Aripa Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aripa Logan

    Salut.Am dus saptamana trecuta masina in service,pentru ca acum 2 luni mi-am gasit-o lovita in parcare.Era aripa stanga fata sifonata,si mici zgarieturi pe portiera fata stanga.Aripa era infundata si trebuia revopsita.Am CASCO,si am facut-o pe Casco,dar asa pentru mine,pentru indreptat si revopsit,a venit 1200 RON.Cam atat ar fi trebuit sa vina,sau e mult?Cineva mi-a zis ca nu imi ia mai mult de 400 RON,si d-asta am zis.Si am fost la ISPO Service cel de pe DN1.Ms anticipat.Bft
    sigpic

  • #2
    Ai casco cu fransiza de te intereseaza pretul la care se ridica reparatia?

    Comment


    • #3
      Nu.Doar sa ma informez.Pentru ca unu mi-a zis de ce m-am dus la IPSO,si nu m-am dus la Nesty de exemplu.Mersi pentru raspuns oricum. .Sal
      sigpic

      Comment


      • #4
        Nu te costa 12 mil.
        Iti cumperi aripa si o duci la un vopsitor. Cam 4 mil te duce.

        Comment


        • #5
          Cam asa am gasit-o si eu acu 2 luni in parcare dar nu am CASCO. Service-ul oricare ar fi, cand repara ceva pe CASCO, tind sa umfle facturile - ca au de unde. Cu 400 lei nu stiu ce ai putea face, cand doar 400 gr. Vopsea a fost 205 lei, pe mine m-a costat cam 700 lei ambele, aripa+portiera reparate si revopsite verde cameleon.

          Comment


          • #6
            Pretul e ok pentru ce daune au fost.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Da asa ma gandeam si eu ca va umfla preturile pentru ca ia banii de la CASCO.Eh,oricum e bine ca azi rezolv,si imi iau si eu masina din service in sfarsit .N-am mai condus de o saptamana .Sal.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Preturile raman aceleasi in orice situatie, cu sau fara asigurare. Singurul lucru care se poate intampla e sa puna mai multa vopsea pe factura sau sa puna timp de manopera mai mare.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  Daca ai aripa infundata constatatorul de la casco iti da inlocuire sau reparatie?

                  Comment


                  • #10
                    Daca tratezi bine cu el iti da inlocuire
                    Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                    Comment


                    • #11
                      Depinde cat de mare e indoitura. Cel mai bine ar fi inlocuire, ca sa le fie mai usor tinichgiilor si sa iasa mai bine.
                      Daca discuti cu constatatorul, se rezolva.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        La mine era prea mica,sa-m idea inlocuire,deci d-abia se observa,era putin atinsa,si oricum,precis o sa se mai intample ceva ca esti in bucuresti.Stopul l-am gasit zgariat acum 3 saptamani,cine stie.Bine ca nu e spart.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Daca discutai si tu cu constatatorul iti dadea si tie inlocuire...
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • #14
                            La Ipso un element de vopsit este cam 6 mil. Indiferent ca este bara, usa sau aripa plus reparatia care nu poate fi mai mult de 2 ore pe un element cum este aripa (asta inseamna cam 1,4 mil la Ipso). In plus pentru reparatiile platite de Casco nu prea au ce baga in plus ca altfel li se taie din deviz. Nu stu cati din cei care isi vopsesc masinile pe banii lor stiu normativele dacia cu privire la tinichigerie - vopsitorie pe cand cei de la asigurari stiu ce timpi de manopera, materiale si in ce cantitati trebuie folosite pentru fiecare operatie in parte.

                            Pentru cei care au nevoie sa isi vopseasca ceva la masina si nu are cine plati in locul lor (cum ar fi o firma de asigurari) le recomand sa mearga la Dacoserv. Au preturi aproape la jumatate fata de Ipso si lucreaza mult mai bine (sunt tinichigi si vopsitori mai in varsta cu experienta)
                            Last edited by ngrazvan; 16 August 2008, 17:37.
                            tema, ideea si morala este banii
                            banii este fericire restu' tot e amagire

                            Comment


                            • #15
                              e foarte mult. o aripa costa 140 lei +350 vopsit = 490 lei asta fiind un pret maxim, caci daca cauti gasesti si aripa mai ieftin si vopsitul mai ieftin(acum depinde si de culoare)

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google