Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asigurare Astra

    Salut nu stiu daca am postat unde trebuie dar vreau sa va intreb ceva mie peste cateva zile imi expira asigurarea la masina si cea mai ieftina este la firma Astra in jur de 470 de lei pe 6 luni se merita sa o fac?pentru ca am auzit de scandalul avut de aceasta firma si imi e frica sa nu am probleme apoi cu asigurarea tinand cont cat de scumpa este

    Comment


    • Pai gandeste-te cum ar fi sa te loveasca cineva care are o polita RCA la Astra, sa fie nevoie sa-ti repari masina pe banii tai, apoi vezi daca "se merita" sau nu.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Sa isi mai faca lumea si casco. Te lovește un rca prost si esti învelit. Eu asa fac. Cel mai ieftin rca si un casco bun. Nu e problema mea ca nu plătește firma asiguratoare, chiar deloc. Sunt instituții care ar trebui să se ocupe de treaba asta. Atâta timp cat asiguratorul este recunoscut, lăsat sa funcționeze, care-i problema mea? Faceți casco.

        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
        Last edited by PCH; 24 March 2014, 08:46.

        Comment


        • Problema apare in momentul in care esti dat in judecata "pe persoana" pentru ca firma de RCA nu plateste. Chiar daca are toate tzidulele de functionare.

          Comment


          • Exista fond de garantare, Astra cica tot se misca mai bine decat carpatica.... As vrea si eu un RCA mai de soi, dar nu la pret dublu.
            Uite preturi la RCA pentru o motocicleta:
            Carpatica - 260 RON
            Astra - 280 RON
            Euroins - 320 RON
            Groupama - 440 RON
            Asirom - 469 RON
            Uniqa - 653 RON
            City Insurance - 847 RON
            Omniasig - 1215 RON
            Generali - 1742 RON
            Allianz - 2030 RON
            Cum naiba sa nu faci la astra?
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Da, dar Allianz se misca cu talent la plata.

              Comment


              • Originally posted by madhorsefuzzy View Post
                Problema apare in momentul in care esti dat in judecata "pe persoana" pentru ca firma de RCA nu plateste. Chiar daca are toate tzidulele de functionare.
                No ^problem, asiguratorul intervine si daca tu esti dat in judecata, sau e el obligat sa plateasca ce decide judecatorul.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Nu stiu ce sa zic.
                  Eu personal nu am fost pus in situatia respectiva, dar fostul meu sef a platit paguba, inclusiv cheltuielile de judecata.

                  Comment


                  • Ori nu stia ce face, ori a avut o asigurare facuta dupa accident, broker care a fugit cu banii etc. Normal era ca asiguratoul sa achite, asa cere legea de functionare.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • Originally posted by madhorsefuzzy View Post
                      Problema apare in momentul in care esti dat in judecata "pe persoana" pentru ca firma de RCA nu plateste. Chiar daca are toate tzidulele de functionare.
                      Unde e problema? O ia in brațe "pagubitul".

                      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                      Comment


                      • soc si groaza, teroare, mama lor de nenorociti

                        Am citit un articol pe net referitor la pretul rca si zic boooon hai sa fac o cotatie online

                        Stupoare

                        anul trecut am platit 480 de ron la Euroins pe 1 an
                        acum cel mai ieftin rca e 805 ron desi am crescut 2 clase B/m B10

                        29 de ani
                        1.8 T, fara daune, vechime 11 ani

                        Daca vedeti un a4 B6 gri sobolan cu numere de Bucuresti, e al meu si incepand cu Decembrie NU mai inchei asigurare auto RCA .... de scarba
                        Last edited by Drogas; 7 April 2014, 10:53.

                        Comment


                        • Te cam risti vecine...pune si tu nr. ca a4, b6, gri sobolan de bucuresti is multe.
                          Last edited by Kojak; 7 April 2014, 17:58.

                          Comment


                          • M-ati facut curios...
                            In postul anterior era cotatia la care am cumparat polita in vigoare.
                            Acum asta este situatia (atasament).
                            Pe primele 3 eu le exclud. Nu imi plac promotiile de acest gen.

                            Naspa!
                            Attached Files
                            Last edited by 77sky; 7 April 2014, 18:23.
                            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                            Comment


                            • Astept cu nerabdare ziua in care RCA va fi 1000-1500 euro/an, impozitul auto 2000 lei/an....Asa voi trece la bicicleta aruncata de vre-o 3 ani in garaj,voi fi activ si atunci cand voi pleca la munte sau la mare cu "bicicleta" sper sa nu mai intalnesc cozile imense de trafic auto,........ in plus statul nu va mai fi nevoit sa construiasca autostrazi !

                              Ar fi cea mai rapida rezolvare a traficului in RO !!!
                              "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

                              Comment


                              • De Audiuri ma feresc din principiu, cu atat mai mult de alea vechi.
                                Gurile rele zic ca se scumpesc RCAurile odata cu benzina... A mea expira in mai, ma grabesc sa bag pe 1 an cat mai repede, oricum de ieftinit nu cred sa se ieftineasca vreodata.
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google