Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • SCUZE, 300 pe 1 an si 152 pe 6 luni! erata..varsta 37 )
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • pentru ca s-or fi gandit ca cu dacia 1310 poti face accident "din vina ta" doar daca da unul cu spatele si te loveste. sau sa "ţâşneşti" şi să-i tai faţa unui trabant.

      Comment


      • Originally posted by Drogas View Post
        soc si groaza, teroare, mama lor de nenorociti

        Am citit un articol pe net referitor la pretul rca si zic boooon hai sa fac o cotatie online

        Stupoare

        anul trecut am platit 480 de ron la Euroins pe 1 an
        acum cel mai ieftin rca e 805 ron desi am crescut 2 clase B/m B10

        29 de ani
        1.8 T, fara daune, vechime 11 ani

        Daca vedeti un a4 B6 gri sobolan cu numere de Bucuresti, e al meu si incepand cu Decembrie NU mai inchei asigurare auto RCA .... de scarba
        Dragose esti cel mai tare !!! Japca pe fata, nu ai incidente/accidente, esti bun platnic, ai bonus maxim si ei tot cresc pretul la rca !!! Te baga in aceeasi oala cu aia care produc daune sau incepatori tineri !!! O sa dea faliment, de scarba asa cum zici tu !!! Respect !!!

        STR8 =»»HTC =»» Forum Runner
        sigpic
        The MVP

        Comment


        • Colegilor care nu au 30 de ani le recomand sa faca contract de comodat cu o firma si vor plati rca pe acea firma (ca utilizator).
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Nu cred, ai procedat tu in felul asta?

            Comment


            • da. nu e cu mult mai putin , dar e mai putin. in plus e firma mea si o trec la cheltuieli.
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • 2 preturi diferite,la aceiasi firma..iti alegi,mai ieftin,mai scump
                Attached Files
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • Anul trecut noiembrie , 276 lei pe 6 luni, B7, logan 1,6, propietar eu locuind in Bucuresti dar 29 de ani. Anul asta, aceiasi masina 327 de lei pe 1 an , B9, dar am implinit 30 de ani.
                  Ambele la Asirom.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • de anu asta esti alt om...
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • Poate n-are legatura cu subiectul, insa la preschimbarea talonului(ca urmare a schimbarii adresei) e nevoie ca asigurarea RCA, in momentul depunerii actelor la politie, sa aiba un termen minim de valabilitate?
                      Exemplul meu: RCA-ul expira pe 25, luna asta, si cineva de la biroul copieri acte mi-a zis ca s-ar putea sa fiu nevoit sa fac asigurarea de pe-acum, ca ar trebui sa aiba minim o luna valabilitate incepand cu depunerea actelor.

                      Comment


                      • La inmatriculare trebuie sa ai asigurare valabila 6 luni sau 1 an. la preschimbare talon nu trebuie !

                        Comment


                        • Originally posted by Costi-bc View Post
                          de anu asta esti alt om...
                          Se stie, de pe o zi pe alta am devenit un sofer mai precaut....
                          Oferta la Asirom cica e iesita de luni, destul de buna pentru logane si sub Astra si Euroins.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Am facut azi asigurarea: 403,34 lei pe 1 an, clasa B7, la Euroins.

                            Originally posted by leutzul View Post
                            La inmatriculare trebuie sa ai asigurare valabila 6 luni sau 1 an. la preschimbare talon nu trebuie !
                            Mersi pentru raspuns.
                            Last edited by andreyi; 17 April 2014, 20:25. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Eu nu inteleg de ce tot faceti asigurarea la Euroins. Niste jeguri ordinare. De 2 luni un prieten se lupta cu ei sa isi recupereze o dauna. L-a cautat si pe ala care a produs accidentul, dar nu poate face nimic. V-ar conveni sa fiti loviti de cineva de la Euroins si sa umblati ca turbatii sa va reparati masina?

                              Comment


                              • Nu, dar tocmai de aceea platesc casco, evit astfel de probleme!

                                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google