Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • fa altundeva nu la astra.La mine de la 580 lei cat aveam anu trecut , la astra s-a facut 1000 lei ,tot din cauza ca am sub 30 ani,si eram la B0, viitor B2 .Am facut la asirom cu 460 lei , la motor de 2.0 .
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • Intradevar Asirom`ul si City Insurance adopta tarife foarte mici . Caz concret - astazi ,motor 2.2 ,persoana sub 30 ani , clasa Bonus - B5 - 241 lei , 6luni- ASIROM.
      Si asta fara nici o reducere !

      Succesuri
      Inchei Orice Tip de Asigurari !

      0740510556

      Comment


      • Luna viitoare imi expira asigurarea rca care mai sunt preturile acuma? anul trecut am platit 275 ron pe 1 an acuma sigur au crescut preturile destul de mult ..

        Comment


        • Maine il fac si eu...am inteles ca cel mai ieftin pe un an e in jur de 350-360 de lei....la o companie mai buna sare de 600....cel putin la mine (nu am avut dauna niciodata).

          Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

          Comment


          • intrebare.

            urmeaza sa achit leasingul si trebuie sa fac un RCA nou. la Omniasig unde doresc eu ma costa 1200 lei deci exclus

            se poate inmatricula masina pe numele cuiva care nu are permis de conducere ? mama e pensionar si as beneficia de reduceri foarte mari

            Comment


            • Proprietarul nu trebuie sa aiba permis pentru a detine o masina sau 1000.

              Comment


              • Comment


                • Se cere data obtinere permis pentru a beneficia de reducere de pret. Numai bine.
                  Asigurari RCA cu livrare gratuita in Bucuresti. Partener Destine Broker.

                  Comment


                  • Poti sa bagi acolo ca proprietarul are permis de 30 de ani. Nu verifica nimeni.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • in caz de dauna mai verifica...










                      Nu este nevoie sa citezi postul anterior. Se subintelege ca mie imi raspunzi.
                      Last edited by vitriol; 2 October 2012, 21:17.

                      Comment


                      • ... si declarare de fals in inscrisuri oficiale.

                        Sunt curios, cum se calculeaza polita RCA pentru un proprietar de autoturism fara permis?

                        Comment


                        • O persoana poate detine o masina pe numele ei fara a avea permis de conducere. Daca masina este condusa de 3 oameni care fac 4 daune, rata se calculeaza in functie de alea 4 daune, indiferent de "experienta" in sofat a proprietarului, care, dupa cum am zis, poate sa fie si zero.

                          P.S. Dar! Daca proprietarul masinii are permis si are si el 5 daune cu alte masini, se pun si alea in formula de calcul.
                          Last edited by vitriol; 2 October 2012, 21:39.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Finantistii.ro - Stiri si analize de business. Profesionistii in finante iti dau stirea exacta. Cronica saptamanii financiare si de afaceri.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Se schimba formularul de constatare amiabila.


                              Comisia de Supraveghere a Asigurarilor a aprobat un nou formular pentru constatarea amiabila de accident, care va fi utilizat de vineri. Documentul va scuteste de birocratie si de drumul pana la Politie, in cazul unui accident minor si scurteaza timpul necesar pentru obtinerea autorizatiei de reparatie.


                              Vad ca formularele apar inversate, dar stiti voi care e ala vechi si care e cel nou.
                              Last edited by mr.K; 11 October 2012, 13:20.

                              Comment


                              • Azi mi-am facut asigurare rca la euroins pe 1 an de zile si am platit 288 ron anul trecut tot la ei am platit 275 ron .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google