Accident Cu Mcv

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accident Cu Mcv

    Azi ma intorceam de la padure cu mcv-ul si un dobitoc cu un bmw x6 cu o rulota dupa el mi la lovit cand a vrut sa ma depaseasca. usa de la sofer mi-a lovit-o foarte tare ca nu se mai inchidea, aripa din stanga mi-a facut-o praf si in fata nu foarte tare (noroc ca nu au sarit airbagurile), dupa ca ce ieri cand ma intorceam de la un concert Iris si Uriah Heap mi l-am gasit fara bandou la usa spate dreapta. nu stiti daca o repara gratis ca are garantie (nu are casco).
    sigpic
    Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

  • #2
    Ce treaba are garantia cu casco ?
    Ala care te-a lovit tre sa iti dea RCAul lui ca sa iti repari masina...daca nu ai casco...si nu ti-o dat RCAul,esti bun de plata...BMW X6 din cate stiu eu e inca concept... mai ai de ales intre X3 sau X5
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      Cristi_xp, bmw x6 se afla de 2 saptamani in showroom-uri in romania si tot de 2 sapt. au inceput si livrarile (in revista promotor de pe luna mai vei vedea primul test cu bmw x6 in romania)
      sigpic
      Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

      Comment


      • #4
        BMW X6 apare in 2009 ... daca te referi la SAV.

        orice defect aparut din alte cauze decat cele de normala exploatare nu fac obiectul garantiei. daca nu ai casco si nici asigurarea celuilalt esti bun de plata.

        S.
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • #5
          De ce nu va faceti CASCO?....oare poti fi mai bogat cu cateva sute de euro pe an?Eu zic ca e mai bine sa dormi linistit decat sa fi bun de plata!
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • #6
            Vinovatul (adica cel cu X6) trebuie sa-ti dea RCA-ul sa repari masina, tu nu platesti nimic. Eventual poti spune ca bandoul ala a cazut la accident.
            Si BMW X6 se vinde de ceva timp si in Romania, apare si pe site si e prezent si la reprezentanta.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Originally posted by Silviu View Post
              BMW X6 apare in 2009 ... daca te referi la SAV.

              orice defect aparut din alte cauze decat cele de normala exploatare nu fac obiectul garantiei. daca nu ai casco si nici asigurarea celuilalt esti bun de plata.

              S.
              Inseamna ca romanii si l-au facut singuri. Eu am vazut doua X6 prin Bucuresti pana acum. Amandoua negre si nu am cum sa ma insel si sa fie de fapt accelasi, unul dintre ele avea interiorul crem, celalalt negru.
              sigpic
              Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

              Comment


              • #8
                Originally posted by andrei View Post
                Vinovatul (adica cel cu X6) trebuie sa-ti dea RCA-ul sa repari masina, tu nu platesti nimic. Eventual poti spune ca bandoul ala a cazut la accident.
                Si BMW X6 se vinde de ceva timp si in Romania, apare si pe site si e prezent si la reprezentanta.
                offtopic: eu pe site-ul oficial BMW Romania, BMW X6 nu apare ... si nici in showroom nu l-am vazut (cel putin in TM) ... in afara da exista dar ne refeream la RO probabil (se pare ca in RO o sa apara, pentru vanzare, mai devreme de 2009, adica iunie 2008 ... dupa ultimele informatii ) :-)

                ontopic: daca nu s-a dus la Politie atunci dupa accident cu respectivul sa-si faca procesul verbal si sa ia RCA-ul o sa-i fie greu...trebuie umblat dupa cel care a produs accidentul si el trebuie sa recunoasca ca a fost la volan, daca nu trebuie cautat cel care a fost la volan si asa mai departe :-) ... pana ajunge sa primeasca RCA-ul o sa dureze. Daca s-a facut constatarea imediat dupa accident si a primit RCA-ul atunci e simplu ...
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • #9
                  Daca ai rca u lui nu e nici o problema cat despe bandou vb cu asti de la sevice si cu agentu de teren de la asigurariii dai si lui ceva si scrie acolo pe foaie si bandou....
                  ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
                  YO2MKL
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    X6 se vinde deja baieti ce aveti?! ... un prieten si l-a comandat de la inceputul anului, ii vine in septembrie, 75K eur. Si deja spunea ca sunt vreo 2 prin bucuresti.

                    Comment


                    • #11
                      Lol..numai de x6 vb..omul are masina lovita si voi va certati cand a fost lansat x6..jesus.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Silviu View Post
                        eu pe site-ul oficial BMW Romania, BMW X6 nu apare ... si nici in showroom nu l-am vazut (cel putin in TM) ...
                        Pe site-ul BMW se poate configura un X6, iar in show-room la Automobile Bavaria e prezent de pe la inceputul lui mai. Livrarile au inceput de la inceputul lui mai.

                        @Logan 4 ever: Nici un detaliu in plus? Ai luat RCA-ul omului?
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Alex21 View Post
                          Lol..numai de x6 vb..omul are masina lovita si voi va certati cand a fost lansat x6..jesus.
                          Pai e cam greu de gasit un X6 ca sa ii demonstreze ca ala l`a lovit
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • #14
                            imi pare rau de masina sincer dar cred ca in loc de stele verzi ai vazut x6 si cu rulota Eu la ultimul accident am crezut ca ma lovit un mig asa de violent a fost si ca migul sa duuuuuuuuus)

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by andrei View Post
                              Pe site-ul BMW se poate configura un X6, iar in show-room la Automobile Bavaria e prezent de pe la inceputul lui mai. Livrarile au inceput de la inceputul lui mai.

                              @Logan 4 ever: Nici un detaliu in plus? Ai luat RCA-ul omului?
                              andrei pai parca era vorba de showroom-urile din RO ? :-) ca exista si ca se vinde ... si pe site-ul tot din RO...dar in fine...

                              chiar Logan 4 ever, te-ai dus cu el la politie sa faci constatarea ? sau macar ai numarul lui de inmatriculare ?
                              I have no special talent. I am only passionately curious.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google