Aripa Si Usa Dreapta Spate, Lovite

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aripa Si Usa Dreapta Spate, Lovite

    Buna ziua. Aseara cand m-am intors in parcare am gasit masina lovita in aripa dreapta spate si infundata plus usa din spate zgariata x( Am avut noroc cu plasticul acela negru de pe usa (scuze dar nu stiu cum se cheama) ca altfel gaseam si usa facuta "varza". Din ce stiu trebuie sa merg la politie (nu am fost la ei pana acu, ca sunt la munca pana maine de dimineata) sa imi de-a un fel de cerere pentru reparatiile suportate acu de mine din cauza unor "penalii" care habar au sa scrie si ei au permis , ca altfel nu imi pot imagina cum de m-a lovit in halul asta ( parca ar fi cazut cu ranga in ea ) O intrebare am la voi , daca stiti un service ( tinichigerie/vopsitorie) bun in Bucuresti sau Giurgiu si c-am cat m-ar costa reparatia ?
    Multumesc si sper sa nu patiti si voi ca mine
    Attached Files

  • #2
    si eu am patit-o cu bra fata si aripa dreapta... era mai indoita...La mine la poarta...unde trec 2 masini pe zi...( e infundatura) N-are rost sa mergi la politie, nu o sa faca nimic... SI eu am fost si nu au fost in stare intr-un oras de 20 000 locuitori... Eu iti recomand sa mergi la reprezentanta...! Este mai scump dar o sa iasa bine!
    MY CLA

    Comment


    • #3
      daca nu ai casco trebuie sa mergi la politie la accidente usoare ca sa iti dea dovada de reparatii. daca vrei sa depui si plangere te indruma politistii, numai ca fara macar o banuiala despre cine ti-a julit masina..., o faci cam degeaba.
      te duce undeva intre 800 si 100 lei reparatia (sau cel putin atat mi-a cerut mie pentru ceva asemanator numai ca infundatura de pe aripa era mai puternica)
      service-ul unde am facut-o este pe strada care intra la Depoul Giurgiului
      Last edited by dani030669; 3 October 2012, 18:22.
      sigpic
      Ambition 1.5 dc

      Comment


      • #4
        e 350 de lei un element de vopsit cu acte. 200 fara acte

        Comment


        • #5
          o vopsitorie super buna in bucuresti este autobayern.detalii pe google,youtube sau http://www.servicevopsitorie.ro/

          Comment


          • #6
            Si eu am mai multe infundaturi usoare pe ambele aripi fata care se observa daca te uiti mai din lateral sau chiar si direct si una la care s-a luat vopseaua,am dat cu marker de retus dar tot arata ca naiba,este si rosie masina.Nu stiu cum le-am capatat,sunt foarte atent la vopsea,si cand se da un pasager jos din masina in parcare ii spun sa fie atent la portiera mea dar si a celuilalt pentru ca mi se pare nesimtire sa nu iti pese si de lucrul celuilalt.Daca il prindeam pe ala care mi-a lovit-o il strangeam de gat.
            "light up the darkness" Bob Marley

            Comment


            • #7
              Multumesc tuturor pentru raspunsuri Acu 15minute am venit de la service. Lucrarea a iesit foarte bine, sunt multumit de ea si a fost facuta in Giurgiu ... M-a costat 200lei cu totul (vopseaua a fost luata dupa cod si nu pusa una la nimereala) Pana la sfarsitul saptamanii revin cu pozele lucrarii.
              O zi buna in continuare tuturor si sper sa numai am parte de asa ceva si nici voi, bafta!

              Comment


              • #8
                regretabil, dar astia sunt oamenii..eu am gasit-o lovita pe stanga (portiera spate si aripa) in prima luna cand am luat masina , avea inca numerele rosii(off..)..portiera era putin infunfata, dar la fel ajunsese la primer atat pe portiera , cat si pe aripa. In reprezentanta, pe Casco, "distractia" a fost 1400 Ron..si desigur, majorare ulterioara , datorita unuia care nu i-a ajuns strada..

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google