Masini in trafic fara RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masini in trafic fara RCA

    Intrebarea pe care o am este despre absenta RCA. Mă cam intriga faptul ca vad masini fara RCA si nu sunt deloc rable de pe care pica rugina. Ci mașini nemțești pe care le bănuiesc că fac curse UBER Select.

    Știți cu toții siteul ASF unde se poate verifica existența unei polițe RCA. https://www.aida.info.ro/ro/polite-rca

    Ca să înțelegeți, o mașină este un Mercedes ML 250, din acelea 2010-2013 care sunt ca ciupercile la vânzare în Germania pentru 15-20000 €. Alta era BMW.

    Deci, curiozitatea mea este cum de acești oameni nu au RCA? Dacă fac transport profesionist UBER, le trebuie altă asigurare mult mai scumpă? Și preferă să plătească o eventuală amendă/șpagă către polițist? Nici nu știu dacă fac UBER, dar așa îmi pare. Ar putea fi mafioți.

  • #2
    Daca masina are RCA-ul facut in vederea inmatricularii nu are trecut in polita si nr. de inmatriculare. Degeaba o cauti tu la ASF dupa numar, ca n-ai sa gasesti aceea polita decat dupa seria de sasiu. La reinnoirea politei peste 6/12 luni va apare nr. de inmatriculare pe polita si va putea fi verificata in baza de date si dupa nr.

    Comment

    Working...
    X
    Anulare DPF
    Politica de Securitate Google