Unde Sa-mi Fac Casco?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unde Sa-mi Fac Casco?

    Va salut,unde ma sfatuiti sa-mi fac casco?
    sa fie inclus tot inclusiv vandalism.am fost la omniasig si mi-a spus tipa de acolo ca la ei orice dauna o suport si eu ,de 100 euro.100 euro platesc eu restul ei,ce mai e si asta?
    Daca imi puteti recomanda ceva serios unde dauna o suporta casco in totalitate,multumesc.

  • #2
    Nu vreau sa fac reclama dar pana la 31 mai este oferta la ardaf. Asigurarea CASCO fara fransize, cu reducere 10% daca iti faci si asigurare de locuinta. Poti sa faci si fara asigurare de locuinta dar pierzi reducerea de 10%. Eu am facut full casco (fara asigurare de locuinta) si am platit integral (am primit 5% reducere pe faza asta) si am platit 1277 ron, full casco incluzand si vandalism+ asigurarea pasagerilor. Suma am platit-o pentru logan de 6 luni (dar ei l-au considerat de 1 an)... suma asigurata: 6954 euro (logan laureate). Pentru vehicul nou (0-1 an) s-ar putea sa fie un pic mai scump (13-14 milioane).
    Riscuri asigurate: avarii intern si extern, furt intern, accidente persoane din autovehicul... astea apar pe polita de asigurare si in plus se anexeaza clauza de casco extins unde sunt cuprinse asigurarile in caz de vandalism.
    Din cate stiu eu, toate firmele de asigurare au introdus acea fransiza de 100 de euro (din decembrie 2007). Adica, indiferent de dauna, 100 de euro plateste asiguratul si restul asiguratorul... Momentan ardafu nu include nici o fransiza.
    Bafta
    Last edited by c0de; 1 May 2008, 11:23.

    Comment


    • #3
      Ai intrebat tu sigur, si ai citit si contractul si nu exista fransiza? Asta e bine, ca si eu vreau sa fac undeva unde sa nu fie fransiza, dar ma oprisem la Omniasig. Asa, cred ca o sa fac si eu la Ardaf.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        Acesta este prima mea postare pe forum si sper sa nu fie ultima ! Asa ca: Salut! Ce mi-ar placea mie sa aflu de la cei care si-au facut casco este daca au avut sau nu au avut probleme atunci cand au trebuit sa-si repare masina pe asigurare. Care sunt firmele care isi respecta clienti si care nu prea.

        Comment


        • #5
          Acum depinde si de oras si de agentul constatator. Asirom-ul, cel putin in Bucuresti, e o firma serioasa. Si Allianz-Tiriac la fel, despre restul nu stiu sigur.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            Originally posted by andrei View Post
            Ai intrebat tu sigur, si ai citit si contractul si nu exista fransiza? Asta e bine, ca si eu vreau sa fac undeva unde sa nu fie fransiza, dar ma oprisem la Omniasig. Asa, cred ca o sa fac si eu la Ardaf.
            Am intrebat pentru ca stiam de fransiza si mi-au zis ca in caz de dauna suporta ei tot. In plus, pe polita de asigurare sunt 4 puncte legate de fransize si niciuna nu e bifata. Pe contract am asa, Fransize deductibile:
            1. 10% din suma asigurata la furt total sau 1% din suma asigurata la avarii partiale
            2. 10% din suma asigurata la furt total si dauna totala sau 1% din suma asigurata la furt partial si avarii partiale
            3. 20% din suma asigurata la furt total sau 2% din suma asigurata la avarii partiale
            4. 20% din suma asigurata la furt total si dauna totala sau 2% din suma asigurata la furt partial si avarii partiale
            Astea sunt toate optiunile referitoare la fransize si niciuna nu e bifata.

            Am citit atent si conditiile de asigurare si nu e mentionata fransiza nicaieri.

            Comment


            • #7
              Mai repet majoritatea masinilor luate prin credit beneficiaza de 0%fransiza
              Ardaful are acum oferta cu CascoLoc cu 0%frasiza si ai si asigurare la locuinta

              sigpic

              Comment


              • #8
                Originally posted by gabi_cluj View Post
                Acesta este prima mea postare pe forum si sper sa nu fie ultima ! Asa ca: Salut! Ce mi-ar placea mie sa aflu de la cei care si-au facut casco este daca au avut sau nu au avut probleme atunci cand au trebuit sa-si repare masina pe asigurare. Care sunt firmele care isi respecta clienti si care nu prea.
                sfatul meu: iti faci casco acolo unde iti convine pretul, conditiile. nu exista o anume firma care isi respecta clientii si alta care nu o face; asta depinde peste ce agent dai cand ai o paguba. daca e baiat de treaba, e baiat de treaba si la omniasig, si la generali, si oriunde, daca e magar, e magar peste tot. si cum exista oameni si oameni, chestiile astea cu cine respecta clientii si cine nu, sunt discutabile. nu iti convine cum au lucrat? Exista OPC!
                1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                Comment


                • #9
                  Originally posted by andrei View Post
                  Acum depinde si de oras si de agentul constatator. Asirom-ul, cel putin in Bucuresti, e o firma serioasa. Si Allianz-Tiriac la fel, despre restul nu stiu sigur.
                  Pot sa spun ca acest lucru este valabil si in Targu Mures, cel putin in cazul meu. Am lucrat personal cu ambele firme (de 3 ori la Asirom si de 2 ori la Allianz-Tiriac) si nu am avut probleme. Fara fransize, plata la timp, fara figuri ca nu accepta devizul (am apelat la service-uri agreate).
                  It's nice to be important but it's more important to be nice!

                  Comment


                  • #10
                    Asigurare casco

                    Eu am asigurare la Groupama. Am avut o singura data nevoie de despagubire la un incident minor in parcare. Sunt multumit de serviciile oferite.

                    Comment


                    • #11
                      Am făcut la Allianz cu 970 lei/an fără franciză la prima daună, 100 euro de la a doua. Are şi vandalism şi circulaţia în zone inundate, precum şi asistenţă rutieră în limita a 1500 euro.
                      Asigurari persoane fizice > Alege asigurarea potrivita pentru masina, pentru casa si bunuri, viata si sanatate sau calatorie!
                      Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        am intrat in al 4 lea an de casco acum o saptamana,am avut primul an la BT si urmatorii doi la omniasig,nici o dauna in cei 3 ani,dar omniasigul a bagat o fraciza destul de mare(20%) la dauna totala si la furt si de aceea am trecut la groupama,practic au tinut cont ca nu am avut dauna in 3 ani,masina e asigurata undeva la 4300 euro si franciza 0!

                        Comment


                        • #13
                          Intrebare

                          La ce firma imi recomandati sa fac CASCO?
                          Stiti cumva Service-ul Dacia Pantelimon (de la AMG.RO) de ce firme de casco este agreat? Cu cine colaboreaza ei mai bine?
                          Dacia Logan Laureat, 1.6 16V 105cp, Bleu Electrique

                          Comment


                          • #14
                            Recomand Generali... Seriosi.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • #15
                              Un pret aproximativ la generali in rate - full casco?
                              Dacia Logan Laureat, 1.6 16V 105cp, Bleu Electrique

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google