Reparatii De Proasta Calitate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Reparatii De Proasta Calitate

    Buna ziua in august 2010 am avut un accident cu un fraier care a iesit dintro parcare cu spatele si a dat in mine si mia avariat partea dreapta,noroc ca avea asigurare la alianz tiriac,in fine am fost la inspectorul de la daune si ala a decis ca trebuie schimbate ambele usi si oglinda ,am duso si au reparato la un garaj in Beius Bihor iar dupa accea am plecat in Franta iar in decenbrie 2010 am fost la un garaj renault ca aveam eu inpresia ca se aude ceva pe partea dreapta ,ala de acolo imi zice ca nu este nimica grav,dar imi pune o intrebare unde am reparat aceasta masina pai i am zis ca am fost in vacanta in roumania si am avut un accident in fine el imi spune stii usile nu sunt noi sunt de ocazie iar vopseaua nu este bine aplicata si cel mai naspa usile nu sunt bine reglate,eu cand am auzit era sa fac cu inima ala im zice ca se poate repara si aici la noi la garaj costul reparatiei find de 1300 euro,am fost la firma unde imi este asigurata masina si le am explicat problema,ei mi au zis ca trebuie sa vb cu cei din romania eu platesc 85 euro asigurare pe luna,acuma am venit de curand acasa si as dori sa stiu ce mai pot face sa mi fie reparat Loganul asa cum era inainte,unde ar trebui sa merg la cine sa ma adresez,sincer nu prea stiu,cand am avut accidentul aveam 27850 Km,ce sa va mai zic va doresc o zi buna si am speranta ca poate imi puteti da ceva sfaturii a era sa uit scuzati mi scrisul si greselile de ortografie pe curand

  • #2
    Daca nu observi nimic vizual si usile se inchid bine, eu zic ca frantzuzul a incercat sa scoata niste bani de la tine...

    Comment


    • #3
      pai asta este problema ca usile nu se mai inchid bine se vede cu nu sunt bine centrate,a am uitat sa mentionez ca loganul meu este cumparat din Franta si este inmatriculat in Franta,se observa si pe usi vopseaua nu este cum este partea cealalta adica are niste urme,ca si cum ar fi niste bubite adica nu a fost finisata cum trebuie inainte de vopsire

      Comment


      • #4
        stiu eu un service bun in beius , ti le rezolva la juma de pret!
        pai nu mai ai ce sa-i faci, singura solutie, sa-ti aduci aminte sa nu mai calci prin gradina carpatilor.
        mai e o varianta : sa ii dai pe aia din beius pe mana politiei, opc, etc. si in ultima instanta daca nu se rezolva, sa-i dai in judecata. nu trebuie sa-ti spun cat va dura pana se va rezolva problema ta in land of choice. asa ca mai bine stai acasa si dai 1300.

        Comment


        • #5
          Problema e ca trebuia sa o duci la un service DACIA , RENAULT etc , si nu la service din spatele blocului care cumpara chinezarii si ti le arunca pe masina . Problema poate sa fie ca usile nici sa nu fie bune , nu doar prost centrate ci un pic mai lungi,un pic mai scurte etc ca probabil sunt chinezarii/turcisme . Nu trebuia sa dai acceptul la asigurari pentru asa ceva , si serviceul iti baga din nou masina in reparatie pe cheltuilala lor pana iesea ok .Singura sansa este sa mergi inapoi la Alianz si sa le explici problema , si poate merge rezolvat , daca nu a trecut foarte mult timp de atunci ,dar din cate vad reparatia a fost facuta in decembrie ,acum 5 luni deci slabe sanse, dosarul este platit demult .
          Din pacate , vina este a ta ca ai ales sa duci masina intr-un service de 2 lei care si-a batut joc si ti-a pus piese de 2 lei pe masina ,puteai sa alegi orice service voiai si tu ai ales ca sa o duci la un garaj de nimic din spatele blocului .
          Acu poate la voi in franta prin garaj se intelege service mare , dar la noi garaj e un loc unde bagi 1 masina si mecanic e dorel .
          Last edited by Cristi_Xp; 16 May 2011, 12:41.
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #6
            Nu inteleg cum de ti s-au deschis ochii si ai vazut ca treaba nu e ok exact la service-ul de "la tine" din Franta? Nu vazusi bre trotineta cand ai scos-o din service sau garaj ce era ala?

            Comment


            • #7
              in beius nu sunt nici drumuri, doar multe gropi cu urme de asfalt, deci nu cred ca au service dacia, doar la oradea poate. bine, trebuie sa fii masochist sa mergi pe drumul oradea- beius, ajungi cu amortizoarele-n portbagaj.

              Comment


              • #8
                mda,din pacate sunt destui dorel care sunt experti in a da cu ciocanul,inclusiv in service dacia.nu mi se pare normal in a da cu ciocanul pt a depresa un cap de bara,de exemplu

                Comment


                • #9
                  Nu stiu ce mai vrei tu sa rezolvi acum, ai luat masina.. ce sa-ti mai faca ala?

                  Si stai linistit, eu am dus-o in service-ul renault-dacia din Bucuresti si tot i-am pus sa o mai faca o data, tot nu a iesit cum trebuie.. dar nici ca prima data. Pe partea dreapta nici nu mai am ceara aia de "insonorizare", sau ce este. Cand inchid usile pe dreapta zici ca e dacie 1300..

                  Nu vad ce ai mai putea face, din moment ce ai luat masina se presupune ca esti de acord cu reparatia facuta. Daca nu o ridicai nici cei de la service nu primeau banii de la firma casco, deci erau intr-un fel "obligati" sa ti-o faca.
                  fara linkuri externe in semnatura

                  Comment


                  • #10
                    Din moment ce ai semnat ca popa... la reverede si drum bun, nu mai ai ce face, poti sa reclami cat vrei. O sa-ti dea peste ochi cu intrebarea "de ce ati semnat acceptul?" si o sa o faca pe buna dreptate. Cat despre francezul ala de la service cu 1300 de euro... mai bine ii spuneai ca mai pui 2.000 de euro si-ti cumperi alta la ce pret ti-a cerut. A vrut sa te faca de bani. Usile alea probabil ca n-au nimic si sunt doar prost centrate din balamale.
                    Cu 1300 de euro iti cumperi 2 usi noi, vopsesti toata masina si iti mai raman si ceva bani.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google