Poate Sa Despagubeasca Casco Asa Ceva?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poate Sa Despagubeasca Casco Asa Ceva?

    Buna ziua. Am o Dacia Sandero pe care nu am mai folosit-o cateva luni pentru ca am fost plecat din tara si a stat intr-un garaj de la tara. Cand m-am intors am constatat ca doi soricei isi facusera culcus sub capota masinii si mi-au ros cateva cabluri si instalatii, printre care si furtunele de apa de la stergatoare. Aceasta este asigurarea mea casco, dar pe site-ul celor de la asigurari nu vad sa scrie ceva legat de astfel de probleme. Voi ce ma sfatuiti sa merg cu ea la constatator sau ma duc direct la service si o rezolv pe banii mei?

  • #2
    Te sfatuiesc sa te duci la un electrician auto si cu cativa lei o rezolvi fara probleme.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Cca 50 lei te costa un set complet de furtune. Cablurile, daca nu a fost afectata sectiunea, se pot izola. Ce zici?
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • #4
        daca a fost afectata sectiunea sau chiar si cablul taiat, iar electricianul e pus pe treaba, se schimba

        Comment


        • #5
          Misha

          In mod normal da, poti fi despagubit. O sa radeti cu totii dar mie mi-au despagubit scoaterea unui catel, care nici pana in ziua dea azi nu stiu (pot doar sa banui) cum mi-a ajuns intre scut si baia de ulei si de a carui existenta am aflat pe cale olfactiva dupa de l-am facut friptura.

          Intrebare este daca merita sa strici CASCO pentru asa ceva. In cazul meu a meritat.

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google