Lovit In Parcare Fara CASCO

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lovit In Parcare Fara CASCO

    am gasit azi masina lovita in parcare si nu stiu exact pasii care trebuie urmati pt reparare. Mentionez ca nu am casco si nici nu stiu cine este autorul
    Pagubele nu sunt foarte mari si nici foarte vizibile dar as vrea totusi sa o repar( pe banii mei evident). Asigurare RCA am la carpatica (
    Nu stiu daca trebuie mers la politie sau direct la asigurator sau nu trebuie mers niciunde
    Unlimited space to host images, easy to use image uploader, albums, photo hosting, sharing, dynamic image resizing on web and mobile.
    Last edited by jderu; 31 May 2010, 16:15.

  • #2
    poti mergre la politie sa dai o declaratie...si daca se va prinde faptasul...

    in rest..eu nu m-as duce nicaieri.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      La politie petru autorizatia de reparatii, fara aia nici un service nu se va atinge de masina ta si in trafic te va opri orice militian sa te intrebe de lovitura. Plus amenda de rigoare. La asigurator n-ai ce cauta daca zici ca nu ai CASCO.

      Comment


      • #4
        trebuie mers la politie pentru a ti se elibera dovada de circulatie.Cu acea dovada, iti vei putea repara SINGUR, pe banii tai, masina si ,totodata, vei putea circula cu masina asa lovita, timp de 30 de zile.
        Hotul neprins, negustor cinstit.Asigurarea RCA nu-ti repara masina
        p.s. doua raspunsuri, la indigo,intrun minut, reflecta pasii pe care trebuie sa-i urmezi

        Comment


        • #5
          mai bine mergi la politie sa itzi dea autorizatie de reparatie...asa esti si mai bine si stai mai linistit.o repari pe bani tai daca nu ai casco.daca nu mergi la politie... poate in orasul tau mai pateste cineva ceva .. de genu ... si tu daca nu ai de la politie divada de reparatie .. sar putea sa fii tu de bai ... ca cica iai lovit masina la ala .. chiar daca nu tuai fost .. si tu esti pagubit .. mai bine dute la politie ... reparatia nu costa mult... salut
          sigpicBaiat cu LOGAN...Am gasit fata cu OMV....
          http://www.youtube.com/watch?v=C8zgnvod7pU

          Comment


          • #6
            Nu-ti da nimeni amenda, zici cum s-a intamplat, in parcare. Din poza vad ca ai doua elemente atinse. La Iasi e cam 300-600 de lei reparatia pe element.
            Nu pare sarita vopseaua. Poate gasesti la un service un tinichigiu sa o faca la el acasa si scapi mai ieftin.
            sigpic42.453.149

            Comment


            • #7
              Mersi de raspunsuri. O sa merg maine la politie si o sa vad cum merge treaba
              In rest de reparat am vb cu cineva si a zis ca ma duce vreo 700 de lei daca vreau sa vopsesc usile in intregime sau vreo 300 de lei daca le vopsesc de la dunga aia neagra in jos dar o sa se vada ceva diferente. Am uitat insa sa intreb pe respectivu mecanic daca imi trebuie ceva de la politie si de aia am apelat la voi. 10x

              Comment


              • #8
                cam urata treaba...vezi,daca faceai casco,sa zic ca te costa cu 400 ron mai mult decat reparatia,dar nu te durea capul....plus ca rezolvai problema intr-un service agreat si nu la "mesteri"....multa bafta,sper sa iasa ok!

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google