Aliantz Tiriac Evaluare Dauna Ca Niste Hoti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aliantz Tiriac Evaluare Dauna Ca Niste Hoti

    acum ceva timp mi sa spart masina si au furat radio cd cu mp3 cel din dotare iar astazi am fost sunat sa merg la casieria lor sa imi ridic bani mai putin fransiza
    la tel am intrebat din curiozitate ce suma mi se cuvine la care mi sa raspuns 577 lei si catva banuti din care au scazut 370 lei fransiza iar mie imi reveneau 207 lei la care eu am crezut initial ca face misto de mine (dar bineinteles ca nu faceau) si eu iam replicat ca 207 lei eu am platit sa aibe si mp3
    dupa care mau sfatuit sa fac reclamatie la coll center si sa astept 5 zile raspuns
    acum va intreb si eu ca om radioul la service costa undeva in jur de 1000 lei + butucul usi rupt si manopera aferenta
    ce ma sfatuiti sa fac sau ce ati facut cei ce ati trecut prin chestii asemanatoare

  • #2
    Salut.Pe mine m-ai bagat in ceata cu treaba asta,pentru ca eu stiam ca duci masina la un service agreat impreuna cu dosarul de dauna iar ei iti calculeaza cat ai de adus de acasa in functie de cum ai fransiza,urmand ca ulterior sa intregesti suma asigurata in functie de valoarea pagubei.Poate vorbesc prostii,asa am auzit la un coleg de serviciu ca a procedat.
    Last edited by enervantul; 4 November 2010, 12:27.

    Comment


    • #3
      pai daca ai cerut regie proprie , de acolo iti scade manopera plus iti da un pret de cacao pe componente .Trebuia sa intrebi dinainte cati bani iti da, faceai o cerere si ei iti faceau o estimare .Daca nu iti convenea estimarea ii spuneai ca nu vrei ,si ca o sa duci masina intr-un service autorizat , unde plateau fara numar .
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #4
        da ori cum am refuzat plata si iam pus sa recalculeze si sa imi anuleze si contractul in desfasurare si sa imi returneze bani iar maine ar trebui sa aflu mai multe detalii
        ramane de vazut ce rezolv maine

        Comment


        • #5
          Si eu sunt patit cu asa ceva.Iar scorurile pe care ti le-au dat ei nu sunt mari.Si mie mi-au furat mp3playeru dar nu am putut face nimic pt ca nu am dus fata detasabila ca sa-mi poata da bani pe el.Iar repozitionare butucului m-a costat 55 ron.Apoi am dus codu cheii ca sa-mi faca iar butucul care nu mai era bun+grila de la mp3player au costat in jur de 1800Ron(adica 18mil , doar butucul si cu grila)Si daca le-ai dat la recalculare iti spun de pe acum sa nu te astepti la foarte mari diferente de sume.
          Fara Semnatura.

          Comment


          • #6
            ai mai putea face o chestie daca tot vrei regie proprie ,desi in cazul asta daca nu iasa , mai bine mergi si repari in service .
            Incearca sa mergi la service si sa le spui sa iti faca o calculatie audatex sau ce programe au ei pentru simulare de costuri .Si atunci cu foaia respectiva mergi frumos si le arati ce spune serviceul Dacia . Daca nu accepta ,bagi masina in service si la revedere . Oricum tu trebuia sa stii ce suma o sa primesti , pentru ca te pun sa faci o cerere de despagubire in care iti spune suma si ca tu esti de acord cu suma .
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #7
              da azi am sunat la agentul care imi face de obicei polita de asigurare si iam cerut sa imi anuleze asigurarea care tocmai a intrat in vigoare si polita de viata si sa imi returneze bani si nu mai stia ce sa faca sa nu plec de la ei iar cand ma intrebat de motiv si a auzit ce suma imi dau mia confirmat ca trebuie sa fie o gresala sau daca nu cumva am inteles eu gresit suma de bani.
              ori cum luni sper sa rezolv cumva ori ma despagubeste cu suma corecta ari anulam toate plitele efectuate la ei si merg la alta firma de asigurari.
              iar cu mersul in service nu am mai vrut radioul din dotare si nici sa platesc fransiza de 370 lei

              Comment


              • #8
                Aaa, daca ii ai la mana cu mai multe (adica si alte asigurari) ai sanse de izbanda.
                TOTI sunt niste comercianti.

                Comment


                • #9
                  da am mai multe polite iar inafara de asta mai am cativa colegi si prieteni care vor sa renunte dupa ce au auzit ce am patit

                  Comment


                  • #10
                    da-te tare la ei si (poate) vei reusi...streseaza-i rau, si nu te lasa !
                    ai fost la un service sa vezi cat iti cer pt reparatia-inlocuirea butucului si reparatia usii?
                    multa bafta!

                    Comment


                    • #11
                      Aceeasi operatiune la mine a costat peste 600 de lei.

                      Comment


                      • #12
                        daca era mai bine de 600 nici nu mai comentam dar 207 lei este strigator la cer.
                        iar vineri cand am vb cu cel care imi face polita de obicei mia confirmat ca este foarte putin suma alocata dar pana maine nu moare nimeni iar daca nu ma inteleg cu ei mor eu cu ei de gat si se termina cu colaborarea tiriac ca in ziua de azi ai de unde sa alegi

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google