Accident Pupat In Fund

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accident Pupat In Fund

    Sa va spun patania mea.eram in brasov si la iesirea dintr-un kufland unu m-a lovit in spate.ce e drept eu aveam cedeaza pentru ca ieseam din kifland si el prioritate ca merge pe centura.eu i-am dat asigurrea k la mine nu erau daune asa mari bara decat.acum cineva mi-a spus ca el era cel vinovat pentru ca eu apucasem sa intru pe banda mea si sa merg si vreo 10 metrii,chiar schimbasem si vetezele.stie cineva cum este?oricum soferul foarte dubios cred ca el deja avea masina busita.l-am intrebat ca de ce nu a trecut pe banda cealalta si a spus ca el nu evita nimic,dar el a luat dreapta decat sa ma loveasca in spatele stanga al masinii.

  • #2
    1. aia nu e centura
    2. unde sa treaca pe banda cealalta? pe contrasens? eu nici mort n-as face asa ceva. mai bine iti dau dauna totala decat sa ma sinucid din cauza ta.
    3. daca tot te-ai bagat in fata lui trebuia sa ii dai talpa, nu sa mergi de parca ai fi singur pe strada. sti ce nasol e cand iti intra in fata unul ca tine? iti zic eu, nu prea ti-ar place.
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #3
      biancamarius5 - in cei 6000 km pe care ii parcurg in fiecare luna intalnesc foarte des manevre de genul asta, adica sa se bage cive in fata mea si eu sa fiu nevoit sa franez,chiar daca initial trebuia sa mi se acorde prioritate.
      Deci orice ar fi .. legal el este de vina ca te-a lovit din spate, dar gandind omeneste tu esti de vina ca iei fetele si obligi participantii la trafic sa faca manevre de evitare.Eu nici nu postam cazul asta ca mi-ar fi fost rusine fata de colegii de forum.
      real power..... diesel power by

      Comment


      • #4
        Odata deschisesem un topic despe aceasta speta.
        Se poate citi aici
        A se vedea postul 12. Nu la toate loviturile din spate e vinovat cel din spate...
        Si mai precizez un lucru: atat timp cat cel care ruleaza pe drumul principal realizeaza franarea, pentru a evita lovitura cu cel intrat de pe drumul secundar, e clar a cui este culpa.
        Nici nu trebuie comentat de catre cel care intra de pe drumul secundar.
        Last edited by 77sky; 8 January 2012, 12:36.
        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

        Comment


        • #5
          pai fratilor nu intelegeti ca el a facut intentionat.adica avea libera toata banda din dreapta.era in oras.era distanta de 50 metrii si daca a vrut sa ma evite de ce nu a luat m-a mult viraj si doar putin atat cat sa ma atinga in stopul stanga si el in far dreapta.ala il putea evita si bunicamea

          Comment


          • #6
            zici tu. asa l-am pupat si eu pe unu, mi-a franat brusc in fata si vrand sa il evit am ajuns de l-am atins pana la urma cu coltul drept.

            p.s. pana la urma unde erai? pe 'centura' sau in oras? pe centura aia care zici tu ca e centura e o singura banda de mers pe sens. explica putin pe unde ai iesit? ca daca ai iesit din parcare de la kaufland direct pe calea bucuresti, ai iesit pe interzis, si daca se ajungea la politie mai ramaneai si fara permis, si cu o amenda in custodie.
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #7
              77sky -fara martori bazati nu o sa poti demonsta ca el a fortat intrarea pe drumul cu prioritate.
              biancamarius5 - de ce sa fie obligati participantii la trafic sa te evite ?
              real power..... diesel power by

              Comment


              • #8
                in brasov, in zona respectiva, ca de altfel mai in tot orasul, exista supraveghere video, asa ca martor era chiar un video.
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #9
                  eram in brasov,la kuflandul din noua.ps centura trece si in oras si tot aceleasi reguli sunt

                  pai foarte simplu ca sa ma evite nu sunt obligati dar daca a spus ca nu a avut timp de franare si tot a incercat de ce nu m-a evitat de tot si a virat decat putin dreapta.
                  Last edited by biancamarius5; 8 January 2012, 13:36. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #10
                    p.s. iti mai zic inca o data, AIA NU E CENTURA! si nu e in noua, e in steagu. deseneaza daca nu sti sa explici unde ai iesit. ori era o banda, ori erau mai multe pe sens...

                    tu esti lovit la cap. o fi incercat omul sa te evite, dar nu a reusit de tot. exact asa am patit si eu acum un an. am zis cai l evit si l-am luat pe colt. daunele au fost mai mari decat daca intram in plin in el (nu se intampla nimic, abia ii dadusem a 2a).
                    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                    Comment


                    • #11
                      a inca ceva poate nu ati circulat in brasov de sarbatori.daca voi spuneti ca este posibil sa iesi dint-o parcare,supermarket,intersectie fara a-l obliga pe celalt sa franeze inseamna ca ............

                      Comment


                      • #12
                        amice, eu sunt din brasov, si cunosc zona aia si cu ochii inchisi. deci deseneaza cum s-a intamplat daca nu sti pe ce drum ai iesit. lasa tu sarbatorile. iesi cand te lasa cineva, ca se gasesc multi oameni cu bun simt la volan prin brasov, nu trebuie sa te infigi ca innecatu'. sau daca te infigi, ii dai talpa fratica, nu il obligi pe cel din spate sa franeze ca asa vrei tu.
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • #13
                          la asigurare asa a scris centura si tipul stia ca facea taxi

                          Comment


                          • #14
                            nici mie nu-mi place cand cineva imi taie calea(ce-i la gura mea...) ,dar nici ca prostu' nu intru in el(daca pot),nu ma lasa instinctul.sunt unii care merg pe principiul "mor cu prioritatea in mana",si uite ce iese.

                            Comment


                            • #15
                              Daca fortezi intrarea iar frana mea e depasita, ce ai vrea sa fac? Sa intru pe contra sens?

                              PS: Schimbati titlul topicului, suna ca dracu.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google