Cu ce asigurator ati incheiat polita CASCO?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Groupama , al 4-lea an .
    In primul an am avut valoarea asigurata aproximativ 40.000ron si 4 rate de 400ron parca , dupa am avut dauna de 23000ron/24000ron si casco a fost 4 rate de 450ron si valoarea asigurata a scazut la 32000ron , pe urma am avut 28000ron suma asigurata si 4 rate de 350ron si acum 2 saptamani inainte sa expire al 3lea an, o dauna de 5000-6000ron(vopsit bara fata/spate , aripa dreapta , prag dreapta , usa fata dreapta si usa stanga spate) , si la noul contract am 4 rate de 440ron si suma asigurata 22.000ron (Masina , logan ph2 1.5dci 85cp cu geamuri electrice spate si airbaguri laterale) .

    Per total multumit , nu am avut probleme cu ei in ceea ce priveste plata daunelor si intotdeauna baiatul care se ocupa de casco m-a sunat cu 1 saptamana inainte sa imi expire polita

    Comment


    • Probleme Cu Asigurarea

      Buna ziua! Am avut un accident zilele trecute si am mers la asigurator CASCO(Goupama) si mi-au zis ca imi va da dauna totala. Nu am fost eu vinovat de producerea accidentului iar asiguratorul imi da doar 13000 lei. Loganul e 1.4 din 2006. Stie cineva cum trebuie sa procedez sa obtin o suma mai mare? Va multumesc!

      Comment


      • 13.000 lei + epava, sau doar banii?

        Detaliaza un pic sau citeste contractul sa vezi ce clauze sunt in caz de dauna totala.
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • Pai si cat vrei? La un calcul simplu obtii in jur de 2800-3000 euro! Iti vor da si epava?

          Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

          Comment


          • Marti imi expira polita Casco, incheiata la Omniasig; luni voi merge sa o reinoiesc; n-am sunat sa vad cat ma costa; imi plac surprizele
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Originally posted by florinrotaru View Post
              Buna ziua! Am avut un accident zilele trecute si am mers la asigurator CASCO(Goupama) si mi-au zis ca imi va da dauna totala. Nu am fost eu vinovat de producerea accidentului iar asiguratorul imi da doar 13000 lei. Loganul e 1.4 din 2006. Stie cineva cum trebuie sa procedez sa obtin o suma mai mare? Va multumesc!
              Uita-te in contract si o sa vezi acolo suma asigurata. Daca 13000 lei se potriveste cu suma trecuta in contract - aia e, daca e mai mare, inseamna ca iti dau banii aia + epava.
              Toti vrem sa obtinem o suma mai mare, dar asiguratorul iti spune clar in contract despre ce suma e vorba. In caz ca vrei ceva mai mult, faci contractul cu alt asigurator care iti ofera mai mult, dar... si ratele vor fi ceva mai mari.

              Ca exemplu: masina mea e din februarie 2007 si e asigurata pentru suma de 17171 lei. Casco la Generali.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Si alt exemplu; Prestige din 2008, 5785E, suma asigurata la Omniasig.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Ca exemplu: masina mea e din februarie 2007 si e asigurata pentru suma de 17171 lei. Casco la Generali.

                  Pe polita mea suma asigurata e trecuta in euro, nu in lei.
                  De ce apar leii, la ce-s buni leii, in afara sa se devalorizeze sub efectul inflatiei si a scaderii raportului de schimb fara de orice valuta din lume asta, inclusiv alea din Africa?

                  Comment


                  • Mr.K, tot la Generali ai polita casco?

                    Mie mi-au trecut suma asigurata, in lei, de cand am masina...
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • La Groupama am polita.

                      Comment


                      • Nici eu nu am avut niciodata trecuta in lei suma asigurata, doar in euro. Am avut casco la omniasig, groupama si acum uniqa.

                        Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                        Comment


                        • Masina din 2006, casco Asirom fara daune, suma asigurata 22000 lei, rata 670 pe an.

                          Comment


                          • Cu fransiza sau fara?

                            Comment


                            • Originally posted by 24MAP View Post
                              Masina din 2006, casco Asirom fara daune, suma asigurata 22000 lei, rata 670 pe an.
                              Chiar ieftin cu toate ca eu detin un hyundai accent din 2007, plateam 39 euro pe luna, casco la BCR asigurari dar era evaluata la 8500 de la 14.000 si ceva cat a fost noua. Eu personal am foarte multumit de casco la BCR. Pe vremea accea erau cei mai ieftini pentru masina mea si nu aveau franciza la nimic (furt, vandalisme, sau alte evenimente).
                              Last edited by PrietenCuTine; 12 November 2012, 15:23.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                Cu fransiza sau fara?
                                cu fransiza 100 euro.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google