Bani In Plus Fata De Asigurare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bani In Plus Fata De Asigurare

    Salut! Va rog frumos ma puteti ajuta si pe mine?? Am facut un accident cu masina de serviciu ( din vina mea) care are casco , am fost la politie am facut toate actele cu respectivul, si acum imi spune ca vrea bani pentru spaga celor care-i repara masina, pentru hotel (el e din iasi si accidentul l-am facut in ploiesti). Poate sa ma dea in judecata daca nu-i mai dau nimic?

  • #2
    Nu poate sa-ti faca nimic!
    Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

    Comment


    • #3
      Ala nu are dreptul sa iti ceara bani pentru spaga alora.
      sigpic
      Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

      Comment


      • #4
        Inca nu si-a ridicat banii de la asigurari.

        nu poate sa-mi faca si alte probleme? Am recunoscut ca a fost vina mea, nu ne-am certat, am facut toate actele.

        nu mai posta consecutiv! foloseste butonul "edit"!
        Last edited by Seba; 17 June 2008, 23:16.

        Comment


        • #5
          Nu poate sa-ti faca absolut nimic. Stai calm. Are gura mare si atat.

          Comment


          • #6
            Stai linistit! Nu poate sa-ti ceara bani pentru spaga data deoarece daca dai sau primesti spaga se comite o infractiune asa ca nu poate sa te dea in judecata pentru ca s-ar infunda singur. I-ai dat asigurarea, si la revedere.
            Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

            Comment


            • #7
              Sa te dea in judecata, stai linistit, incearca si el ''terenul alunecos'' .
              LOGAN--> <--TOYOTA

              Comment


              • #8
                Mersi mult. Asta a fost primul meu accident si nu prea eram sigur.

                Comment


                • #9
                  Bine-ar fi sa fie si ultimul! Nu-i da nimic pt spaga si hotel. Poate lasa masina in service si sa mearga acasa. In cel mai rau caz ii dai banii de bilet cfr, cls2, personal. Legal n-are ce sa-ti faca, doar daca vrei tu sa fi domn cu el si sa-i platesti in cel mai fericit caz biletele de tren. Atat.
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #10
                    Daca i-ai dat rca-ul esti in regula . Daca nu aveai rca te putea da in judecata . Asa , daca tu tii neaparat sa-i dai ceva da-i ( daca vrei tu neaparat ) . Dar nu patesti nimic legal daca nu-i dai . Obligatia ta in caz de accident este doar sa ai rca , nu ai obligatia de a da spaga sau de a achita nota la hotel , masa , telefon . Il mai poti denunta si pentru cerere de coruptie si atunci o va pati el .
                    B -X X - DDF x 2

                    :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                    Comment


                    • #11
                      Pai, eu initial ma gandeam sa fac tot posibilul sa-l ajut, mai ales ca lucrez la o firma de transport si puteam sa-i gasesc pe cineva la un service care sa-i faca o treaba de nota 10( ca banuiesc ca ati vazut si voi cum e prin service-uri), dar cat am stat acolo si am asteptat la politie, a fost o super jigodie respectivul.Nu ma asteptam sa devenim cei mai buni prieteni, dar cred ca putina intelegere as fi putut primi, mai ales ca am recunoscut ca a fost vina mea, mi-am cerut scuze, i-am explicat ca m-am invoit cateva ore de la munca sa ajung la o inmormantare si de asta ma grabeam, dar am avut parte numai de amenintari chiar inainte sa hotaram cum facem mai departe. Si nici macar n-a fost asa grav accidentul.In fine, va multumesc pentru sfaturi.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google