Casco Dupa DAUNA TOTALA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Casco Dupa DAUNA TOTALA

    Stie cineva dupa o dauna totala la Logan se mai poate face casco la vreo firma? Am avut casco la Generalii, totul a fost ok, s-a rezolvat repede dar mi-au spus ca masina nu mai poate fi asigurata iar..... am sanse la altii oare?Merci.

    Am uitat sa spun eu am pastrat epava, o repar si totusi vreau iar casco...
    Last edited by radudanutz; 16 November 2012, 19:13. Reason: Automerged Doublepost

  • #2
    Tu vrei sa iti mai iei banii odata pe ea ?! Glumeam...


    Se poate face casco la alta firma dar cu specificatia in contract ca a mai fost avariata de-a lungul timpului mai rau, sau mai putin.
    Last edited by vitriol; 17 November 2012, 00:47.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Stiu ca sunt unele firme, mai titrate care fac o selectie foarte riguroasa in legatura cu masinile cu valoare de piata foarte mica; ani multi sau avariate.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • #4
        faptul ca masina a fost declarata dauna totala nu inseamna ca nu se poate repara si repune in circulatie. in mod normal, ai putea obtine un casco, dar ti se calculeaza rata la casco dupa valoarea de factura, insa despagubirea se va face la valoarea de catalog. in conditiile astea, nu cred ca mai vrei casco, mai ales daca masina are mai mult de 3 ani...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          da, se pare ca masina a intrat in sistemul inkasso sau asa ceva si acolo cica apare ca ar fi fost dauna totala, oricum o sa incerc la toti , macar pentru vreo 2500 eur sa o asigur

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google