Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Are cineva idee daca o asigurare RCA acopera schimbul unui parbriz, dauna aparuta in urma unei pietre aruncate de autovehicului din fata ?
    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

    Comment


    • Teoretic da, practic nu; Deoarece nu ai cum sa dovedesti acest lucru.
      sigpic

      Comment


      • @Shakar - acum sigur nu. Era posibil, acum cativa ani.
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • Vorbeam cu cineva de Carpatica si imi spunea ca sunt vreo 7000 de litigii pe rol pentru neplata,concluzia,faceti asigurari la ei!!
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • Originally posted by Shakar View Post
            Are cineva idee daca o asigurare RCA acopera schimbul unui parbriz, dauna aparuta in urma unei pietre aruncate de autovehicului din fata ?
            doar prin casco rezolvi problema aceasta.
            Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

            Comment


            • Ma doare capul cand ma gandesc ca le-am bagat 310lei / 6luni lu Carpatica in cont si ei presteaza astfel de servicii, dar deocamdata nici nu imi permiteam altceva, cand mai revina cu preturi omenesti o sa ma gandesc la altceva categoric, sa speram ca nu o sa avem belele.

              Comment


              • Tot asupra ta se rasfrange..lovesti pe cineva..ii dai asigurarea,aia nu platesc despagubirile,cel nevinovat nu se poate indrepta in instanta impotriva ta?Intreb..e posibil asta?
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • E o intrega discutie aici; caz foarte rar intalnit.
                  Te cheama in instanta personal, pentru ce? Tu esti reprezentat de un asigurator care preia riscurile tale; cam asta e esennta asigurariilor in domeniul auto. De respectul pentru cel pe care l-ai pagubit de a folosi masina se poate vorbi, dar cum si acesta e pe bani...e discutabil.
                  Pana la urma fiecare se adreseaza asiguratorului pe care si-l poate permite; cazul de mai inainte.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Polite RCA mai scumpe pentru anul viitor; detalii aici.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Originally posted by micutzu666 View Post
                      Tot asupra ta se rasfrange..lovesti pe cineva..ii dai asigurarea,aia nu platesc despagubirile,cel nevinovat nu se poate indrepta in instanta impotriva ta?Intreb..e posibil asta?
                      Ala te da pe tine in judecata pe motiv ca tu l-ai lovit, nu da in judecata societatea ca nu-l despagubeste !

                      Comment


                      • Iar pe tine te reprezinta firma de asigurare care preia riscurile; clar nu? Legea te obliga sa ai RCA valabil, mai departe eu nu stiu sa am alta obligatie, legala.
                        Sincer nu stiu de cazuri in care cel asigurat sa-i plateasca bani din buzunar celui pagubit; doar santajat.
                        Vad ca si doamnele/donmisoarele vor avea viata grea, ca si cei tineri, cu plata RCA-ului, in 2013.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Originally posted by leutzul View Post
                          Ala te da pe tine in judecata pe motiv ca tu l-ai lovit, nu da in judecata societatea ca nu-l despagubeste !
                          Si eu ce am zis?am zis eu ca da in judecata societatea?
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • La o scurta simulare am observat ca nu Carpatica si Euroins ofera acum cel mai ieftin RCA, ci Astra.
                            Enervant e ca la simularile astea sunt in stare sa-ti ceara si grupa sanguina, ca informatie, cand un CNP si o serie de sasiu ajung, pe langa data inceperii valabilitatii, capacitate cilindrica si localitate, eventual data obtinere permis.
                            Cred ca numarul masinii, telefon etc. le trebuie cat sa-si faca niste baze de date cu costuri minime.

                            Comment


                            • Pana la urma s-a schimbat legea RCA, in sensul ca daca esti nevinovat iti recuperezi daunele de la propriul asigurator? Daca nu s-a schimbat, stie cineva cand? Nu de alta, dar sa stiu daca iau de la carpatica sau ma mut la unii seriosi.

                              Comment


                              • nu se stie nimic concret,nu s-a dezbatut acest caz..S a amanat si cu taxa de poluare..tara arde si baba se piaptana
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google