Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am generat un CNP pentru o persoana mai mare de 30 de ani si am l-am bagat in cotatie rezultat 574 de ron cu B/M B0.

    Deci anul asta m-am scos ca sa zic asa, fac 30 de ani cu 2 zile dupa ce expira asigurarea si o sa am B10.



    Einstein sa te feresti in continuare de a4 b6 vechi, gri sobolan, ca asigurarea o fac la Euroins/ carpatica
    Last edited by Drogas; 8 April 2014, 09:58.

    Comment


    • Originally posted by Drogas View Post
      soc si groaza, teroare, mama lor de nenorociti

      Am citit un articol pe net referitor la pretul rca si zic boooon hai sa fac o cotatie online

      Stupoare

      anul trecut am platit 480 de ron la Euroins pe 1 an
      acum cel mai ieftin rca e 805 ron desi am crescut 2 clase B/m B10

      29 de ani
      1.8 T, fara daune, vechime 11 ani

      Daca vedeti un a4 B6 gri sobolan cu numere de Bucuresti, e al meu si incepand cu Decembrie NU mai inchei asigurare auto RCA .... de scarba

      Stai linistit dragos ca nu esti singurul in situatia asta. Acu o saptamana am facut aceeasi simulare online incepand cu data de 09.04.2014 pe 6 luni si mi-au dat un scor intre 430-570, vorbind despre cele mai ieftine. In numai 7 zile, odata cu scumpirea carburantului au umblat si la asigurarile rca pentru tineret , deci asa am ramas in fata pc-ului.
      Attached Files

      Comment


      • la tine , e clar ca pana la 30de ani trebuie sa muti bolidul de 1.4 cu care faci atatea accidente, pe numele parintilor care au avut NOROCUL sa fie mai batrani

        Comment


        • Puteai sa ai si la LLoyds of London asigurare, soferii de Haudi au un mod specific de a conduce. Bonusul asta la asigurare e un fel de " la tine nu o scumpim asa mult ca la altii" ca ieftinire nu prea vezi cu el.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Mare adevar Einstein referitor la modul "specific" de a conduce masina.

            Soferii de logan conduc masina
            Soferii de Haudi piloteaza masina

            Daca anul asta cand fac 30 de ani respectiv B10, platesc cu 50-80 de ron mai mult decat anul trecut, eu sunt multumit, cu conditia ca asta sa fie un pret maxim care sa ramana de acum incolo, adica sa o scumpeasca macar in limita cu care cresc in B/M.
            Pana la urma B/M a fost o mare vrajeala ca tot le-au scumpit de vreo 2.5 ori
            Last edited by Drogas; 8 April 2014, 14:49.

            Comment


            • nu prea sunt de acord cu voi. am vazut mai multi "loganisti" conducand agresiv decat cei cu audi. ce-i drept cu loganul te si poti baga ca e mic.
              norocul meu ca platesc relativ putin asigurarea, fiind batran.
              ca daca m-ar vedea asiguratorii ce "linistit" sunt, cred ca as plati vreo 2000 de lei pe 6 luni. dar nu suport sa stau dupa toate proastele si toti taximetristii, care mai nou sunt foarte relaxati, mai ales cand au client. ei merg la consum..

              Comment


              • B10 nu e ultimul nivel? Parca de acolo nu mai scade.
                Soferii de Haudi zic " Am masina scumpa, se feresc aia cu logan sa ma loveasca, le tai fata fara semnal ca ma feresc ei".
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Originally posted by Drogas View Post

                  Daca vedeti un a4 B6 gri sobolan cu numere de Bucuresti, e al meu si incepand cu Decembrie NU mai inchei asigurare auto RCA .... de scarba
                  marele risc nu e ca faci vreun accident, ci ca de fiecare data cand esti oprit de garda iti cer asigurarea. dupa codul vechi amenda era parca la 1400 de lei.
                  acum... sa te fereasca Dumnezeu... cred ca a sarit mult peste 2000 de lei.
                  si poti avea ghinionul s-o platesti de vreo 2 ori intr-o saptamana, daca se fac filtre sau sunt mai zelosi.

                  @einstein.
                  sincer eu am fost ala care le-a mai luat fata, ca dci-ul, n-o fi el vreo racheta , dar la plecarea de pe loc se misca, si nu-mi place sa prind vreo 2-3 semafoare
                  Last edited by B997NDL; 8 April 2014, 15:34.

                  Comment


                  • Einstein B14 e ultimul nivel

                    NDL - am glumit, normal ca fac asigurare, sau stau cu masina pe bara, sunt atatea camere de supraveghere si imediat te dau prin statie si te opresete primul echipaj.

                    sa nu mai vorbesc de A2, DN1 unde e Big Brother.

                    NU recomand nimanui sa incerce, la mine a fost o gluma sinistra, o sa fac asigurare ca de obicei la cea mai ieftina societate. Sper sa nu mai mareasca politele nesimtiti sau reducerea ca fac 30 de ani sa fie cat de cat.

                    Comment


                    • Eu am facut RCA -ul pe 6 luni acum cateva zile (2 ani fara daune) cu 530 ron la Asirom. Casco mi-a expirat pe 7, am avut doi ani la Uniqa, vor 1000€ pentru prelungire. Omniasig mi-a cerut 1500€. O placere

                      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                      Comment


                      • pai cu 1500 de euroi ti-o faci in regie proprie. si nu cred ca faci accident din vina ta in fiecare an. cu banii pe doi ani cumperi alta.

                        Comment


                        • Urmeaza sa fac si eu rca-ul ca mi-a expirat, am facut o simulare si ma costa 273 lei/an.

                          Comment


                          • Originally posted by B997NDL View Post
                            pai cu 1500 de euroi ti-o faci in regie proprie. si nu cred ca faci accident din vina ta in fiecare an. cu banii pe doi ani cumperi alta.
                            Sa știi. Între timp am rezolvat si cu casco la un preț super.

                            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                            Comment


                            • Am facut o simulare pentru un cazan din 2000 dacie 1310 Excluzand petardele am ales asirom(e petarda si asta? ) ) Bonusul e momentan B5,ajung la B7 Masina nu a avut mereu asigurare,de aceea e mic bonusul. Varsta 38!
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • pai, si ?! care sunt rezultatele ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google