Tamponare Usoara

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tamponare Usoara

    Salut!
    Astazi in timpul orelor scuterul meu a fost lovit de masina unui coleg de liceu in timp ce pleca din "parcare"(marginea unei stradute laterale).Scuterul a cazut si inafara de faptul ca aripa de pe fata s-a rupt dintr-o parte am si o zgarietura adanca si lunga de 10 cm(neobservata pe moment). M-am dus repede sa-l ridic si omu' si-a cerut scuze ca nu l-a vazut pentru ca se grabea foarte tare. M-a intrebat ce s-a stricat iar eu i-am zis ca nimic. M-am dus inapoi la ora iar la terminarea tuturor orelor cand sa plec am vazut minunatia.
    Acum am fost la asiguratorul meu si am ridicat 2 formulare de constatare amiabila.
    Nedumeririle mele sunt:
    Cum procedez in continuare?
    Care este vehicolul A si care este vehicolul B?
    Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele! Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata!

  • #2
    Ce minunatie?
    Nu te supara,dar nu isi are rostul pentru un asemnea "incident".Aveai casco?
    Te duci si vorbesti cu el pur si simplu,stabiliti de comun acord care ar fii valoarea si va salutati.Daca nu va intelegeti la pret,e alta treaba ...

    Comment


    • #3
      Casco nici vorba...
      Adica sa imi dea bani de la el din buzunar si gata? Eu ma gandeam(asa si este) ca trebuie sa completez formularul de constatare amiabila apoi sa merg la firma lui de asigurare, sa faca poze la loganul lui si la scuterul meu si apoi firma de asigurari se ocupa de reparatie.
      Am dreptate?
      Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele! Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata!

      Comment


      • #4
        S-ar putea sa fie mai mare deranjul pentru ceva care se poate rezolva amiabil. E de alergat pentru ca el sa suporte pe RCA-ul lui, reparatia scuterului tau.

        Comment


        • #5
          S-a rezolvat.
          Vinovatul era un membru de pe alt forum care lucreaza cu fibra, face exterioare la masini, si am dat-o la pace cu el. A demontat aripa si a spus ca o aduce luni la scoala si o monteaza.
          Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele! Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata!

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google