenimente in ultimii ani?
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Originally posted by florinel92 View Post
                                Salutare, in clipele astea postez cu nervii intinsi la maxim, mi-a expirat asigurarea pe 29 luna trecuta si din lipsa de fonduri pe moment azi am fost sa o refac, am fost tot la brokerita de unde am facut-o si data trecuta, toate astea sa intamplat acum o ora si jumatate, fiind tarziu nu am mai gasit deschis la alte ghisee.
                                Bun, ajung la cucoana si ii cer niste sume, ii dau io actele acolo, ma cauta pe calculator, si imi zice 570lei pe un an de zile, 320lei pe 6 luni la balivernele astia de la carpatica, va dati seama ca expresia mea de dupa a fost aproape de wtf?! ceeeeeeeeeeee?
                                Cum naiba acum 6 luni ma costat 188lei asigurarea la city insurance?, ia a incercat sa imi explice ca sa scumpit bla bla, iam zis ca poate sa se scumpeasca dar apoape dublu ce naiba?
                                Voi stiti pe unde gasesc o asigurare mai ieftina?, pentru mine student fara niciun fel de venit sumele astea pentru o asigurare reprezinta o cheltuiala prea mare.
                                Am incercat si pe net (pe emag si alt site) si tot preturi dastea asa fabuloase, ba chiar mai mari 350lei.
                                Culmea este ca acum 6 luni aveam 19ani si era pana in 200lei asigurarea (acuma am 20 si conduc de 1 an si jumatate), si da masina este trecuta pe numele meu, permis din mai 2011.
                                Comparativ cu un vecin cu cielo 1.5, permis cam tot odata cu mine luat, a facut asigurarea saptamana trecuta cu 250lei pe un an, are 46 de ani.
                                Eu oarecum inchideam ochii si ziceam bine ma astia ma freaca la pipometru cu varsta si plateam 200lei la 6 luni dar preturile astea mi se pare hotie pe fata.
                                Cate daune ai in ultimele 12 luni?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google